Sok z selera jako eliksir życia: nowe zjawisko, które szturmem podbija świat

Prawdopodobnie słyszałeś już o zjawisku soku z selera, które rozprzestrzenia się na całym świecie. Wielu okrzyknęło go kolejnym „cudownym eliksirem”, a w chwili pisania tego tekstu na Instagramie znajdowały się dziesiątki tysięcy hashtagów #seleryjuice.

Za tym ruchem stoi Anthony Williams, znany również jako „medium medyczne”. Jest ekspertem ds. zdrowia z Los Angeles, który ma wyjątkowy dar. Od dzieciństwa William komunikował się z „duchem współczucia”, głosem, który obdarzył go potężnymi (a czasami kontrowersyjnymi) informacjami na temat zdrowia, odżywiania i chorób.

Obecnie Anthony William napisał cztery bestsellery New York Timesa na powyższe tematy, obnażając popularne teorie na temat chorób przewlekłych i zapewniając proste metody leczenia milionom ludzi na całym świecie.

Prawdziwe szaleństwo wywołała jednak jedna z jego procedur, szokująco prosta i niespodziewana – picie czystego soku z selera na czczo.

Jak Williams wyjaśnia w swoich książkach i na swoim blogu, sok z selera ma szereg niesamowitych korzyści dla ludzkiego organizmu. Jest bogaty w właściwości przeciwzapalne, jest naturalnym środkiem antyseptycznym, który powoduje głodzenie i wypłukiwanie patogenów z organizmu, zwiększa poziom kwasu solnego w żołądku i poprawia trawienie, utrzymuje równowagę elektryczną układu nerwowego, odtruwa wątrobę, nerki i krew oraz ma wiele innych zalet.

Williams od dziesięcioleci poleca swoim klientom sok z selera, ale w ostatnich latach jego popularność osiągnęła poziom „ruchu”.

Szybkie wyszukiwanie soku z selera w mediach społecznościowych przyciągnie nieskończony strumień entuzjastycznych obserwujących, trzymających w dłoni zielony eliksir i przechwalających się, jak prosty sok pomógł im wyleczyć przewlekłą chorobę.

Najczęściej wymieniane pozytywne skutki w zakresie objawów i chorób to:

 • Zapalenie tarczycy Hashimoto
 • reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)
 • fibromialgia
 • zespół chronicznego zmęczenia
 • Borelioza
 • migrena
 • zawrót głowy
 • nietolerancja glutenu
 • zespół jelita drażliwego
 • cukrzyca
 • łuszczyca
 • wyprysk
 • trądzik
 • inflacja
 • skurcze jelit
 • kwasu refluks
 • korek uliczny
 • syndrom niespokojnych nóg
 • mrowienie i mrowienie
 • drętwienie kończyn
 • i wiele innych

Moc soli mineralnych

Co dokładnie kryje się w soku z selera, co nadaje mu potężne właściwości lecznicze? Odpowiedź leży w tym, co William nazywa solami mineralnymi, a których, jego zdaniem, badania medyczne jeszcze nie odkryły.

Sole mineralne skutecznie działają antyseptycznie, rozbijając struktury błonowe wirusów, takich jak mononukleoza Epsteina-Barra, HHV-6 i opryszczka, bakterii, takich jak Streptococcus i innych patogenów – czynników wywołujących choroby przewlekłe – aby ostatecznie je zabić i zniszczyć.

Sprawdź to ➡ ➡  Właściwości zielonej herbaty! Chudnij i utrzymuj zdrowie na poziomie

Sole mineralne selera pomagają również ustabilizować ciśnienie krwi, obniżając wysokie ciśnienie krwi i zwiększając niskie ciśnienie krwi.

Dodatkowo nie odwadnia narządów – wręcz przeciwnie, wiąże toksyczne, niebezpieczne sole ze złej jakości żywności i pomaga usunąć je z organizmu, zastępując je wcześniej nieodkrytymi skupiskami naturalnych soli.

Dlaczego sole mineralne są ważne dla zdrowia

Sole mineralne są bardzo ważne dla optymalnego funkcjonowania naszego organizmu.

Utrzymują pracę nerek i nadnerczy oraz zwiększają ilość kwasu solnego, dzięki czemu organizm może rozłożyć i przyswoić to, co jesz, utrzymując jednocześnie pH oraz oczyszczając i naprawiając żołądek, resztę przewodu pokarmowego i, co najważniejsze, wątrobę.

Jednocześnie umożliwiają przekazywanie informacji do całego organizmu, tak aby w każdych okolicznościach można było zachować równowagę.

Sole mineralne, szczególnie te zawarte w selerze, są pomocne w wytwarzaniu energii elektrycznej rządzącej organizmem – są budulcem substancji chemicznych neuroprzekaźników, wyzwalając elektryczny impuls aktywności i wspierając aktywność neuronów. Elektrolity zawarte w selerze nawadniają się na głębokim poziomie komórkowym, zmniejszając ryzyko wystąpienia migreny, lęku, ataków paniki i innych.

Seler stabilizuje i wspomaga także pracę nadnerczy, łagodzi stres i naprawia uszkodzone komórki wątroby.

Sok z selera zapuszcza korzenie w Hollywood i wywołuje pewien sprzeciw

Hollywood również przygląda się sokowi z selera. Jej liczne właściwości lecznicze potwierdzają takie gwiazdy jak Robert de Niro, Pharrell Williams, Debra Messing czy Gwyneth Paltrow.

Choć przebicie się przez komercyjną fasadę Hollywood jest niewiarygodnym wyczynem, na linii ognia znalazło się „Medium medyczne”. Główny nurt przyciąga sceptyków, zwłaszcza w przypadku Williama, mężczyzny bez formalnego wykształcenia zdrowotnego, który czerpie informacje bezpośrednio od „ducha”.

Leczenie Anthony’ego Williama dotarło do Hollywood. Powyższe zdjęcie to fragment wywiadu z Williamem w popularnym programie rozrywkowym „Extra”.

Linki na jego stronie już irytują pracowników służby zdrowia, jak widać z tytułów artykułów, takich jak:

 • „ Zaobserwowano nowy trend zdrowotny 2019 r.: sok spirytusowy ”
 • „ Człowiek, który zrobił sok z selera jako szaleństwo wellness, twierdzi, że powiedział mu duch ”
 • „ Eksperci przewracają oczami na myśl o szaleństwie diety opartej na soku z selera. 
Sprawdź to ➡ ➡  Czy można usunąć raka za pomocą częstotliwości rezonansowych?

Abby Langer, dietetyczka z Toronto, powiedziała The Post , że „sok z selera nie jest niczym specjalnym”, a następnie dodała, że ​​chociaż jest bogaty w witaminę K, w przeciwnym razie nie ma się czym ekscytować.

Certyfikowana dietetyczka Shonali Soans również skomentowała, że ​​„szał na sok z selera” to nic innego jak dowód naszej chęci szybkiej regeneracji.

Z pewnością każdy nowy trend zdrowotny zasługuje na pewną ocenę i analizę, ponieważ w ciągu ostatnich dziesięcioleci byliśmy świadkami pojawiania się i odchodzenia wielu zdrowotnych mód.

Czy to naprawdę działa?

Ale czy jedynym prawdziwym pytaniem nie powinno być: czy to działa?

Na szczęście w przypadku Williama sok z selera naprawdę działa. „Najważniejsze, że ludzie rzeczywiście wracają do zdrowia” – powiedział Quartzy w wywiadzie.

Warto również wspomnieć, że osoby, które podzieliły się swoimi doświadczeniami z zabiegiem Medical Medium, nie tylko codziennie rano piją sok z selera, ale także przyjęły zupełnie nowy tryb życia.

Polega to na spożywaniu świeżej, nieprzetworzonej żywności, z wyłączeniem jednocześnie czynników wyzwalających żywność, takich jak zboża, gluten , nabiał, soja i przetworzone mięso. Jednak podstawą leczenia ich ciał pozostaje czysty sok z selera.

„Kiedy słyszysz, jak ktoś, kto nie jest przekonany, jak to widziałem w niektórych artykułach – co jest dla mnie niewiarygodne – mówi: „nikt nie zostanie wyleczony, chyba że nauka tak mówi”, to w zasadzie pluje w twarz przewlekle chorych” – William powiedział Quartzy

A plucie w twarz chorym jest od dziesięcioleci ulubioną zabawą establishmentu medycznego. Tajemniczą chorobą jest pandemia i aby opisać każdą krążącą obecnie chorobę, istnieje niezliczona ilość niekompletnych teorii próbujących wyjaśnić jej przyczynę.

Choć wiele z tych chorób nadal kojarzy się z przymiotnikiem „nieuleczalne”. I bądźmy szczerzy – ludzie mają dość bycia chorymi i zmęczonymi. Nie chcemy drogich zabiegów, które utrzymają nas przy życiu aż do upadku, chcemy pełnego leczenia, chcemy możliwie najbardziej idealnej formy witalności.

Jak pokazał Anthony Williams, czasami potrzebne jest inne, choć bardzo proste podejście, przypominające, że powinniśmy wziąć swoje zdrowie w swoje ręce i że owoce, warzywa i zioła są po to, aby nam pomóc i dlatego należy ich spożywać częściej.


ZOBACZ TAKŻE