Strona głównaZdrowieDlaczego każdy z nas powinien sikać pod prysznicem? Ohydne? Wcale nie!

Dlaczego każdy z nas powinien sikać pod prysznicem? Ohydne? Wcale nie!

Jeżeli zdarza Ci się oddać mocz pod prysznicem, to wcale nie masz się czego wstydzić. Nikt nie mówi o tym otwarcie, ale robisz to na pewno nie tylko Ty! Wiele osób nie przyznaje się do tego, ale podczas kontaktu z wodą często dają upust swoim potrzebom.

Budzi to zniesmaczenie i wstręt wśród ogólnej opinii. Może to wydawać się dziwne, ale mocz ma wiele pozytywnych właściwości!

Ci, którzy oddają mocz pod prysznicem przyczyniają się do wielu pozytywnych rzeczy:

oszczędzają wodę i ratują drzewa, ponieważ zmniejszają użycie papieru toaletowego. Te argumenty wprawdzie nie trafiają do wszystkich, ale mamy w zanadrzu też inne:

Mocz przyda się też podczas oczyszczania ran. W ekstremalnej sytuacji, kiedy nie ma innego wyjścia lepiej użyć tej metody niż doprowadzić do zakażenia lub innych poważnych powikłań.

Mocz świetnie wpływa także na cerę. Na pewno wyobrażacie sobie teraz nakładanie go na twarz, ale ale to mylne wyobrażenie, ponieważ jest on stosowany w postaci toniku. W wielu kosmetykach można zobaczyć mocznik wśród składników.

Grzybica stóp to bardzo nieprzyjemny i uciążliwy problem. Kiedy nic nie pomaga warto się przełamać i spróbować okładów z moczu. Brzmi to kontrowersyjnie, ale naprawdę pomaga.

Mówi się, że najlepszy lek musi źle smakować i chociaż w powyższych przykładach na szczęście nie trzeba spożywać moczu, to coś w tym jest!

Zobacz Też: