Strona głównaZdrowieHerbata z brzozy - naturalne lekarstwo na kamienie nerkowe

Herbata z brzozy – naturalne lekarstwo na kamienie nerkowe

Ta wspaniała herbata z brzozy oferuje naturalne właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwpasożytnicze, które pomagają organizmowi szybko i efektywnie pokonać infekcję.

Redukuje negatywne efekt, który spowodowane są przez gorączkę. Ta wspaniała herbata zawiera również witaminę C, ważny składnik odżywczy do budowania układu odpornościowego.

Jako środek moczopędny brzozowa herbata okazuje się być doskonałym naturalnym lekarstwem wspomagającym nerki i pęcherz moczowy. Przez zwiększenie częstotliwości oddawania moczu, brzozowa herbata pomaga wypłukać toksyny, odpady i nadmiaru płynów z organizmu.


Zalecana jest również w przypadku rozpuszczania kamieni nerkowych i pozbycia się ich w sposób bezbolesny.Najlepsze efekty otrzymamy kiedy będziemy robić napar z liści zebranych przez nas samychZobacz też


Liście najlepiej zbierać wiosną i wczesnym latem, gdy mają jeszcze świeży jasny zielony kolor. Można je wykorzystać do zaparzenia herbaty zaraz po zebraniu lub ususzyć w celu późniejszego wykorzystania.

Przygotowanie i spożywanie:

Chcąc zrobić herbatę należy użyć 4 lub 5 liści na filiżankę lub kubek, należy je zalać wrzącą wodą i odstawić do zaparzenia na 5 do 10 minut.


Czytaj także:  9 pokarmów, których należy unikać w przypadku niedoczynności tarczycy

Wypijaj kubek brzozowej herbaty maksymalnie trzy lub cztery razy na dobę.


Uwaga: Zanim zdecydujesz się pić herbatę brzozową należy skonsultować się z lekarzem, czy nie ma żadnych przeciwwskazań.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły