Strona głównaZdrowieDwuskładnikowy środek domowy: wypłukuje toksyny i chemikalia jednym pstryknięciem palców

Dwuskładnikowy środek domowy: wypłukuje toksyny i chemikalia jednym pstryknięciem palców

Obecnie w przemyśle spożywczym stosuje się dużą liczbę dodatków, takich jak różne wzmacniacze smaku i chemiczne konserwanty. Zaletą jest to, że jedzenie faktycznie starcza na znacznie dłużej, niestety może jednak również negatywnie wpływać na zdrowie. Kuracja z płatków owsianych, którą dziś Państwu zaprezentujemy, obiecuje oczyścić organizm z substancji chemicznych i toksyn z pożywienia.

W dzisiejszych czasach nie da się uniknąć chemii

Dodatki są praktycznie nieuniknione w żywności przetworzonej przemysłowo. Wiele z nich ma swoje powody i faktycznie wzbogaca żywność, ponieważ przyczynia się do zachowania wartości odżywczych żywności, jej trwałości czy koloru. Do żywności dodawane są także witaminy i przeciwutleniacze potrzebne organizmowi.

Eksperci Państwowej Inspekcji Żywnościowej na stronie SZPI wyjaśniają, że musi istnieć ważny powód stosowania dodatków, a ich ilość jest ściśle regulowane. Dlatego producent nie powinien stosować większej ilości niż dozwolona. Problem w tym, że niektórzy producenci wielokrotnie przekraczają limity lub używają substancji, które są niedozwolone.

Jeśli kontrola wykryje taką żywność, zostanie ona wycofana z rynku, ale często tak niewłaściwie przygotowana żywność przedostaje się do handlu i nadal pojawia się na półkach sklepowych.

Problemem może być także nieprzetworzona żywność

Przekraczanie limitów i stosowanie niedozwolonych substancji w żywności to jedno, ale problemem może być także żywność, która nie jest modyfikowana. Tutaj zanieczyszczenie środowiska odgrywa dużą rolę, gdy żywność podczas wzrostu wchłania substancje z otoczenia. Szczególnie niebezpieczne pod tym względem są metale ciężkie, takie jak rtęć, ołów czy arsen, które mogą gromadzić się w organizmie i wpływać na zachowanie, uwagę i uczenie się.

Aby zminimalizować ilość tych szkodliwych substancji, staraj się jeść jak najczęsciej jak najbardziej zróżnicowaną dietę, wybieraj nieprzetworzoną żywność wysokiej jakości oraz przetworzona żywność od sprawdzonych producentów. Od czasu do czasu podaruj sobie naturalny detoks.

Kuracja detoksowa z owsa

Jego podstawą jest owies, który, jak potwierdzają badania naukowe, przynosi dla organizmu niezwykle szeroką gamę korzyści zdrowotnych.

Do przygotowania potrzebne będzie pół łyżki płatków owsianych (organicznych), które zalewa się 350 ml przegotowanej wody. Odstawić mieszaninę na noc (maksymalnie 12 godzin) i przecedzić rano.

Wypij połowę wody owsianej przed śniadaniem, a drugą połowę wieczorem przed pójściem spać. Napój należy spożywać codziennie przez 2 miesiące. Pomiędzy zabiegami należy zachować co najmniej dwumiesięczną przerwę.

Płatki owsiane mają wiele zalet

 Łagodzą zaparcia, obniżają poziom cholesterolu, a dodatkowo upiększają skórę. Dietetyk Katherine Marengo LDN, R.D. dodaje, że owies poprawia również zdrowie serca, pomaga obniżyć poziom cukru we krwi, wspomaga utratę wagi i może zmniejszać częstość występowania astmy u dzieci. Kuracja owsiana dla Ciebie dodatkowo:

  • pomoże oczyścić wątrobę z toksyn
  • poprawia pracę trzustki
  • wzmacnia układ nerwowy
  • pomoże zapobiegać chorobom oczu 
  • pomoże chronić przed rakiem jelita grubego

Warto włączyć do swojej codziennej diety płatki owsiane, zarówno w postaci płatków owsianych na śniadanie, ciastek owsianych na przekąskę, jak i do zagęszczania sosów. Regularne spożywanie płatków owsianych znacząco wspomoże Twój ogólny stan zdrowia.

Zobacz Też: