Strona głównaZdrowieFolia aluminiowa leczy, radzi sobie z grypą, przeziębieniem i oparzeniami

Folia aluminiowa leczy, radzi sobie z grypą, przeziębieniem i oparzeniami

Folia aluminiowa jest niezastąpionym pomocnikiem nie tylko dla kucharzy i gospodyń domowych, ale także dla wielu zwolenników tradycyjnej medycyny. Dzieje się tak, ponieważ jest to bardzo przydatny materiał, który można wykorzystać do wielu celów medycznych, takich jak usuwanie bólów mięśni i stawów czy oparzeń.

Wystarczy użyć go prawidłowo, a już po kilku minutach poczujesz pozytywne zmiany – gdy go spróbujesz, nie będziesz już chciał żadnych komercyjnych produktów pełnych chemii, które często i tak nie działają tak, jak powinny. 

1) Przeciw bólom mięśni i stawów

Kilku ekspertów udowodniło już, że folia aluminiowa jest świetna na bóle pleców, szyi, nóg, stawów i mięśni – może być również bardzo pomocna w leczeniu rwy kulszowej, reumatoidalnego zapalenia stawów i dny moczanowej.

Aby sobie ulżyć, zaopatrz się w ten prosty domowy środek, a następnie zastosuj go bezpośrednio na dotknięty obszar. Postępować w następujący sposób: 

  • Przykryj bolesne miejsce folią i zabezpiecz ciasnym bandażem. 
  • Pozostaw to opakowanie na noc i usuń je rano.
  • Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powtarzaj ten proces przez 10 do 12 dni.

Po upływie określonego czasu należy zrobić przerwę 1-2 tygodnie i jeśli ból nie ustąpi, powtórzyć zabieg – w przypadku nasilenia się problemu lepiej skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, gdyż może to być poważniejsza choroba. problem. 

2) Pomaga przy grypie i przeziębieniu

Folia aluminiowa to także doskonałe narzędzie w walce z infekcjami i nieprzyjemnymi chorobami, takimi jak grypa i przeziębienie.

W takim przypadku możesz zastosować go na stopy, aby jak najszybciej uzyskać ulgę. Procedura wygląda następująco:

  • Owiń stopy 5–7 warstwami folii – aby proces był jak najbardziej efektywny, włóż między nie kartki papieru lub jakiś naturalny materiał, np. bawełnę.
  • Pozostaw okład na godzinę, a następnie go usuń.
  • Po dwóch godzinach powtórz proces, używając nowego arkusza i ponownie pozostaw go na co najmniej godzinę.
  • Następnie zrób sobie przerwę i powtórz procedurę jeszcze raz po kolejnych dwóch godzinach.

Aby uzyskać szybką ulgę i wczesny powrót do zdrowia, zaleca się wykonywanie takich okładów co najmniej 3 dni z rzędu. 

3) Leczenie oparzeń

Ponadto folia aluminiowa może również pomóc złagodzić ból poparzeń.

W takim przypadku ważne jest, aby najpierw przetrzymać dotknięty obszar pod bieżącą zimną wodą przez kilka minut, a jeśli rana nie jest otwarta, przetrzeć ją miękką, czystą szmatką – w przypadku uszkodzenia skóry, przykryć ranę jałowym  opatrunkiem gaza.

Gdy to zrobisz, połóż kilka warstw folii aluminiowej na gazie lub nieuszkodzonym oparzeniu, a następnie przykryj wszystko bandażem. Taki okład należy pozostawić do czasu ustąpienia nieprzyjemnego bólu. 

4) Wsparcie skóry

Stosowanie folii aluminiowej polecane jest przez długą linię kosmetologów na całym świecie.

Dzieje się tak głównie dlatego, że materiał ten świetnie sprawdza się we wspieraniu skóry (szczególnie na twarzy) po złym śnie i innych czynnikach, które mogą ją znacząco uszkodzić. Po prostu postępuj w następujący sposób: 

  • Włóż kilka pasków folii aluminiowej do zamrażarki na kilka godzin. 
  • Zamrożone paski nałóż na te partie twarzy, które chcesz odświeżyć (zwykle są to policzki lub powieki). 
  • Pozostaw folię na kilka minut, aż poczujesz, że mięśnie twarzy się rozluźniają. 

Gdy tylko usuniesz folię aluminiową, zauważysz, że skóra znów jest pięknie elastyczna, a wszelkie nieestetyczne objawy zniknęły.

Zobacz Też: