Fałszywe pokarmy, których nigdy nie powinieneś jeść

Udostępnij:

Niektóre produkty nie są tym, czym się wydają, ani tym co stwierdzają ich producenci. Najlepszym sposobem na uzyskanie tego za co płacisz, jedząc w restauracji lub w swoim domu jest spożywanie świeżych, pełnych potraw.

Ale nie wszyscy wybierają prawdziwe jedzenie wolą wygodę i często kończy się to jedzeniem „fałszywych” pokarmów.

Następujące produkty spożywcze to tylko niektóre z nich, więc zastanów się dwa razy, zanim dodasz je do swojego codziennego menu.

1. Przetworzone sery


Niestety te sery nie są wytwarzane z organicznego sera cheddar. Jeszcze bardziej szokujące jest to, że ten produkt „serowy” nie zawiera nawet głównego składnika , jakim jest ser. Otrzymujesz jedną trzecią dziennego limitu tłuszczu i sodu w zaledwie 2 łyżkach stołowych.

2. Paluszki kraboweKawałki kraba w twoim sushi nie są prawdziwym mięsem kraba. Jeśli kochasz sushi, możesz być rozczarowany, ponieważ dostajesz imitację kraba znanego jako kamaboko lub rodzaj przetworzonych owoców morza produkowanych z surimi – sproszkowanej pasty z miąższu białej ryby.

Z drugiej strony paluszki krabowe zawierają niektóre prawdziwe ryby, ale także wiele konserwantów i dodatków, które z pewnością nie są dobre dla zdrowia.

3. Konserwowane soki owocowe

Jeśli jesteś fanem tych soków powinieneś wiedzieć, że są one wypełnione cukrem i tylko niewielką ilością (2%) soku z prawdziwych owoców. Chociaż mogą smakować jak prawdziwe źródło, zawierają wiele sztucznych kolorów, aby nadać jemu smak.

Inną rzeczą, o której warto wspomnieć jest ostrożność przy wyborze soków z granatów, ponieważ baza danych oszustw żywnościowych Konwencji Farmakopealnej USA wyjaśnia, że ​​są one wytwarzane ze skórki i soku z winogron.

4. Biały chleb

Aby uzyskać kolor białego chleba producenci muszą usunąć składniki odżywcze i wybielić mąkę. Chociaż chleb zawiera pewne witaminy wszystkie są syntetyczne, stąd nazwa chleb wzmacniany.


Należy pamiętać, że wszystkie białe pieczywo i inne produkty zawierające rafinowane mąki, takie jak płatki zbożowe, krakersy i wypieki są toksyczne dla naszego organizmu. Dlatego powinieneś spróbować wyeliminować je z diety tak szybko jak to możliwe.

Smutna prawda jest taka, że ​​nasza dieta stała się jednym z największych oszustw na światowym rynku żywności w ciągu ostatnich 10 lat.

Istnieje wiele produktów, które zawierają nienaturalne środki konserwujące, sztuczne słodziki i inne dodatki, które mogą powodować różne problemy zdrowotne.

Niemniej należy więc unikać żywności z tej listy i wybierać produkty ekologiczne.

podobne artykuły