Co dzieje się z twoją twarzą po umyciu jej octem jabłkowym?

ocet jabłkowy

Przez wiele lat stosowano wiele różnych składników do czyszczenia i nawilżania skóry. Istnieją dowody sugerujące, że niektóre starożytne kultury wykorzystywały awokado, olej palmowy lub kombinację oliwy z oliwek i przypraw do nawilżania skóry.

Najnowsza historia ujawnia, że ​​kobiety na początku XX wieku w dużej mierze wykorzystywały mleko nieprzetworzone, sok z cytryny, oczaru wirginijskiego i ocet, aby wytwarzać własne produkty do pielęgnacji i wybielania skóry.

[quads id=8]

A co dzieje się z Twoją twarzą po umyciu jej octem jabłkowym?

W przypadku komercyjnych środków do oczyszczania twarzy są one obciążone substancjami chemicznymi, takimi jak alkohol, środki ściągające, sztuczne kolory i zapachy, parabeny, uwodornione oleje i wiele innych dodatków, które mogą wyrządzić Twojej skórze więcej szkody niż pożytku.

[quads id=10]

Skóra traci swoją jakość, ponieważ jej równowaga pH zostaje zakłócona przez wiele czynników, takich jak stres, niezdrowa dieta, brak aktywności, niewystarczające spożycie wody.

Z drugiej strony, istnieje skuteczne naturalne rozwiązanie do oczyszczania i tonizowania skóry i jest to powszechny składnik kuchni, który większość z nas ma w domu. Mianowicie ocet jabłkowy to naturalny kwasowy toner, który doskonale usuwa nadmiar sebum i zanieczyszczeń z pozostałości makijażu, które utknęły w twoich porach.

Dlaczego ocet jabłkowy?

[quads id=9]

Ocet jabłkowy (ACV) to całkowicie naturalny produkt uzyskiwany w procesie fermentacji jabłek. Jeden z najbardziej korzystnych dla zdrowia owoców, jabłka są bogate w potas, pektynę, kwas jabłkowy i wapń. Proces fermentacji sprawia, że ​​produkt końcowy jest silniejszy, ponieważ zawiera jeszcze więcej użytecznych kwasów i enzymów.

[quads id=5]

Niektórzy uważają, że stosowanie ACV do oczyszczania twarzy jest trochę odpychające, ale jest to najlepszy naturalny środek antyseptyczny, który skutecznie leczy infekcje skóry i stany takie jak trądzik i wypryski.

[quads id=4]

Używając tonera z octu jabłkowego z surowego, niefiltrowanego ACV nie tylko przywróci równowagę pH skóry, ale również wyeliminuje nadmiar oleju i pozostałości makijażu. Oprócz tego, że jest doskonałym środkiem złuszczającym, rozjaśnia również plamy słoneczne i starcze oraz redukuje blizny potrądzikowe.

Co najważniejsze jest łatwo dostępny i całkowicie bezpieczny dla wszystkich rodzajów skóry.

Składniki:

[quads id=3]

  • Ocet jabłkowy
  • Woda destylowana

Opcjonalnie:

  • Herbata ziołowa
  • Olejki eteryczne (na przykład lawenda lub z drzewa herbacianego)

Przygotowanie i stosowanie

[quads id=7]

  • Dla skóry wrażliwej: wymieszać 1 część ACV z 4 częściami wody
  • Dla normalnej skóry: wymieszać 1 część ACV z 2 częściami wody
  • Dla skóry tłustej: Wymieszać 1 część ACV z 1 częścią wody

Ważne: Niezależnie od rodzaju skóry, nie zapomnij zrobić testu skórnego, aby sprawdzić czy nie zachodzi reakcja alergiczna.

Ponadto nie musisz ściśle przestrzegać tego stosunku. W rzeczywistości najlepiej jest poeksperymentować ze stosunkiem, aby znaleźć to co najlepiej pasuje do Twojej skóry. Jeśli rozwiązanie jest zbyt słabe stopniowo zwiększaj zawartość ACV, ale nigdy nie przekraczaj stosunku 1: 1.

Przechowuj domowy toner w szklanym pojemniku i nanieś go miejscowo za pomocą wacika. Alternatywnie można go przechowywać w butelce z rozpylaczem i użyć go do odświeżenia skóry w ciągu dnia.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: