Dobry stary imbir: może pomóc w porannych mdłościach i w utracie wagi

Imbir, jest uważany za jedno z najpotężniejszych naturalnych leków i to z bardzo dobrego powodu. Jego odpowiednie wykorzystanie może pomóc w leczeniu wielu chorób.

Jest bardzo skutecznym produktem spożywczym, który oferuje wiele korzyści zdrowotnych, w tym poprawę odporności, regulację ciśnienia krwi i przede wszystkim łagodzenie objawów infekcji dróg oddechowych.

Aby czerpać z jego unikalnych korzyści, wystarczy włączyć go do codziennej diety, na przykład w postaci herbaty.

Jednak, jak podkreśla lekarka Katherine Marengo, najlepiej pomoże on w połączeniu z innymi silnymi składnikami, tworząc domowe lekarstwo na różne okazje.

1) Leczenie nudności

Imbir może pomóc w szczególności w przypadku porannych nudności i wymiotów – dotyczy to również ludzi poddających się pewnym rodzajom operacji, na przykład związanych z chemioterapią.

Szczególnie skuteczny okazał się również u kobiet w ciąży, które często cierpią nie tylko z powodu chorób żołądka, ale także z powodu bólów i innych objawów.

Niemniej jednak należy mieć na uwadze, że jest to bardzo silny produkt spożywczy, który może mieć przeciwwskazania przy większych ilościach. Zanim zaczniecie go używać w celu złagodzenia nudności, lepiej skonsultować się z lekarzem.

2) Przydatny pomocnik w odchudzaniu

Dodanie imbiru do regularnej diety może również pomóc w odchudzaniu, już przy spożywaniu 2 gramów dziennie.

Jego składniki aktywne pomagają uruchomić metabolizm i wspierają spalanie tłuszczu, dzięki czemu spożycie tłuszczów znacząco zmniejsza wagę ciała, proporcje talii i bioder oraz zmniejsza ryzyko nadwagi i otyłości.

W tym przypadku należy jednak zaznaczyć, że aby osiągnąć wymarzone wyniki i skutecznie pozbyć się nadmiaru kilogramów, należy przestrzegać zasad zdrowego stylu życia, w tym przede wszystkim aktywności fizycznej i ogólnie zdrowej diety.

3) Zmniejszone ryzyko chorób serca

Imbir pozytywnie wpływa na układ krążenia, działa detoksykująco i ma działanie przeciwcukrzycowe, dzięki czemu zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca, takich jak zawał mięśnia sercowego czy wysokie ciśnienie krwi.

Pomimo że te efekty są bardzo imponujące, dotychczasowe badania przeprowadzono tylko na zwierzętach, dlatego naukowcy wciąż wymagają przeprowadzenia dalszych badań, które potwierdzą te fakty.

Syrop imbirowo-miodowo-kurkumowy

Aby móc wykorzystać pełen potencjał imbiru i wyleczyć się z nieprzyjemnych infekcji dróg oddechowych czy problemów żołądkowych, możesz przygotować z niego domowy syrop w połączeniu z innymi korzystnymi składnikami.

Jego spożywanie jest również doskonałą profilaktyką i środkiem ułatwiającym odchudzanie. Do jego przygotowania będziesz potrzebować następujących składników:

  • Kawałek korzenia imbiru (4 do 5 centymetrów)
  • Cytryna (najlepiej bio)
  • 1 do 2 łyżki miodu
  • ½ łyżeczki kurkumy
  • Szklanka wrzącej wody

Przygotowanie syropu jest bardzo proste. Najpierw obierz imbir i pokrój go w małe kostki. Następnie włóż go do garnka, dodaj kurkumę, zalej wrzącą wodą i gotuj wszystko przez 10 minut.

Po upływie tego czasu odstaw mieszankę i pozostaw do całkowitego ostygnięcia – to bardzo ważne, ponieważ wysoka temperatura niszczy właściwości miodu i soku z cytryny.

Ostatecznie przelać ostudzony napar do odpowiedniego szklanki i dodać sok z cytryny oraz miód. Mieszaninę pij 3 razy dziennie, na przykład wymieszaną z herbatą.

Imbir jest naprawdę niezwykłym produktem, który może pomóc w walce z różnymi dolegliwościami oraz poprawić zdrowie i samopoczucie.

Jednak pamiętaj, żeby w przypadku poważnych problemów zdrowotnych zawsze skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem kuracji imbirowej.

Włączenie imbiru do codziennej diety może być jednak świetnym krokiem w kierunku poprawy zdrowia i dobrej kondycji.