Strona główna Zdrowie Imbir to naturalny środek na różne problemy zdrowotne

Imbir to naturalny środek na różne problemy zdrowotne

Imbir jest powszechnie używany w kuchni do różnych smacznych dań. Jednak ostatnio ludzie zaczynają go używać jako naturalny środek na różne problemy zdrowotne, w tym nudności, problemy trawienne i różnego rodzaju bóle.

Problemy trawienne

Imbir ma zdolność łagodzenia podrażnień przewodu pokarmowego. Pobudza wydzielanie śliny, która pozwala żywności i płynom do płynnego przejścia przez przewód pokarmowy.

Imbir przeciw nudnościom

Imbir może skutecznie łagodzi nudności w przypadku ciąży, porannych mdłości oraz podczas leczenia raka.

Imbir przeciwbólowo

Imbir może skutecznie złagodzić ból mięśni o 25%, szczególnie przydatne po wykańczającym treningu, bieganiu czy pływaniu.

Imbir na zapalenie stawów

Badanie przeprowadzone na 247 uczestników udowodniło, że imbir jest skuteczny w łagodzeniu bólu stawów i sztywność stawów spowodowane przez zwyrodnienia.

Imbir przed chorobami serca

Tylko 2 g sproszkowanego imbiru dziennie przez okres 12 tygodni może zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy o 10%. Ponadto zmniejsza ryzyko chorób serca o 10%.

Imbir do obniżenia poziomu cholesterolu

85 osób wzięło udział w badaniu, w którym zjadali 3g proszku imbiru codziennie.Wyniki wykazały, że ta ilość sproszkowanego imbiru skutecznie obniżyło poziom cholesterolu.

Imbir jako anty-rak

Z badań, które są jeszcze w początkowej fazie okazało się, że imbir pomaga w niszczeniu komórek nowotworowych w jelicie grubym.

Imbir poprawia funkcjonowanie mózgu

Imbir jest bogaty w przeciwutleniacze i związki bioaktywne, które mogą zapobiec przedwczesnemu starzeniu się mózgu oraz może poprawić pamięć.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Pierwszą linią obrony naszego ciała jest nasz układ odpornościowy. Chroni nas przed wszelkiego rodzaju wirusami, bakteriami i innymi mikroorganizmami. Jeśli chcemy zachować nasze zdrowie i zwalczać...
Ta wiadomość uderza jak bomba i naje nadzieję milionom! Zdaje się, że naukowcy odnaleźli coś, co jest bardzo skutecznym środkiem przeciwnowotworowym i to przez...
Wszyscy mamy swoje nawyki rano, które wykonujemy zaraz po wstaniu z łóżka. Niektórzy wypijają filiżankę herbaty, kawy, część rozpoczyna dzień od śniadania, a jeszcze inni...
Napar z czosnku to jedna z tych rzeczy, która powinna być w posiadaniu każdego, kto naprawdę chce zatroszczyć się o swoje zdrowie, a także całej rodziny. Ten wspaniały...
Imbir ma potężne korzyści, które pomagają nam schudnąć przez jego termogeniczny efekt, ale również działa jako przyspieszacz metabolizmu i spalacz tłuszczu. Dlatego spożywając każdego dnia imbir...