Strona główna Zdrowie Dlaczego warto pić sok z ziemniaków, efekt Cię zaskoczy!

Dlaczego warto pić sok z ziemniaków, efekt Cię zaskoczy!

Sok z ziemniaków w wielu kulturach spożywany jest od wieków, a wszystko to przez to, że ma wspaniałe korzyści zdrowotne dla naszego organizmu.
Jest on stosowany w leczeniu problemów układu oddechowego, zmniejsza poziomu cukru we krwi, ale jest również związany z leczeniem niektórych bardziej poważnych schorzeń, jak rozedma płuc, a nawet rak.

Ten naturalny środek można stosować w przypadku:

Zapalenie błony śluzowej żołądka – sok z ziemniaków może złagodzić problemy zapalenie błony śluzowej żołądka, jeśli jest spożywany regularnie. Przyjmuj jedną łyżkę soku ziemniaczanego rozcieńczonego w niewielkiej ilości wody, pół godziny przed każdym posiłkiem.

Wrzody żołądka i dwunastnicy – spożywaj 100 ml soku ziemniaczanego na czczo przed każdym posiłkiem.

Obniża ryzyko zachorowania na raka – Picie 200 ml soku ziemniaczanego każdego dnia może być bardzo korzystne dla zdrowia, jeśli chodzi o walkę z rakiem i obniżaniem ryzyka zachorowania na raka. Może ona również pomóc w wielu innych poważnych schorzeniach.

Ostatnio sok ziemniaczany zaczął być uznawany za skuteczny środek przeciw chorobom wątroby, nerek, serca, nadciśnienia, cukrzycy, bólu okolicy lędźwiowej i  chorób reumatycznych. Sok z ziemniaków może również wzmocnić układ odpornościowy, oczyścić organizm z toksyn, a nawet wspomóc leczenie trądziku.

Oto w jaki sposób można przygotować go w domu:

Wystarczy jeden średniej wielkości ziemniak, umyj go dokładnie i odetnij wszelkie brązowe lub zielone części, nie obieraj. Zetrzyj go na tarce, a następnie odcedź używając na przykład gazy. Można dodać trochę soku z cytryny, miód lub cokolwiek innego, żeby poprawić jego smak.
Tylko pamiętaj, aby nie używać zielonych lub kiełkujących ziemniaków mogą być toksyczne.

Udostępnij ten artykuł znajomym

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

Jak powiększyłam piersi o 2 rozmiary naturalną metodą w 1 miesiąc

A dodatkowo tą metodą uzyskałam naturalny efekt push-up. Coś jak implant, ale taki naturalny.

POPULARNE ARTYKUŁY