Co stanie się z organizmem, jeśli codziennie będziesz pić herbatę lawendową przed snem?

Ale lawenda to zdecydowanie nie tylko to co przedstawiliśmy. Jest to również lek, który może zainteresować również Ciebie. Sprawdźmy co może Ci zaoferować!

Herbata lawendowa na ból głowy

Suszoną lawendę można wykorzystać na wiele sposobów i choć zapach tej rośliny jest popularny, nie należy przesadzać z ilością.

Herbatę przygotowuje się zazwyczaj z jednej łyżeczki suszonych kwiatów zalanej szklanką gorącej wody. Po 5 minutach moczenia lawendę można odcedzić, dosłodzić herbatę według uznania i wypić.

Substancje zawarte w lawendzie wpływają na organizm ludzki wielostronnie i zdecydowanie pozytywnie.

Zawiera wiele substancji leczniczych i jest podkreślany głównie ze względu na działanie uspokajające i relaksujące. Ale to z pewnością nie wszystko.

Oprócz poprawy snu i zasypiania, naprawdę zauważalnie zmniejsza uczucie stresu i niepokoju.

Lawenda pomaga także na bóle głowy, szczególnie w przypadku nadmiernego wysiłku i nadmiernego stresu. Może jednak pomóc również przy migrenach.

Przeciw wzdętemu żołądkowi

Jak każde zioło, lawenda wspomaga również trawienie, łagodzi uczucie wzdęć. Oprócz tego wykazuje także łagodne działanie przeciwzapalne, co korzystnie wpływa na cały organizm, a także wspomaga zawartość antyoksydantów, ważnych w ochronie przed wolnymi rodnikami. Odgrywają ważną rolę w powstawaniu i rozwoju wielu chorób.

Lepsze oddychanie

Charakterystyczny zapach lawendy przyczynia się również do rozluźnienia dróg oddechowych i złagodzenia przeziębień, kaszlu i przeziębień.

Ponadto działa jako łagodny środek przeciwbólowy, co pomaga również przy wymienionych schorzeniach.

Chociaż nie są one poważne, a wyleczenie jest tylko kwestią czasu, liczy się każdy lek, który przynosi ulgę.  

Piękniejsza skóra

Możesz również skorzystać na swojej skórze, pijąc herbatę lawendową. Nie tylko zewnętrzne, ale także wewnętrzne zastosowanie lawendy korzystnie wpływa na skórę całego ciała.

Chociaż korzyści płynące z lawendy są umiarkowane i w większości przypadków zioło to ma pozytywny wpływ na organizm, zdecydowanie możesz doświadczyć również nietolerancji na nią i problemów jelitowych, jeśli ją nadużywasz.

Pomoże także na przeziębienia

Lawendę można również stosować zewnętrznie na obolałe lub naderwane mięśnie lub problemy skórne, najlepiej w postaci olejku. Polecana jest także do inhalacji przy katarze i przeziębieniu, ale także przy problemach astmatycznych.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: