Strona główna Zdrowie Dlaczego każdy z nas powinien sikać pod prysznicem? Ohydne? Wcale nie!

Dlaczego każdy z nas powinien sikać pod prysznicem? Ohydne? Wcale nie!

Jeżeli zdarza Ci się oddać mocz pod prysznicem, to wcale nie masz się czego wstydzić. Nikt nie mówi o tym otwarcie, ale robisz to na pewno nie tylko Ty! Wiele osób nie przyznaje się do tego, ale podczas kontaktu z wodą często dają upust swoim potrzebom.

Budzi to zniesmaczenie i wstręt wśród ogólnej opinii. Może to wydawać się dziwne, ale mocz ma wiele pozytywnych właściwości!

Ci, którzy oddają mocz pod prysznicem przyczyniają się do wielu pozytywnych rzeczy:

oszczędzają wodę i ratują drzewa, ponieważ zmniejszają użycie papieru toaletowego. Te argumenty wprawdzie nie trafiają do wszystkich, ale mamy w zanadrzu też inne:

Mocz przyda się też podczas oczyszczania ran. W ekstremalnej sytuacji, kiedy nie ma innego wyjścia lepiej użyć tej metody niż doprowadzić do zakażenia lub innych poważnych powikłań.

Mocz świetnie wpływa także na cerę. Na pewno wyobrażacie sobie teraz nakładanie go na twarz, ale ale to mylne wyobrażenie, ponieważ jest on stosowany w postaci toniku. W wielu kosmetykach można zobaczyć mocznik wśród składników.

Grzybica stóp to bardzo nieprzyjemny i uciążliwy problem. Kiedy nic nie pomaga warto się przełamać i spróbować okładów z moczu. Brzmi to kontrowersyjnie, ale naprawdę pomaga.

Mówi się, że najlepszy lek musi źle smakować i chociaż w powyższych przykładach na szczęście nie trzeba spożywać moczu, to coś w tym jest!

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Pietruszka jest powszechnie stosowana w celu poprawy smaku naszych potraw, ale ma także wiele innych korzyści zdrowotnych. Z jednej strony, jest to silny środek...
Miód i olej kokosowy to dwa z najsilniejszych i najbardziej popularnych pokarmów leczniczych na świecie. Oba były używane od wieków w leczeniu powszechnych dolegliwości, a także...
Twoje mięśnie są zwykle wystarczająco silne, aby utrzymać jelito i narządy we właściwym miejscu. Czasami jednak tkanki wewnątrzbrzuszne mogą zostać przepchnięte przez osłabiony punkt w...
Nakładanie cebuli na stopy jest ludowym zwyczajem sięgającym czasów naszych pradziadków, gdy jeszcze nie było leków, a tylko domowe sposoby. Zabieg ten jest bardzo korzystny...
Olej kokosowy zawiera unikalne połączenie kwasów tłuszczowych o silnych właściwościach leczniczych, a także są one wykorzystywane jako szybkie źródło energii. Olej kokosowy jest uważany za egzotyczny...