Domowy olejek czosnkowy: często jest skuteczniejszy niż preparaty farmaceutyczne

Czosnek jest naturalnym antybiotykiem. Ma bardzo silne działanie oraz charakterystyczny zapach i wyrazisty smak. Ma silne działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze oraz wspomaga układ odpornościowy.

Radzi sobie ze stanami zapalnymi i ma wiele różnych zastosowań w medycynie ludowej. Można go zjeść, zastosować jako okład, zrobić z niego pikle lub wspaniały olejek czosnkowy.

Przepis na olej czosnkowy

Olejek czosnkowy można stosować wewnętrznie, można go również stosować do masaży czy okładów.

Czego będziesz potrzebować?

  • Jeden ząbek zdrowego czosnku
  • olej lub oliwa z oliwek
  • 1 łyżeczka miodu
  • 1 łyżeczka soku z cytryny

Proces przygotowania:

  1. Obierz czosnek i pokrój ząbki w plasterki.
  2. Plasterki czosnku włóż do słoika i zalej oliwą tak, aby wszystkie części czosnku były zanurzone w oliwie.
  3. Zakręć słoik i odstaw na tydzień w ciemne, chłodne miejsce. Mieszaj regularnie.
  4. Po upływie tego czasu wymieszaj 1 łyżeczkę oleju z czosnku z 1 łyżeczką miodu i soku z cytryny i gotowe.

Dawkowanie:

Zaleca się przyjmować 1 łyżeczkę oleju z miodem i sokiem z cytryny na pół godziny przed posiłkiem trzy razy dziennie.

Jak leczyć przeziębienie olejem czosnkowym

Olejek na przeziębienie możesz przygotować z jednego dużego ząbka czosnku. Rozgnieć go i włóż do szklanego pojemnika. Dodać 100 ml oleju kukurydzianego, odstawić w ciemne miejsce na 3-6 dni.

Wtedy krople są gotowe i można zaaplikować po 2 krople do każdego otworu nosowego. Przygotowanym w ten sposób olejem nacieraj szyję przy zapaleniu migdałków, aby wyleczyć chorobę.

Zapalenie ucha, nosa i gardła rozwiąże olej czosnkowy

Zmiażdż dwa ząbki czosnku. Umieść w szklanym słoju i dodaj pół szklanki oleju roślinnego. Dokładnie wymieszać. Umieść pojemnik na słońcu na dziesięć dni. Mieszaj od czasu do czasu w ciągu dnia.

Następnie przecedź przez gazę lub bibułę filtracyjną i dodaj kilka kropli gliceryny. Gotowy produkt przelej do ciemnej szklanej butelki i zamknij. Przechowuj mieszaninę w lodówce.

Zaleca się przyjmować jedną łyżeczkę doustnie, jednak przed połknięciem należy podgrzać olej w łaźni wodnej do temperatury 35°C. Przygotowany w ten sposób olejek czosnkowy wystarczy na około 2 miesiące.

Przepis na problemy skórne

Do tego potrzebne będą ząbki z jednej główki czosnku w skórce. Wystarczy je umyć, pokroić i położyć na patelni. Dodać 2 szklanki wrzącej wody i gotować, aż ilość wody zredukuje się o połowę.

Następnie przefiltruj i dodaj 3/4 szklanki gorącego oleju roślinnego. Powoli dodawaj roztopiony wosk pszczeli. Powstała konsystencja powinna przypominać śmietanę.

Sam czosnek w stanie surowym ma potężne działanie. Istnieją ludowe porady, które zalecają włożenie ząbka czosnku do ucha.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: