Strona głównaZdrowieDlaczego czujesz się nadęty i jak się pozbyć tego stanu

Dlaczego czujesz się nadęty i jak się pozbyć tego stanu

Rozdęty brzuch jest częstym problemem, który występuje z powodu wielu czynników, w tym niewystarczającej ilości wody, przewlekłego stresu, zaparcia i wielu innych.

Odwodnienie

Odwodnienie jest główną przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Nadmierne spożywanie kawy i alkoholu tylko pogarsza sprawę. Kiedy ciało jest odwodnione, wykorzystuje płyny z tkanek, prowadząc do zatrzymania wody i wzdęcia. Dlatego powinieneś pić więcej wody.

Chroniczny stres

Stres ma ogromny wpływ na układ trawienny i może prowadzić do wzdęć. Upewnij się więc, że unikasz czynników stresowych.

Zaparcia

Zaparcie to stan, w którym masz nieregularne wypróżnienia. To można łatwo leczyć, jedząc dietę bogatą w błonnik, pijąc więcej wody i regularnie ćwicząc. Powinieneś spożywać chleb pełnoziarnisty i unikać białego chleba. Również koktajle i jagody mogą być bardzo pomocne.

Szybki jedzenie

Jeśli jesz zbyt szybko, twoje jedzenie nie jest prawidłowo pogryzione, co może spowodować uczucie wzdęcia. Dlatego też poświęć więcej czasu na żucie jedzenia.

Węglowodany

Jedzenie zbyt dużej ilości węglowodanów może spowodować rozdęcie brzucha. Upewnij się więc, że spożywasz żywność o niskiej zawartości węglowodanów i zmniejszasz spożycie cukru i alkoholu. Spożywaj więcej owoców i warzyw.

Zobacz Też: