Strona głównaZdrowieGorąca woda z cytryną jako środek zaradczy i substytut kawy

Gorąca woda z cytryną jako środek zaradczy i substytut kawy

Dlaczego warto pić wodę z cytryną każdego ranka? Rano po przebudzeniu wielu osób wypija filiżankę kawy, jednak przedstawiamy Wam doskonały substytut kofeiny, który jest dodatkowo łatwy do przygotowania: sok z połowy cytryny wymieszaj w szklance ciepłej wody.

Dobrze jest pić wodę z cytryną na pusty żołądek.

Oto niektóre z najważniejszych zalet:

   1. Wzmacnia układ odpornościowy – cytryna jest bogata w witaminę C i pomaga zwalczać przeziębienie. Ponadto cytryna jest również źródłem potasu, który stymuluje nerwy i funkcję mózgu oraz utrzymuje odpowiednie ciśnienie krwi.

   1. Zapewnia równowagę wartości pH – redukcja kwasu w organizmie. Chociaż cytryna jest kwaśna, nie tworzy kwasu w organizmie.
   2. Pomaga przy utracie wagi – cytryna pomaga w walce z głodem. Jeśli zastosujesz dietę alkaliczną (na bazie cytryny) szybciej schudniesz.
   1. Stymuluje trawienie – cytryna eliminuje niepożądane substancje w organizmie i stymuluje pęcherz żółciowy. Pomaga przy zaparciach i zmniejsza ilość kwasu żołądkowego.
   2. Doskonały środek moczopędny – cytryna służy do oczyszczania organizmu i łatwo uwalnia ciało z toksyn, co przyczynia się do zdrowia układu moczowego.
   3. Usuwa problemy oddechowe – dzięki mieszaninie gorącej wody i cytryny, będziesz w stanie radzić sobie z infekcjami płuc i pozbyć się kaszlu. Ta mieszanina jest przydatna szczególnie przy astmie i alergiach.
  1. Oczyszcza skórę – witamina C usuwa zmarszczki i wady, eliminuje wiele toksyn z krwi, a wszystko to można zobaczyć na skórze.
  1. Odświeża oddech i usuwa zapalenie dziąseł. Uważaj, ponieważ kwas cytrynowy może uszkodzić szkliwo zęba.

Umieść 2 krople tego środka w uchu i pożegnaj się ze słabym słuchem

Z biegiem lat nasze zmysły coraz bardziej zanikają, zwłaszcza jeśli nie mamy zbyt dużo czasu, aby o nie zadbać. Ogólnie rzecz biorąc, im pacjent jest starszy, tym...
 1. Stres – gdy jesteś w stresie witamina C usuwana jest z organizmu. Dlatego należy spożywać cytryny, aby zwiększyć poziom witaminy C.
 2. Usuwa nawyk picia kawy – będziesz miał mniejsze pragnienie na kofeinę.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły