Dlaczego warto pić sok z ziemniaków, efekt Cię zaskoczy!

Sok z ziemniaków w wielu kulturach spożywany jest od wieków, a wszystko to przez to, że ma wspaniałe korzyści zdrowotne dla naszego organizmu.
Jest on stosowany w leczeniu problemów układu oddechowego, zmniejsza poziomu cukru we krwi, ale jest również związany z leczeniem niektórych bardziej poważnych schorzeń, jak rozedma płuc, a nawet rak.

Ten naturalny środek można stosować w przypadku:

Zapalenie błony śluzowej żołądka – sok z ziemniaków może złagodzić problemy zapalenie błony śluzowej żołądka, jeśli jest spożywany regularnie. Przyjmuj jedną łyżkę soku ziemniaczanego rozcieńczonego w niewielkiej ilości wody, pół godziny przed każdym posiłkiem.

Wrzody żołądka i dwunastnicy – spożywaj 100 ml soku ziemniaczanego na czczo przed każdym posiłkiem.

Obniża ryzyko zachorowania na raka – Picie 200 ml soku ziemniaczanego każdego dnia może być bardzo korzystne dla zdrowia, jeśli chodzi o walkę z rakiem i obniżaniem ryzyka zachorowania na raka. Może ona również pomóc w wielu innych poważnych schorzeniach.

Ostatnio sok ziemniaczany zaczął być uznawany za skuteczny środek przeciw chorobom wątroby, nerek, serca, nadciśnienia, cukrzycy, bólu okolicy lędźwiowej i  chorób reumatycznych. Sok z ziemniaków może również wzmocnić układ odpornościowy, oczyścić organizm z toksyn, a nawet wspomóc leczenie trądziku.

Oto w jaki sposób można przygotować go w domu:

Wystarczy jeden średniej wielkości ziemniak, umyj go dokładnie i odetnij wszelkie brązowe lub zielone części, nie obieraj. Zetrzyj go na tarce, a następnie odcedź używając na przykład gazy. Można dodać trochę soku z cytryny, miód lub cokolwiek innego, żeby poprawić jego smak.

Tylko pamiętaj, aby nie używać zielonych lub kiełkujących ziemniaków mogą być toksyczne.