Strona głównaZdrowieDomowa pasta do zębów do leczenia chorób dziąseł i wybielania zębów!

Domowa pasta do zębów do leczenia chorób dziąseł i wybielania zębów!

Istnieje wiele produktów na rynku do higieny jamy ustnej, ale nie każdym uda się usunąć plamy od kawy czy wina. Dodatkowo wiele z nich zawiera bardzo dużo szkodliwych substancji chemicznych, które mogą negatywnie wpływać na nasze dziąsła i szkliwo.

4

Odnotowano kilka przypadków kiedy wybielające produkty do zębów spowodowały uszkodzenia szkliwa, podrażnienia dziąseł, a nawet to, że zęby stały się łamliwe.

Jest to jeden z powodów, żeby dowiedzieć się jak przygotować własną pastę do zębów. Dzięki niej otrzymasz naturalne wybielanie zębów jak również inne korzyści zdrowotne, takie jak ochrona przed chorobami dziąseł.


Kurkuma to przyprawa, która jest bardzo często używana w kuchni indyjskiej, ale także do leczenia pewnych warunków zdrowotnych. Kurkuma ma właściwości przeciwzapalne i można ją stosować do płukania jamy ustnej, aby skuteczne usunąć zapalenia dziąseł.Składniki

-1 łyżka oleju kokosowegoZobacz też


-1 łyżeczka kurkumy w proszku
-trochę olejku z mięty pieprzowej

Przygotowanie:


Wymieszaj wszystkie składniki i w tak otrzymanej mieszance zanurz swoją szczoteczkę do zębów. Myj zęby w normalny sposób jak to robisz kiedy używasz pasty do zębów, a po umyciu odczekaj od 3 do 5 minut. Po tym czasie wypluj mieszaninę i wypłucz usta letnią wodą.

Czytaj także:  Olej obniżający poziom cholesterolu może zwalczać nadciśnienie i zwiększać długowieczność

Powtarzaj ten zabieg przez kilka dni, aż do uzyskania pozytywnych wyników.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły