Strona głównaZdrowiePiwo imbirowe - leczy zapalenie stawów

Piwo imbirowe – leczy zapalenie stawów

Prezentujemy Wam przepis do produkcji piwa, które jest bardzo zdrowe i zaleca się spożywanie go od czasu do czasu w celu poprawy naszego zdrowia. Może pomóc w leczeniu zapalenia stawów, chorób żołądka, ale także obniża poziom złego cholesterolu i poziom cukru we krwi…

Medycyna tradycyjna używa imbiru w leczeniu wielu problemów zdrowotnych, takich jak dolegliwości żołądkowe i bóle stawów. Piwo imbirowe można przygotować w domu ze świeżego lub suszonego imbiru, trochę cukru i soku z cytryny.

Imbir może zmniejszyć ból i stan zapalny? TAK, ma on wiele korzyści dla zdrowia i działa uspokajająco, jeśli chodzi o rozwiązywanie bólu pleców i bólu mięśni.

Liczne badania kliniczne wykazały, że imbir może pomóc ludziom, którzy cierpią z powodu zwyrodnieniowego lub reumatoidalnego zapalenia stawów oraz tym, którzy cierpią z powodu przewlekłego bólu.

Niezbędne składniki:

– 200 g obranego i drobno pokrojonego imbiru

– 450 ml wody filtrowanej

– 200 g cukru

– 120 ml wody mineralnej

– Kilka kropel soku z limonki

– Cytryna

– Mała ilość miodu naturalnego

Sposób wytwarzania:

Wlej przefiltrowaną wodę do garnka i umieść go na ogniu, doprowadź do wrzenia. Po zagotowaniu wody dodaj imbir, zmniejsz ogień i gotuj przez kolejne 5 minut. Następnie odstaw mieszaninę na 20 minut i odcedź imbir.

Przygotuj syrop w osobnej misce: rozpuść cukier w wodzie mineralnej i zagotuj, odstaw do ostygnięcia. Dodaj prędzej przygotowany sok imbirowy, miód i sok z limonki. Można udekorować plasterkami cytryny.

Korzyści zdrowotne wynikające z piwa imbirowego: imbir jest bardzo przydatny dla łagodzenia dolegliwości żołądkowych, może również poprawić trawienie. Piwo to pomaga w obniżaniu złego cholesterolu i wysokiego poziomu cukru we krwi. Piwo imbirowe może zmniejszyć objawy przeziębienia i grypy, pozytywnie też wpływa na krążenie krwi i zapobiega rakowi.

Zobacz Też: