Jak zasnąć w minutę? Ten genialny trik stał się hitem internetu

Nie możesz zasnąć i następnego dnia czujesz się jak zombie? Ta sztuczka szybko przeniesie Cię do krainy snów, wypróbuj ją.

Według statystyk 74% Polaków ma problemy z bezsennością. Część z nich przyznaje, że przez pięć dni w tygodniu śpi mniej niż sześć godzin.

Najczęstszą przyczyną jest załamana psychika, stres w pracy, kłopoty finansowe czy problemy w rodzinie.

Co więcej, okazjonalne niewyspanie człowieka nie zabije, jednak jeśli rytm snu zostanie zaburzony na dłuższy czas, może to oznaczać poważne problemy zdrowotne.

Niezależnie od tego, czy chodzi o obniżoną odporność, przyrost masy ciała, podwyższone ciśnienie krwi, brak równowagi hormonalnej, depresję, cukrzycę, czy nawet poważne ryzyko demencji lub choroby Alzheimera.

Precz z niebieskim światłem

Jeśli mimowolnie odcinasz się od snu, to musi się zmienić. Zaleceń poprawiających higienę snu jest mnóstwo.

Niezależnie od tego, czy są to rytuały, podczas których zawsze zasypiasz i budzisz się w tym samym czasie.

Organizm stopniowo przyzwyczaja się do takiego harmonogramu i nie powinieneś mieć problemów z zasypianiem.

Bardzo pomaga również wyłączenie telewizora, komputera, telefonu komórkowego lub tabletu na pół godziny przed snem.

Urządzenia te emitują niebieskie światło, które zakłóca produkcję hormonu snu, melatoniny.

Sprawdź to ➡ ➡  Spożywaj ten środek kiedy masz problemy z ciśnieniem krwi

Naukowcy ostrzegają także przed psychologicznym wpływem telefonów komórkowych, które dzięki sieciom społecznościowym i ciągłym wiadomościom powodują produkcję hormonu dopaminy, który wiąże się z podekscytowaniem i napięciem, a w takiej atmosferze bardzo trudno zasnąć.

Uważaj na cukry

Jedzenie również odgrywa rolę w bezsenności. Szczególnie niebezpieczne są różne słodkie przekąski, niezależnie od tego, czy są to cukierki, czekoladki, ciasteczka czy słodkie napoje.

Oczywiście spędzenie wieczoru przed telewizorem i zajadanie się smakołykami to idealna sytuacja, ale dopóki nie uświadomisz sobie, że cukier jest źródłem energii i organizm również tak to odbiera.

Dlatego podświadomie oczekuje, że jakoś wykorzystasz „cukrową gorączkę”. Więc nie zdziw się, jeśli nie będzie chciał spać po misce ciasteczek.

Pije tylko w ciągu dnia

Dlatego jeśli chcesz lepiej spać, wprowadź do swojego rytmu dnia regularny ruch, dzięki któremu pozbędziesz się stresu, napięcia i innych blokad.

Ważny jest także sposób picia. Pij dużo w ciągu dnia, ale w żadnym wypadku nie pij szklanki wody przed snem, bo wtedy zakłada się, że w nocy pobiegniesz do toalety.

Jakość Twojego materaca również nie jest bez znaczenia. Wybierz taki, który nie będzie wywierał niepotrzebnego nacisku na Twoje plecy i zapewni Ci wsparcie.

Sprawdź to ➡ ➡  15 naturalnych sposobów na to jak obniżyć ciśnienie

Metoda 4 – 7 – 8

Obecnie hitem internetu jest trik na osoby cierpiące na bezsenność, który obiecuje zasnąć w ciągu 60 sekund.

Chcesz tego spróbować? Jest to metoda 4-7-8, która łączy liczenie i medytacyjne ćwiczenia oddechowe. Jak to zrobić?

Usiądź, zamknij oczy i oddychaj przez nos przez cztery sekundy. Następnie wstrzymaj oddech na siedem sekund i powoli oddychaj ustami przez osiem sekund.

Potem powtarzaj całość, aż Twoje ciało i umysł się zrelaksują. Niektórzy zasypiają w ciągu minuty, inni potrzebują trochę czasu.

Tak czy inaczej, nie panikuj i ciesz się przygotowaniem do snu. Już niedługo czeka Cię podróż do krainy marzeń.


ZOBACZ TAKŻE