Gotuj cytryny wieczorem i pij ten płyn rano… Będziesz zaskoczony efektami!

Jeśli zaczniesz dzień od szklanki wody z cytryną, pomożesz każdemu systemowi w ciele działać poprawnie. Chociaż woda z cytryny stała się ostatnio dość popularna, wiele osób nie przygotowuje jej we właściwy sposób, aby uzyskać korzyści z porannego rytuału.

Picie ciepłej wody z cytryny z samego rana dostarcza organizmowi ważnych składników odżywczych, ale jeśli użyjesz cytryny razem ze skórką, dostaniesz jeszcze więcej składników odżywczych i korzyści.

Kolejną rzeczą, którą możesz zrobić źle przygotowując poranną wodę z cytryny jest wyciskanie cytryn zamiast ich gotowania.

Ta metoda przygotowania pomoże ci uzyskać wszystkie ważne korzyści z cytryn. Oto właściwy sposób przygotowania wody z cytryny:

Składniki:

500 ml wody
6 cytryn
Miód

Przygotowanie

Pokrój cytryny i dodaj je do wody. Gotuj przez trzy minuty i zdejmij z ognia. Po ostygnięciu mieszaniny usuń cytryny z wody.

Możesz nawet pozwolić, aby cytryna pozostała w wodzie przez noc, a następnie odcedź ją następnego ranka, aby była zimnym napojem.

Dodaj miód do smaku i dobrze wymieszaj. Wypij jedną szklankę i trzymaj resztę płynu w szklanej butelce.

Sprawdź to ➡ ➡  Umieść trochę pieprzu cayenne w szklance wody i wypij. Efekt jest niesamowity!

Korzyści z tego napoju

Picie tak przygotowanej wody cytrynowej zapewni Twojemu ciału wiele korzyści zdrowotnych. Wzmocni Twoją energię i układ odpornościowy, chroniąc w ten sposób przed przeziębieniem, odświeży oddech, przyspieszy metabolizm, poprawi trawienie, oczyści skórę, zrównoważy poziom pH organizmu, nawilży układ limfatyczny i poprawi nastrój.

To tylko niektóre z korzyści zdrowotnych, które uzyskasz pijąc ten prosty, ale mocny napój jako pierwszą rzecz rano. Zacznij ćwiczyć ten poranny rytuał i wkrótce poczujesz się znacznie lepiej!


ZOBACZ TAKŻE