Strona głównaZdrowiePołknij TO, zasypiaj prawie natychmiast, śpij i wstawaj wypoczęty

Połknij TO, zasypiaj prawie natychmiast, śpij i wstawaj wypoczęty

Czy masz problemy z zasypianiem i budzisz się w środku nocy? Przewlekła deprywacja snu zwiększa ryzyko przewlekłych problemów zdrowotnych, w tym wysokiego ciśnienia krwi, chorób serca i udaru mózgu.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje prosta mieszanka, która może pomóc ci spać jak dziecko.

Składniki:

1 łyżka oleju kokosowego

¼ łyżeczki miodu

1/8 łyżeczki soli morskiej

Jak przygotować i użyć mikstury?

1 opcja: 

Połącz miód i olej kokosowy w misce i dodaj trochę soli. Dobrze wymieszaj. Zużyj jedną łyżkę mieszaniny, a następnie wypij szklankę wody.

2 opcja: 

Spożyj oddzielnie olej kokosowy i miód, a następnie wypij szklankę wody. Na koniec możesz dodać sól morską do małej szklanki z wodą i ją wypić.

Jeśli obudzisz się w środku nocy, weź ponownie mieszaninę.

Dlaczego ta mieszanina pomaga?

Olej kokosowy jest bogaty w zdrowe tłuszcze, które dostarczają organizmowi energii w nocy. Spożywanie po przed zaśnięciem zapobiega głodowi. Zapobiega to również wzrostowi poziomu cukru we krwi, który często jest przyczyną zaburzeń snu.

Miód poprawia jakość snu. Zapewnia odpowiednią ilość glikogenu w wątrobie dla mózgu. Gdy brakuje glikogenu dostarczającego energię dla mózgu, gruczoły nadnercza uwalniają więcej hormonów stresu, takich jak adrenalina i kortyzol. Wysoka ilość tych hormonów powoduje zaburzenia snu.

Sól ma zdolność obniżania poziomu hormonów stresu. Pobudza produkcję energii, której organizm potrzebuje w nocy. Normalny poziom sodu we krwi obniża wydzielanie adrenaliny i kortyzolu.

Zobacz Też: