Strona głównaZdrowieHemoroidy: objawy, przyczyny i leczenie

Hemoroidy: objawy, przyczyny i leczenie

Czym są hemoroidy

Hemoroidy (żylaki odbytu) to spuchnięte żyły w okolicach odbytu podobne do żylaków. Mogą one wynikać z wysiłku podczas ruchów jelit lub zwiększonego ucisku na te żyły podczas ciąży. Hemoroidy mogą znajdować się wewnątrz odbytnicy (wewnętrzne hemoroidy) lub mogą rozwijać się pod skórą wokół odbytu (hemoroidy zewnętrzne).

Prawie trzech na czterech dorosłych osób ma hemoroidy. Czasami nie powodują objawów, ale w innych przypadkach powodują swędzenie, dyskomfort i krwawienie.

- Advertisement -

Czasami może pojawić się skrzep w hemoroidach (zakrzepowy hemoroid). Nie są niebezpieczne, ale mogą być bardzo bolesne, a czasami trzeba je przeciąć i osuszyć.

Na szczęście istnieje wiele skutecznych metod leczenia hemoroidów. Wiele osób może złagodzić objawy związane z terapią domową i zmianami stylu życia.

Hemoroidy – Objawy

Objawy hemoroidów mogą obejmować:

 • Bezbolesne krwawienie podczas ruchów jelit – możesz zauważyć małe ilości jaskrawoczerwonej krwi na papierze toaletowym lub w sedesie
 • Swędzenie lub podrażnienie w okolicy odbytu
 • Ból lub dyskomfort
 • Obrzęk wokół odbytu
 • Guz blisko odbytu, który może być wrażliwy lub bolesny (może być zakrzepowym hemoroidem)

Objawy hemoroidów zwykle zależą od lokalizacji.

Hemoroidy wewnętrzne. Leżą one wewnątrz odbytnicy. Zwykle nie możesz zobaczyć ani poczuć tych hemoroidów i rzadko powodują dyskomfort. Ale nadwyrężenie lub podrażnienie przy przechodzeniu stolca może uszkodzić powierzchnię hemoroidów i spowodować krwawienie.

Czasami wysiłek może wypchnąć wewnętrzne hemoroidy przez otwór odbytu. Jest to znane jako wystające lub wypadające hemoroidy i może powodować ból i podrażnienie.

Zewnętrzne hemoroidy. Są pod skórą wokół odbytu. Po podrażnieniu zewnętrzne hemoroidy mogą krwawić.

Zakrzepłe hemoroidy. Czasami krew może gromadzić się w zewnętrznym hemoroidzie i tworzyć skrzep (zakrzep), który może powodować silny ból, obrzęk, stan zapalny i twardą grudkę w pobliżu odbytu.


Krwawienie podczas ruchów jelit jest najczęstszym objawem hemoroidów. Twój lekarz może przeprowadzić badanie fizykalne i wykonać inne testy w celu potwierdzenia hemoroidów i wykluczyć bardziej poważne choroby lub dolegliwości.

Nie zakładaj, że krwawienie z odbytu jest spowodowane hemoroidami, szczególnie jeśli masz ponad 40 lat. Krwawienie z odbytnicy może wystąpić z powodu innych chorób, w tym z rakiem jelita grubego i rakiem odbytu. Jeśli masz krwawienie z wyraźną zmianą nawyków jelitowych lub jeśli stolec zmienia kolor lub konsystencję, skonsultuj się z lekarzem. Tego typu stolce mogą sygnalizować bardziej rozległe krwawienie w innym miejscu przewodu pokarmowego.

Jeśli wystąpią duże ilości krwawienia z odbytu, zawroty głowy lub omdlenia należy zwrócić się o pomoc doraźną.

Zobacz także: Środki zaradcze na hemoroidy

Hemoroidy -PrzyczynyHemoroidy objawy, przyczyny i leczenie

Żyły wokół odbytu mają tendencję do rozciągania się pod naciskiem i mogą wybrzuszać się lub puchnąć. Obrzęk żył (hemoroidy) może rozwinąć się ze zwiększonego ciśnienia w odbytnicy z powodu:

 • Siedzenia przez dłuższy czas w toalecie
 • Przewlekła biegunka lub zaparcie
 • Otyłość
 • Ciąża
 • Seks analny
 • Dieta o niskiej zawartości błonnika

Hemoroidy są bardziej prawdopodobne wraz ze starzeniem, ponieważ tkanki podtrzymujące żyły w odbytnicy mogą osłabiać się i rozciągać.

Komplikacje

Powikłania hemoroidów występują bardzo rzadko, ale obejmują:

 • Niedokrwistość. Rzadko, przewlekła utrata krwi z hemoroidów może powodować anemię, w której nie masz wystarczającej ilości zdrowych krwinek czerwonych do przenoszenia tlenu do komórek.
 • Uduszony hemoroid. Jeśli dopływ krwi do wewnętrznego hemoroidu zostanie odcięty, hemoroid może być „uduszony”, co jest kolejną przyczyną skrajnego bólu.

Hemoroidy – Zapobieganie

Najlepszym sposobem na zapobieganie hemoroidom jest utrzymywanie miękkich stolców, aby łatwo przechodziły. Aby zapobiec hemoroidom i zmniejszyć objawy hemoroidów, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami:

 • Jedz potrawy o wysokiej zawartości błonnika. Jedz więcej owoców, warzyw i produkty pełnoziarniste. W ten sposób zmiękczasz stolec co pomoże uniknąć wysiłku, który może spowodować hemoroidy. Dodawaj błonnik do swojej diety powoli, aby uniknąć problemów z gazami.
 • Pij dużo płynów. Pij od sześciu do ośmiu szklanek wody i innych płynów (nie alkoholu) każdego dnia, aby utrzymać miękkość stolca.
 • Rozważ suplementy błonnika. Większość ludzi nie ma wystarczającej ilości zalecanej ilości błonnika – 25 gramów dziennie dla kobiet i 38 gramów dziennie dla mężczyzn – w ich diecie.Jeśli korzystasz z suplementów błonnika, pamiętaj, aby codziennie wypijać co najmniej osiem szklanek wody lub innych płynów. W przeciwnym razie suplementy mogą powodować zaparcia.
 • Wypróżnianie. Wstrzymywanie oddechu przy próbie oddania stolca powoduje większy nacisk w żyłach w dolnej części odbytnicy.
 • Ćwiczenie. Bądź aktywny, aby zapobiec zaparciom i zmniejszyć nacisk na żyły, które mogą pojawić się podczas długich okresów stania lub siedzenia. Ćwiczenia mogą również pomóc w pozbyciu się nadwagi, która może przyczyniać się do powstawania hemoroidów.
 • Unikaj długich okresów siedzenia. Zbyt długie siedzenie, szczególnie w toalecie, może zwiększyć nacisk na żyły w odbycie.

Hemoroidy objawy, przyczyny i leczenie

Hemoroidy – Diagnoza

Twój lekarz może sprawdzić czy masz hemoroidy zewnętrzne po prostu patrząc. Testy i procedury diagnozowania hemoroidów wewnętrznych mogą obejmować badanie kanału odbytu i odbytnicy:

 • Badanie cyfrowe. Podczas badania lekarz umieszcza palec w rękawiczce w odbytnicy. Test może zasugerować lekarzowi czy potrzebne są dalsze badania.
 • Oględziny. Ponieważ hemoroidy wewnętrzne są często zbyt miękkie, aby można je było poczuć podczas badania doodbytniczego, lekarz może również zbadać dolną część okrężnicy i odbytu za pomocą anoskopu, proktoskopu lub sigmoidoskopu.

Twój lekarz może chcieć zbadać całe jelita grubego za pomocą kolonoskopii, jeśli:

 • Twoje oznaki i objawy sugerują, że możesz mieć inną chorobę układu trawiennego
 • Masz czynniki ryzyka raka jelita grubego
 • Jesteś w średnim wieku

Hemoroidy – Leczenie

Często można złagodzić ból, obrzęk i stan zapalny hemoroidów za pomocą domowych terapii. Często są to jedyne potrzebne zabiegi.

 • Jedz potrawy o wysokiej zawartości błonnika. Jedz więcej owoców, warzyw. W ten sposób zmiękczasz stolec co pomoże uniknąć wysiłku, który może pogorszyć objawy z istniejących hemoroidów.
 • Użyj miejscowych zabiegów. Zastosuj dostępny bez recepty krem ​​na hemoroidy lub czopek zawierający hydrokortyzon lub użyj poduszek zawierających oczar wirginijski lub środek odrętwienia.
 • Regularne kąpiele w ciepłej wodzie. Mocz obszar odbytu w czystej ciepłej wodzie od 10 do 15 minut dwa do trzech razy dziennie.
 • Utrzymuj obszar odbytu w czystości. Kąp się (najlepiej) lub codziennie bierz prysznic, aby delikatnie oczyścić skórę wokół odbytu ciepłą wodą. Unikaj chusteczek na bazie alkoholu lub perfumowanych.
 • Nie używaj suchego papieru toaletowego. Aby utrzymać czystość w okolicach odbytnicy po wypróżnieniu, użyj wilgotnych chusteczek lub mokrego papieru toaletowego, który nie zawiera perfum ani alkoholu.
 • Na zimno. Zastosuj okłady z lodu lub zimne okłady, aby złagodzić obrzęk.

Dzięki tym zabiegom objawy hemoroidalne często ustępują w ciągu tygodnia. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli pacjent nie odczuje ulgi w ciągu tygodnia lub wcześniej, jeśli wystąpi silny ból lub krwawienie.

Leki

Jeśli hemoroidy powodują jedynie niewielki dyskomfort, lekarz może zalecić kremy, maści, czopki lub podkładki. Produkty te zawierają składniki, takie jak oczar wirginijski lub hydrokortyzon i lidokainę, które mogą łagodzić ból i swędzenie, przynajmniej tymczasowo.

Nie należy stosować steroidowego kremu bez recepty dłużej niż przez tydzień, chyba że zaleci to lekarz, ponieważ może to doprowadzić do rozrzedzenia skóry.

Zewnętrzna trombektomia hemoroidów

Jeśli w zewnętrznym hemoroidzie utworzy się bolesny skrzep krwi (zakrzepica), lekarz może usunąć skrzepy za pomocą prostego nacięcia i drenażu, co może zapewnić natychmiastową ulgę. Ta procedura jest najskuteczniejsza, jeśli zostanie wykonana w ciągu 72 godzin od wytworzenia skrzepu.

Procedury małoinwazyjne

W przypadku uporczywych krwawień lub bolesnych hemoroidów, lekarz może zalecić jedną z pozostałych minimalnie inwazyjnych procedur. Te zabiegi można wykonywać w gabinecie lekarskim lub w innych placówkach ambulatoryjnych i zazwyczaj nie wymagają znieczulenia.

 • Podwiązanie za pomocą gumy. Twój lekarz umieszcza jedną lub dwie maleńkie gumki wokół podstawy hemoroidów wewnętrznych, aby odciąć krążenie krwi. Hemoroidy więdną i odpadają w ciągu tygodnia. Ta procedura jest skuteczna dla wielu osób.Opaska na hemoroidy może być niewygodna i może powodować krwawienie, które może rozpocząć się od dwóch do czterech dni po zabiegu. Czasami mogą wystąpić bardziej poważne komplikacje.
 • Iniekcja (skleroterapia). W tej procedurze lekarz wstrzykuje roztwór chemiczny do tkanki hemoroidalnej, aby go zmniejszyć. Podczas gdy wstrzyknięcie powoduje niewielki ból to jeszcze może być mniej skuteczne niż podwiązanie za pomocą gumy.

Hemoroidy – Zabiegi chirurgiczne

Jeśli inne procedury nie zakończyły się powodzeniem lub masz duże hemoroidy, Twój lekarz może zalecić zabieg chirurgiczny.

 • Usuwanie hemoroidów. W tej procedurze, zwanej hemoroidektomią, chirurg usuwa nadmierną tkankę, która powoduje krwawienie. Można stosować różne techniki. Operację można wykonać za pomocą znieczulenia miejscowego połączonego z sedacją, znieczuleniem podpajęczynówkowym lub znieczuleniem ogólnym.Hemoroidektomia to najbardziej skuteczny i kompletny sposób leczenia ciężkich lub nawracających hemoroidów. Powikłania mogą obejmować tymczasową trudność w opróżnianiu pęcherza i wynikających z tego infekcji dróg moczowych.Większość osób odczuwa ból po zabiegu. Leki mogą złagodzić twój ból. Moczenie się w ciepłej kąpieli może również pomóc.
 • Zszywanie hemoroidów. Ta procedura, zwana zszywaną hemoroidektomią lub zszytą hemoroidopeksją, blokuje przepływ krwi do tkanki hemoroidalnej. Zazwyczaj stosuje się go tylko do hemoroidów wewnętrznych.Zszywanie na ogół wiąże się z mniejszym bólem niż hemoroidektomia i umożliwia wcześniejszy powrót do regularnych czynności.

Zobacz także: Hemoroidy – jak naturalnie je leczyć?


1-minutowe rozwiązanie pozwalające pozbyć się bólu w dolnej części pleców

Ból kręgosłupa jest obecnie bardzo częstym problemem i może się zdarzyć każdemu z nas.  Fizyczna bezczynność, siedzący styl życia i niezdrowe nawyki życiowe mogą prowadzić...

Na miesiąc przed atakiem serca, twoje ciało będzie wysyłało Ci znaki

Wszyscy posiadamy skłonność do zatrzymania krążenia. Jest to główne powikłanie w obecnym świecie, który powstaje pod wpływem stresującego trybu życia, złej diety lub braku snu, te kluczowe czynniki prowadzą...

Cukier kokosowy – zdrowa alternatywa cukru czy kolejne kłamstwo?

Szkodliwe działanie cukru staje się coraz bardziej widoczne. W rezultacie ludzie zwracają się do naturalnych alternatyw. Słodzik, który stał się bardzo popularny w ostatnich latach, to...

Wyeliminuj kamienie nerkowe bezboleśnie stosując domowe lekarstwa

Statystyki pokazują, że ponad 26 milionów ludzi choruje na nerki, a 1 osoba na 3 dorosłych jest obecnie zagrożonych rozwojem choroby.  Liczby te są szokujące...

Oczyść swoje nerki, trzustkę wykorzystując naturalny składnik!

Tym magicznym składnikiem jest przyprawa, a dokładniej mówiąc chodzi o kolendrę.  Ma ona wiele właściwości zdrowotnych, które są wykorzystywane do leczenia różnych rodzajów chorób w naszym...

Zanurz nogi w tej wodzie, a pozbędziesz się zakażenia grzybiczego!

Objawy obejmują czerwoną i swędzącą skórę, pieczenie lub palenie. Jeśli grzyb zaatakuje paznokcie może dojść do ich przebarwienia, pogrubienia, a co najważniejsze może powodować nieprzyjemny zapach. Warto...

Czy doświadczasz przewlekłego zmęczenia? To jest idealny przepis

Gromadzenie się toksyn we krwi powoduje nasilenie przewlekłego zmęczenia, dodatkowo cierpi się na wzdęcia i problemy z krążeniem. Aby nie przechowywać żadnych toksyn we krwi, od...

Chcesz szybko schudnąć? Przygotuj ten wspaniały napój i zobacz efekty

Napój ten doskonale nadaje się do detoksykacji organizmu, a także może pomóc poprawić Twój system odpornościowy i przyspieszyć metabolizm. Jest to również doskonały sposób, aby...

8 sprawdzonych sposobów, aby zatamować krwotok z nosa

Dowiedz się, jak szybko zatrzymać krwotok z nosa i co go powoduje. Krwotoki z nosa są zwykle nieszkodliwe dla naszego zdrowia. Krwotok z nosa ogólne...

Sok, który podniesie Cię z martwych: doda energii i poprawi układ odpornościowy

Naturalny sok, który Wam proponujemy jest wykorzystany od lat przez wielu ludzi jako fantastyczny sposób, aby wzmocnić układ odpornościowy, zapewnić energię i poprawić wyniki krwi. Dodatkowo jego popularność...

Ten niesamowity napój pomoże Ci szybko spalić tłuszcz

Kiedy mówimy "wspaniały odchudzający eliksir" myślimy o potężnym napoju wytworzonym z naturalnych składników. Jest on również zalecany dla diabetyków, ale można go też używać do spalania tłuszczu...

Odbuduj swoje kości i stawy za pomocą tego wspaniałego przepisu

Ciało ludzkie może czasami doświadczyć nieodwracalnych uszkodzeń w wyniku niezwykłego zużycia stawów. Ten stan może powodować ogromny dyskomfort i ból. Twoje stawy, szczególnie stawy...

Niewiarygodnie! Znalazła lekarstwo na zapalenie stawów i dzieli się nim ze światem

Zapalenie stawów jest obecnie jednym z najczęstszych schorzeń, charakteryzującym się bólem i zapaleniem stawów. Według Centers for Disease Control and Prevention , około 52,5...

Wylecz swoje płuca tą herbatą: kaszel, astma, rozedma

Oregano jest wspaniałym ziołem kulinarnym i leczniczym, które jest używane od starożytności, a co najważniejsze ma wiele korzyści zdrowotnych. Ze względu na silne właściwości antyoksydacyjne, antybakteryjne, przeciwnowotworowe i...

Oto co się stanie, jeśli wypijesz miód i cynamon przed snem!

Skorzystaj z tego przepisu, jeśli chcesz pozbyć się nadwagi i nagromadzonych tłuszczów w organizmie. Wszyscy jesteśmy świadomi korzyści zdrowotnych miodu, ponieważ jest to jeden...

To rozwiązanie pomoże Ci walczyć z zapaleniem stawów, rwa kulszową i bólem pleców

Olej rycynowy ma wiele właściwości korzystnych dla zdrowia i może ci pomóc z długą listą schorzeń. Pochodzi z Indii i jest bogaty w kwasy tłuszczowe, a...

Cierpisz na reumatoidalne zapalenie stawów? Jedz te produkty!

Reumatoidalne zapalenie stawów jest przewlekłym i bolesnym stanem charakteryzującym się osłabieniem stawów i ich tkanek łącznych. Jest to jedna z autoimmunologicznych chorób zapalnych, które mają wpływ...

Zobacz co się stanie jeśli umieścisz kostkę lodu w tym punkcie!

Chyba każdy z nas jest osobą, która chciałaby żyć jak najdłużej, wyglądać mimo swojego wieku jak najmłodziej, być energicznym każdego dnia i prowadzić szczęśliwe...

Jak uwolnić się od rwy kulszowej – 2 proste sposoby na pozbycie się bólu

Ból lędźwiowy jest częstym zaburzeniem obejmującym mięśnie, dolną część pleców, nerwy i kości. Ból ten może rozprzestrzeniać przez uda łydki, kolana i stopy. Charakteryzuje...

Jest to idealne śniadanie jeśli chcesz stracić nadmiar kilogramów

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Zaczynając swój dzień od zdrowego, pożywnego posiłku może sprawić, że będziesz czuć się bardziej pobudzonym i pełnym energii przez...

3 napoje równoważące hormony, kobiety powinny pić je codziennie

Hormony odgrywają ważną rolę w zdrowiu kobiet. Kontrolują one funkcje życiowe organizmu od prostych potrzeb ciała, jak głód do bardziej skomplikowanych, takich jak reprodukcja,...

Hormon ten jest powodem dlaczego nie możesz schudnąć.

Ile razy próbowałeś schudnąć bez żadnych rezultatów? Cóż może przyczyną tego jest kwestia hormonów. Czy kiedykolwiek słyszał o leptynie? Jest to hormon, który dosłownie hamuje proces odchudzania....

Nigdy więcej nie kupisz kolejnego leku na kaszel. To rozwiązanie rozwiąże Twój problem.

Wszyscy wiemy, jak męczący i drażniący mogą być kaszle. Jeśli chcesz uniknąć dostępnych bez recepty rozwiązań dla takich problemów możesz zdecydować się na alternatywne naturalne...

Czosnek do ucha – czy ta metoda rzeczywiście działa?

Czosnek jest wykorzystywany od wieków na różne dolegliwości, wkładano również czosnek do ucha, aby pozbyć się bólów ucha. Chociaż nie ma wielu naukowych dowodów na...

Oczyść swoje jelita i dodatkowo schudnij do 9 kg w ciągu 3 tygodni

Każdego dnia coraz więcej osób cierpi na choroby jelita grubego, w przeważającej części jest to spowodowane poprzez złe nawyki żywieniowe, które spowalniają oczyszczanie tego narządu. Dlatego chcemy...

Co zrobić w przypadku niedoboru wapnia

Jest to bardzo ważny minerał dla ogólnego stanu zdrowia, szczególnie w zakresie zdrowia kości, zębów oraz wystarczającego i prawidłowego rytmu serca. Co więcej ten minerał...

Produkty zapobiegające rozwojowi raka i wzrostowi komórek rakowych!

Najnowsze badania wykazały, że te 7 składników może zwiększyć skuteczność leczenia raka. Jeśli przyjmowane są one regularnie mogą również hamować wzrost komórek nowotworowych. Nie tylko są...

Zobacz co się dzieje, gdy pijesz ocet jabłkowy i miód na pusty żołądek

Powszechnie wiadomo, że ocet jabłkowy ma wiele zalet zdrowotnych i od dawna jest stosowany w leczeniu zaburzeń trawienia, w zmniejszaniu dolegliwości stawowych i pomaga...

Pij to przed snem, aby wypłukać z wątroby toksyny podczas snu

Na pewno pamiętasz, że w wieku dziecięcym piłeś szklankę ciepłego mleka przed snem, a to pomogło Ci w łatwy sposób zasnąć! Ujawnimy Ci podobny przepis na...

Moczyła ręce w occie jabłkowym, 2 razy w tygodniu.

Cierpienie z powodu bólu w stawach jest jednym z najbardziej potwornych problemów, ponieważ dotyka praktycznie każdego aspektu Twojego życia. Co więcej konwencjonalne leki do zwalczenia...

Czerwona cebula – zabija komórki rakowe i kontroluje cukrzycę

Czerwona cebula jest przez wielu kochana, ale z drugiej strony znienawidzona i to w równym stopniu, ale jej korzyści zdrowotne są bezkonkurencyjne.  Co najważniejsze powinniśmy ją spożywać na...

Wypij godzinę przed snem drink z banana z cynamonem i zobacz

Dobry sen może odświeżyć twoje ciało, doładować mózg, zwiększyć koncentrację i zapewnić energię, którą zużywamy w ciągu dnia. Sen zaopatruje nasz mózg w energię , jaka potrzebuje do...

Nigdy już nie pójdziesz do łóżka bez cytryny w skarpetkach

Tak wiemy, że to brzmi trochę dziwnie, ale nie mów nic, zanim nie spróbujesz tego pomysłu. Kiedy zobaczysz jakie  niesamowite efekty otrzymasz podzielisz się...

Problem chrapania zniknie kiedy będziesz przyjmować tą mieszankę!

Chrapanie jest częstym problemem dla większości ludzi. Nie tylko wpływa na zdrowie i jakość snu osoby, która chrapie, ale także na tych, którzy dzielą to...

Prawda o magnezie – najsilniejszym minerale relaksacyjnym znanym człowiekowi

Czy wiesz, że magnez jest jednym z najważniejszych minerałów biorących udział w setkach reakcji chemicznych w twoim ciele? Tak więc jego brak może naturalnie...

Jak zwalczać retencję płynów w nogach

Z pewnością przydarzyło ci się to w pewnym momencie. Wróciłeś do domu z pracy i odkryłeś, że twoje nogi są spuchnięte i możesz nawet odczuwać...

Spożywaj mieszankę octu i miodu na pusty żołądek, zobacz co się stanie

Zarówno miód jak i ocet jabłkowy są niezwykle potężnymi składnikami, a ich mieszanina jest niezwykle korzystna dla ogólnego stanu zdrowia. To niezwykłe połączenie zabezpiecza Cię przed...

6 powodów dlaczego należy pić sok z buraków każdego dnia!

Buraki zawierają bardzo ważne składniki odżywcze, a posiadają właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne i oczyszczające nasz organizm. Te wspaniałe warzywa zawierają również składniki, które chronią przed chorobami serca, a...

Nie wydawaj pieniędzy na pedicure, zastosuj te 2 składniki

Stan twoich stóp może wiele powiedzieć o tym jak dbasz o swój wygląd. Zdecydowana większość ludzi ma tendencję do zaniedbywania wyglądu swoich stóp. Często zdarza...

Dla tych, którzy są zbyt leniwi, aby ćwiczyć, a chcą mieć płaski brzuch!

Jeśli chcesz do lata stracić kilka kilogramów, nie ma lepszego rozwiązania niż wypicie tego wspaniałego napoju. Jest niezwykle potężny i może zastąpić 100 ćwiczeń abs. Przygotuj...

Korzyści z sody oczyszczonej dla włosów, skóry i ciała

W prawie każdej szafce kuchennej znajduje się jeden składnik, który potrafi zdziałać cuda dla włosów, skóry i ciała. Ten niedrogi, wielozadaniowy składnik to nic innego...

Dieta ziemniaczana jest po prostu niesamowita

Głównym składnikiem diety ziemniaczanej, jak można się domyśleć jest ziemniak, zawiera ona również niskotłuszczowy jogurt. Teraz wszystko, co musisz zrobić to postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami,...

Oczyść płuca, które wdychasz każdego dnia lub kiedy palisz papierosy

Palenie może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych, najbardziej cierpią z tego powodu nasze płuca. Może dojść do zapalenia oskrzeli, a także może pojawić się kaszel palacza. W tym artykule przedstawiono skuteczny...

Oczyść tętnice i zapobiegnij atakowi serca pijąc ten wspaniały napój

Nie ma wątpliwości, że czosnek i cytryna to jedne z najsilniejszych naturalnych środków na wiele chorób. Oprócz wykorzystywania ich w potrawach do smaku, te dwa składniki zapewniają...

Jak witamina D wpływa na wątrobę?

Wirusowe zapalenie wątroby typu B jest poważnym zakażeniem wątroby i doskonałym powodem do niepokoju. Każdego roku jest zarażany tym wirusem ponad 2 miliardy ludzi,...

6-składnikowy koktajl do wzmocnienia ścięgien i więzadeł

Kolana odgrywają niezwykle ważną rolę, ponieważ są odpowiedzialne za mobilność, elastyczność i równowagę ciała i pomagają nam skakać, biegać, chodzić i stać. Mogą jednak doznać...

Dlaczego każdego ranka powinno się pić szklankę wody z cytryną?

Większość ludzi nie może znieść kwaśnego smaku cytryn, w rzeczywistości niektórzy nie potrafią nawet myśleć o cytrynach bez krzywej miny i zmrużonych oczu. Jednak te owoce...

Imbir łagodzi artretyzm, ból brzucha, obniża poziom cholesterolu i reguluje poziom cukru we krwi!

Wiadomo, że imbir ma wiele pozytywnych skutków zdrowotnych, a badania kliniczne wykazały, że może pomóc osobom z zapaleniem stawów lub przewlekłym bólem. Korzeń imbiru może...

Jak pozbyć się bólu w plecach, stawach i nogach w zaledwie 7 dni!

Jak pozbyć się bólu pleców, stawów i nóg w 7 dni! Przepis ten pochodzi od lekarza wojskowego, który doskonale wie jak zachować stawy w dobrym stanie...

Tak przygotowany imbir zapobiega rakowi i leczy zapalenie stawów

Jest tak wiele osób, które cierpią z powodu bólu stawów, bólu mięśni i bólu pleców. Na szczęście natura dała nam imbir, który jest potężnym źródłem...

Czy cierpisz na nadmierne wypadanie włosów i łamliwe paznokcie? Nie kupuj drogich suplementów diety, włącz TO do swojej diety!

Szczególnie w miesiącach jesienno-zimowych częściej spotykamy się z nieprzyjemnymi objawami, takimi jak nadmierne wypadanie włosów, łamliwe paznokcie czy częstsze problemy ze snem. Najczęściej staramy się...

Składniki kuchenne, które działają jak popularne leki

Używanie naturalnych składników do leczenia problemów zdrowotnych staje się coraz powszechniejsze z każdym rokiem i nie bez powodu. Wiele typowych składników kuchennych zapewnia imponujące korzyści...

Mikstura, która obniża wysokie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu

W dzisiejszych czasach spożywamy coraz więcej fast foodów, które niosą ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych. Takich jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i otyłość. Miliardy ludzi na całym...

Oczyść nerki w sposób naturalny i skuteczny. Kliknij i zobacz.

Ze wszystkich aromatycznych ziół , natka pietruszki jest najbardziej popularna i praktycznie znajduje się w każdej kuchni. Pietruszka nie potrzebuje dużo troski i łatwo się ją uprawia, więc dobrze...

Syrop, który leczy kaszel i usuwa śluz z płuc u dzieci i dorosłych

Marchew jest jednym z najzdrowszych warzyw, to doskonałe źródło witaminy A i karotenu, które są ważne dla zdrowia oczu. Jest również dobrym źródłem witaminy B, C,...

Jedz 6 pieczonych ząbków czosnku i zobacz, co się stanie

Wielu ludzi na całym świecie korzysta z surowego czosnku jako tradycyjnego środka kontrolującego wysokie ciśnienie krwi, niskie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, odziedziczony wysoki...

Magiczne marchewki – wspaniały sposób na pozbycie się rozstępów

Rozstępy to problem, który w większości dotyczy kobiet jednak nie mniej u mężczyzn też może on występować. Pojawiają się one jako linie na skórze, najczęściej w...

Chudnij jak szalony pijąc ten magiczny bananowo-ananasowy koktajl

Kiedy nadchodzi lato większość kobiet jest zdesperowana, aby wrócić do formy i mieć piękne ciało. Jeśli masz mało czasu, a siłownia nie jest opcją dla ciebie,...

Jedna szklanka napoju usunie toksyny z organizmu i oczyści nerki

Zmęczenie, zakażenia lub nawet przeziębienie są najczęstszymi oznakami, że Twoje ciało jest pełne toksyn i domaga się ich usunięcia, czyli musisz wykonać tak zwany...

Herbata z pestek arbuza – skuteczny napój oczyszczający nerki i…

Nasion arbuza zazwyczaj wyrzucamy do kosza tylko niewielka grupa ludzi je spożywa, dzięki temu poprawiają zdrowie swojego systemu trawiennego, ale niestety to wszystko. Nasiona po prostu przechodzą...

Masz rwę kulszową lub bólu pleców? Zastosuj ten środek zaradczy!

Rwa kulszowa objawia się bólem, który występuje w dolnej części pleców, pośladkach i nogach. Jest to jeden z najczęstszych problemów z kręgosłupem. Leki kupione w aptece zwykle zapewniają...

2 potężne składniki, które oczyszczą organizm z pasożytów

Ludzie spożywają coraz więcej pokarmów bogatych w cukier, ale nie zdają sobie sprawy, że są one w rzeczywistości tworzeniem warunków, które gromadzą nadmiar śluzu w...