Większość ludzi nie może znieść kwaśnego smaku cytryn, w rzeczywistości niektórzy nie potrafią nawet myśleć o cytrynach bez krzywej miny i zmrużonych oczu.

szklanka wody z cytryną

Jednak te owoce cytrusowe oferują szeroki wachlarz korzyści zdrowotnych – szkoda, aby nie skorzystać z nich po prostu dlatego, że nie znosisz kwaśnego smaku. Istnieje jeden sposób, w jaki można nadal czerpać niesamowite korzyści zdrowotne wynikające z cytryn, nie krzywiąc się na samą myśl o tym i połączyć je ze szklanką gorącej wody, ponieważ woda przejmuje większość kwaśnego smaku.

Czy woda z cytryny jest dla ciebie dobra?

Woda cytrynowa jest niezwykle orzeźwiająca i energetyzująca, plus to świetny wzmacniacz metabolizmu. Jednym z najobfitszych składników odżywczych w cytrynach jest witamina C.

  • Pojedyncza szklanka świeżego soku z cytryny zawiera 187% witaminy C (RDA zalecane dzienne spożycie)
  • Sok z cytryny jest również bogaty w potas, magnez i miedź.

Ale jest jeden wspólny błąd, który większość ludzi robi, gdy chodzi o cytryny – wyrzucają skórkę! Skórka z cytryny jest w rzeczywistości najbardziej pożywną częścią całego owocu.

Jeśli przygotowujesz wodę z cytryny przez wyciskanie soku z cytryny i mieszanie go z gorącą lub zimną wodą, robisz to w niewłaściwy sposób.

Idealny przepis na wodę z cytryny

  • Zdobądź dwie świeże cytryny.
  • Pokrój je w cienkie lub grube plastry według preferencji.
  • Wyciśnij kilka pokrojonych plasterków cytryn do wody.
  • Zetrzyj skórki wyciśniętych kawałków cytryny do wody.
  • Umieść pozostałe plasterki w swoim kubku.
  • Napełnij pojemnik wrzącą lub lodowatą wodą.

Woda cytrynowa korzyści zdrowotne

Jak wspomniano powyżej woda z cytryną oferuje szeroki zakres korzyści zdrowotnych. Po pierwsze jest bardzo kwaśna, co sprzyja zdrowemu trawieniu. Ponadto spowalnia wchłanianie pokarmów, chroni magazyny insuliny w ciele i zapewnia optymalne przetwarzanie żywności.

Ponadto woda cytrynowa zapobiega odkładaniu się odpadów i przyspiesza metabolizm.

Woda z cytryny to zawsze zwycięska kombinacja. Zacznij dzień od szklanki i chroń swoje zdrowie na wielu poziomach!loading...
loading...

Aktualizacja: 22 lutego 2019