Strona głównaZdrowieFałszywe pokarmy, których nigdy nie powinieneś jeść

Fałszywe pokarmy, których nigdy nie powinieneś jeść

Niektóre produkty nie są tym, czym się wydają, ani tym co stwierdzają ich producenci. Najlepszym sposobem na uzyskanie tego za co płacisz, jedząc w restauracji lub w swoim domu jest spożywanie świeżych, pełnych potraw.

Ale nie wszyscy wybierają prawdziwe jedzenie wolą wygodę i często kończy się to jedzeniem „fałszywych” pokarmów.

Następujące produkty spożywcze to tylko niektóre z nich, więc zastanów się dwa razy, zanim dodasz je do swojego codziennego menu.

1. Przetworzone sery

Niestety te sery nie są wytwarzane z organicznego sera cheddar. Jeszcze bardziej szokujące jest to, że ten produkt „serowy” nie zawiera nawet głównego składnika , jakim jest ser. Otrzymujesz jedną trzecią dziennego limitu tłuszczu i sodu w zaledwie 2 łyżkach stołowych.

2. Paluszki krabowe

Kawałki kraba w twoim sushi nie są prawdziwym mięsem kraba. Jeśli kochasz sushi, możesz być rozczarowany, ponieważ dostajesz imitację kraba znanego jako kamaboko lub rodzaj przetworzonych owoców morza produkowanych z surimi – sproszkowanej pasty z miąższu białej ryby.

Z drugiej strony paluszki krabowe zawierają niektóre prawdziwe ryby, ale także wiele konserwantów i dodatków, które z pewnością nie są dobre dla zdrowia.

3. Konserwowane soki owocowe

Jeśli jesteś fanem tych soków powinieneś wiedzieć, że są one wypełnione cukrem i tylko niewielką ilością (2%) soku z prawdziwych owoców. Chociaż mogą smakować jak prawdziwe źródło, zawierają wiele sztucznych kolorów, aby nadać jemu smak.

Inną rzeczą, o której warto wspomnieć jest ostrożność przy wyborze soków z granatów, ponieważ baza danych oszustw żywnościowych Konwencji Farmakopealnej USA wyjaśnia, że ​​są one wytwarzane ze skórki i soku z winogron.

4. Biały chleb

Aby uzyskać kolor białego chleba producenci muszą usunąć składniki odżywcze i wybielić mąkę. Chociaż chleb zawiera pewne witaminy wszystkie są syntetyczne, stąd nazwa chleb wzmacniany.

Należy pamiętać, że wszystkie białe pieczywo i inne produkty zawierające rafinowane mąki, takie jak płatki zbożowe, krakersy i wypieki są toksyczne dla naszego organizmu. Dlatego powinieneś spróbować wyeliminować je z diety tak szybko jak to możliwe.

Smutna prawda jest taka, że ​​nasza dieta stała się jednym z największych oszustw na światowym rynku żywności w ciągu ostatnich 10 lat.

Istnieje wiele produktów, które zawierają nienaturalne środki konserwujące, sztuczne słodziki i inne dodatki, które mogą powodować różne problemy zdrowotne.

Niemniej należy więc unikać żywności z tej listy i wybierać produkty ekologiczne.

Zobacz Też: