Dlaczego kobiety po 40 roku życia powinny jeść kawałek kopru dziennie?

Koper jest doskonałym ziołem, którego w naszym kraju używa się bardzo mało. Ale z koperkiem można zdziałać cuda i jest to doskonałe aromatyczne zioło, które pasuje nie tylko do sałatek i dipów, ale także np. do ryb.

Jednak koper jest również ważnym lekiem, który jest zalecany kobietom po 40-tce, przynosi im to znaczne korzyści.

Koperek do każdego ogrodu

Możesz łatwo uprawiać koperek w swoim ogrodzie i cieszyć się świeżym ziołem, ale możesz go również konserwować w occie, co często jest korzystne, ponieważ używa się go wtedy do lekko kwaśnych potraw. Ale z pewnością możesz również wysuszyć lub zamrozić koperek.

Koper i kobiety po 40-tce

Jednak nie tylko łodygi są interesujące z kopru, ale także nasiona. Dlatego zdecydowanie nie rozpaczaj, jeśli twój koperek zakwitnie.

Nasiona kopru to znany produkt leczniczy w medycynie naturalnej, szczególnie polecany kobietom w okresie menopauzy.

Nasiona kopru zawierają dużo wapnia i dlatego są również zalecane jako profilaktyka przerzedzania kości, znanego jako osteoporoza.

Jednak nasiona nie tylko pomagają kościom, ale zawierają również niewielką ilość estrogenu, który może pomóc kobietom w okresie menopauzy regulować spadający poziom hormonów.

Koper jest dobry dla każdego

Nasiona kopru mogą stosować także wszyscy inni w przypadku chorób układu moczowego lub w przypadku problemów z zasypianiem lub w przypadku przejadania się i innych problemów żołądkowych, a nawet skurczów.

Generalnie jest to zioło bogate w wapń, potas, siarkę, sód, które ma wiele zastosowań. Jego stosowanie jest zalecane przy bólach głowy, nerwowości i depresji, ale także przy kaszlu, czkawce czy kacu.