Dowiedz się jak kontrolować poziom kwasu moczowego w organizmie

Historia hiperurykemii wiąże się z wysokim poziomem kwasu moczowego w organizmie. Ten wysoki poziom jest wynikiem zwiększonej produkcji kwasu moczowego lub zmniejszonego jego wydalania. Ten stan może powodować problemy, takie jak zapalenie stawów, niewydolność nerek i kamienie nerkowe.

Niektóre badania wykazały, że wysoki poziom kwasu moczowego we krwi może prowadzić do chorób sercowo-naczyniowych i nadciśnienia. Normalne poziomy kwasu moczowego obejmują:

Mężczyźni : 3,4 – 7,0 mg / dl
Kobiety : 2,4 – 6,0 mg / dl

Wysoki poziom kwasu moczowego może być spowodowane przez kilka czynników, takich jak dieta bogata w puryny, niewydolności nerek, nadmierne spożycie alkoholu, niedoczynność tarczycy, otyłości, cukrzycy, kwasicy, genetyki i wielu innych chorób.

Niektóre leki, takie jak leki moczopędne, chemioterapeutyki i niektóre nowotwory mogą również prowadzić do wysokiego poziomu kwasu moczowego.

Jeśli masz wysoki poziom kwasu moczowego musisz skonsultować się z lekarzem w celu prawidłowej diagnozy i leczenia tego stanu. Jednak niektóre naturalne środki mogą pomóc kontrolować poziom kwasu moczowego.

10 sposobów kontrolowania wysokiego poziomu kwasu moczowego

Sok cytrynowy

Możesz myśleć, że sok z cytryny zwiększy poziom kwasu, ale jego działanie alkaliczne go neutralizuje. Ponadto witamina C znacznie zmniejsza poziom kwasu moczowego.

Połącz sok z wyciśniętej cytryny i szklankę ciepłej wody. Pij tę mieszaninę codziennie rano na pusty żołądek przez kilka tygodni. Wzbogać swoją dietę o więcej suplementów witaminy C.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest bogaty w silne naturalne właściwości oczyszczające i detoksykacyjne. Jest to kwas jabłkowy, który może rozkładać się i usuwać kwas moczowy. Ponadto przywraca on równowagę kwasów alkalicznych i zapewnia korzyści przeciwutleniające i przeciwzapalne.


Połącz jedną łyżeczkę organicznego octu jabłkowego i szklankę wody. Pij tę mieszaninę 2 lub 3 razy dziennie. Zwiększ ilość octu jabłkowego do 2 łyżek dziennie i kontynuuj, aż zredukujesz kwas moczowy.

Uwaga: Upewnij się, że nie bierzesz nadmiernych ilości octu jabłkowego, ponieważ może to obniżyć poziom potasu w organizmie.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona ma szczególne znaczenie, jeśli chodzi o obniżenie kwasu moczowego i zmniejszenie bólu dny. Przywraca równowagę alkaliczną w ciele i sprawia, że ​​kwas moczowy jest bardziej rozpuszczalny. W ten sposób można go łatwiej usunąć z organizmu.

Połącz ½ łyżeczki sody oczyszczonej i szklankę wody. Pij do 4 szklanek tej mieszaniny przez dwa tygodnie.

Uwaga: pij tę mieszankę nie dłużej niż dwa tygodnie. Pamiętaj, aby tego unikać jeśli masz wysokie ciśnienie krwi. Ponadto osoby starsze nie powinny pić więcej niż trzy szklanki tego dziennie.

Wiśnie

Wiśnie zawierają silne chemikalia, zwane antocyjanami, które redukują kwas moczowy oraz zmniejszają sztywność i stany zapalne.

Jedz ½ szklanki wiśni każdego dnia przez kilka tygodni lub pij 1-2 szklanki kwaśnego soku wiśniowego przez jeden miesiąc.

Wzbogać swoją dietę o więcej jagód, paprykę, pomidory i wielu innych produktów bogatych w przeciwutleniacze i witaminę C.

Woda

Woda jest najczęściej wykorzystywaną i najważniejszą cieczą w procesie obniżania poziomu kwasu moczowego. Pij dużo wody, aby zoptymalizować filtrowanie kwasu moczowego. Ponadto woda rozcieńcza kwas moczowy i stymuluje jego wydalanie przez nerki.

Według badań osoby pijące 5-8 szklanek wody dziennie mają o 40% mniejsze ryzyko ataku dny w porównaniu z tymi, którzy piją jedną szklankę lub nawet mniej.

Oliwa z oliwek

Wiele olejów roślinnych zamienia się w zjełczałe tłuszcze podczas przetwarzania lub podgrzewania. Tłuszcze te niszczą witaminę E w organizmie, niezbędny składnik odżywczy, który kontroluje kwas moczowy.

Dlatego zawsze wybieraj tłoczoną na zimno oliwę z oliwek zamiast oleju roślinnego. Oliwa z oliwek jest bogata w jednonienasycone tłuszcze, które pozostają takie same po podgrzaniu. Ponadto ma wysoką zawartość przeciwutleniaczy, witaminy E i wielu właściwości przeciwzapalnych.

Węglowodany skrobiowe i produkty bogate w błonnik

Błonnik pokarmowy odgrywa ważną rolę w absorpcji i eliminacji kwasu moczowego. Tak więc włącz do swojej diety więcej produktów bogatych w błonnik, takich jak jabłka, produkty pełnoziarniste, pomarańcze, gruszki i truskawki.

Węglowodany skrobiowe obejmują makaron pełnoziarnisty, ryż, komosę ryżową, tapiokę, banany, owies i ziemniaki.

Ponadto zielona herbata z papai zapobiega gromadzeniu się kwasu moczowego i leczy wiele dolegliwości związanych z dną moczanową i kwasem moczowym. To papaina w zielonej papai utrzymuje stan alkaliczny i działa jako silny środek przeciwzapalny.

Dieta o niskiej zawartości puryn

Puryny to bezbarwne związki azotu, które rozpadają się na kwas moczowy. Znajdują się głównie w białkach zwierzęcych.

Unikaj białek zwierzęcych, takich jak mięso z narządów, drób, ryby, a także drożdże, rośliny strączkowe, grzyby, fasola i szparagi. Możesz być zaskoczony, ale piwo ma również wysoką zawartość puryn.

Sok z trawy pszenicznej

Trawa pszeniczna utrzymuje zasadowość we krwi. Jest obciążona chlorofilem, witaminą C i innymi fitochemikaliami, które umożliwiają detoksykację. Jest również bogata w aminokwasy i białko, bardziej korzystne składniki odżywcze niż te występujące w białku zwierzęcym.

Połącz sok z jednej cytryny i dwóch łyżek soku z trawy pszenicznej i pij tę mieszaninę, aż zmniejszysz poziom kwasu moczowego.

Produkty mleczne

Produkty mleczne wiążą się z niskim stężeniem moczanu w osoczu i niskim ryzykiem dny moczanowej. Na przykład, mleko odtłuszczone zawiera kwas orotowy, który zmniejsza wchłanianie zwrotne kwasu moczowego i stymuluje jego wydalanie przez nerki.

Pij 1-5 szklanek odtłuszczonego mleka każdego dnia. Wzbogać swoją dietę o niskotłuszczowy jogurt i inne produkty mleczne.

Tofu może zmieniać stężenie białka w osoczu i stymulować eliminację kwasu moczowego. Natomiast mleko sojowe ma tendencję do zwiększania kwasu moczowego.


loading...
loading...
-70%

PLANUJESZ ZAKUPY?
SKORZYSTAJ Z PROMOCJI

PROMOCJE -70%
Setki promocji i kuponów rabatowych do najpopularniejszych sklepów czeka na Ciebie!
  • UNIKALNE KODY RABATOWE
  • WSPANIAŁE WYPRZEDAŻE I PROMOCJE
  • OSZCZĘDZAJ KUPUJĄC ULUBIONE PRODUKTY

Wybrane dla ciebie

Mieszanie różnych składników gospodarstwa domowego może być dość niebezpieczne. Niestety niewielu wie, że niektóre kombinacje uwalniają toksyczne gazy, co czyni je prawdziwym zagrożeniem dla...
Wykonanie samodzielnych badań piersi każdego miesiąca i mammografia po 40 roku życia ( lub przed tym wiekiem, jeśli masz rodzinną historię raka piersi) są najlepszymi sposobami...
Istnieje wiele metod leczenia, które pozwolą wyeliminować cienie i worki pod oczami. Odkryj najlepsze domowe receptury, naturalne i proste, które można wprowadzić w życie już teraz. Zmęczenie, brak...
Chociaż może to być nieco dziwne dla Ciebie na początku, że spożywanie ciepłej wody zapewni Ci wiele korzyści dla zdrowia. Wiele osób zaczyna dzień od filiżanki...

Przeciwnowotworowy, przeciwzapalny purpurowy eliksir, który wzmocni układ trawienny

Kluczem do zmniejszenia stanu zapalnego w ciele jest leczenie jelit poprzez unikanie pokarmów powodujących stany zapalne. Zastąp je pokarmami o silnych właściwościach przeciwzapalnych i...

6 produktów spożywczych, które naturalnie obniżają wysokie ciśnienie krwi

Serce jest jednym z najważniejszych organów w ludzkim ciele, który dostarcza tlen i ważne składniki odżywcze dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Jednak niektóre warunki,...

6 ważnych powodów dlaczego powinno się spożywać masło klarowane

Według medycyny naturalnej ghee (masło klarowane) zapewnia wiele korzyści zdrowotnych dla umysłu i ducha. Możesz przygotować ghee w bardzo prosty sposób. Musisz tylko ugotować...

10 znaków ostrzegawczych słabego krążenia krwi

Krążenie krwi jest jedną z najważniejszych funkcji w twoim ciele. Umożliwia stały przepływ krwi przez ciało. To krew dostarcza mózgowi i narządom niezbędnych składników...

Stosuj olejek z czarnego pieprzu, aby pozbyć się zapalenia stawów

Czarny pieprz pochodzi z Indii i jest on dzisiaj obecny na prawie każdym stole na całym świecie. Większość ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy...