Dlaczego twoje dłonie i stopy są zawsze zimne i co z tym zrobić?

Czy twoje dłonie i stopy są zawsze zimne? W takim przypadku prawdopodobnie masz słabe krążenie. Słabe krążenie krwi jest częstym problemem zdrowotnym, który dotyka każdego, niezależnie od jego wieku.

Najczęstsze przyczyny to cukrzyca, słaba aktywność fizyczna, skrzepy krwi, żylaki, wysokie ciśnienie krwi, nadużywanie leków, miażdżyca, otyłość i palenie tytoniu.

Jednak najlepiej skonsultować się z lekarzem, aby ustalić pierwotną przyczynę słabego krążenia.

Oprócz zimnych kończyn inne objawy słabego krążenia obejmują drętwienie i mrowienie, pulsujący ból kończyn i skurcze mięśni. Rozwijają się stopniowo i można je leczyć bez leków.

Oto kilka skutecznych sposobów naturalnego rozwiązania tego problemu:

1. Pij więcej wody

Pierwszą i najprostszą rzeczą, którą należy zrobić, aby poprawić krążenie krwi jest picie większej ilości wody. Dokładniej musisz pić co najmniej 8 szklanek wody dziennie. Ta ilość wody umożliwi prawidłowe przeniesienie niezbędnego tlenu i składników odżywczych do wszystkich komórek, tkanek i narządów. W ten sposób pozostaną nawodnione.

Zwiększenie spożycia wody przyspieszy trawienie i skutecznie leczy słabe krążenie.

2. Imbir

Dwa aktywne związki w imbirze – gingerole i zingeron pobudzą krążenie krwi i rozgrzeją ciało. Dodanie imbiru do codziennej diety uchroni Cię przed tworzeniem się skrzepów krwi i chorób sercowo-naczyniowych.

3. Czosnek

Według wielu badaczy czosnek może obniżać ciśnienie krwi i ryzyko miażdżycy, poprawiać zdrowie serca i zapobiegać odkładaniu się płytki w tętnicach. Rozszerza naczynia krwionośne umożliwiając swobodny przepływ krwi.

4. Kasztanowiec

Kasztanowiec skutecznie zwalcza stany zapalne, wzmacnia ściany naczyń włosowatych, leczy żylaki i słabe krążenie krwi dzięki aktywnemu związkowi Escin.

5. Olejki eteryczne

Olejek eteryczny z rozmarynu, tymianku i imbiru mają silne właściwości termogeniczne, które poprawiają krążenie krwi. Łagodzą drętwienie dłoni i stóp oraz rozluźniają napięte mięśnie.

6. Pieprz Cayenne

Ze względu na wysoki poziom kapsaicyny pieprz cayenne wzmacnia naczynia włosowate i tętnice, tym samym wspierając zdrowie serca. Co więcej, pomaga usunąć nadmiar płytki nagromadzonej w naczyniach krwionośnych, poprawiając w ten sposób przepływ krwi. Te olejki eteryczne poprawiają także poziom dobrego cholesterolu w organizmie.

7. Olej z ryb

Ten olej zawiera obfite ilości kwasów tłuszczowych omega-3, które pomagają usunąć złogi tłuszczowe w tętnicach i poprawić przepływ krwi. Olej rybny podnosi również dobry poziom cholesterolu.