Strona głównaZdrowieJak żyć dłużej: żywność pełna silnych przeciwutleniaczy, które chronią przed chorobami

Jak żyć dłużej: żywność pełna silnych przeciwutleniaczy, które chronią przed chorobami

Jedna żywność zyskuje na popularności ze względu na wyjątkowo wysokie stężenia przeciwutleniaczy, które mogą pomóc chronić organizm przed chorobami.

Przełomy w badaniach nad długowiecznością umożliwiają wielu osobom osiągnięcie starości, unikając przy tym niedostatku. Długie życie, którym cieszą się niektóre populacje na całym świecie, przypisuje się głównie diecie.

Pokarmy reklamowane ze względu na ich działanie przedłużające życie zwykle zawierają silne przeciwutleniacze, które działają na określone dolegliwości, takie jak choroby układu oddechowego.

bez czarny

Artykuł opublikowany w czasopiśmie Molecules wyjaśnia, że ​​bez czarny to „szeroko rozpowszechniona roślina, która produkuje jeżyny zawierające duże ilości antocyjanów”.

Antocyjany są popularne, ponieważ zmniejszają stres oksydacyjny w organizmie, co z kolei może wydłużyć życie, ograniczając długotrwałe uszkodzenia systemów organizmu. Zwalczając stres oksydacyjny, owoce zapobiegają również przewlekłym chorobom.

Jeśli chodzi o korzyści zdrowotne owoce te mają fantastyczną reputację. Ich cudowne kolory zapewniają, że jagody są naładowane związkami przeciwutleniającymi, w szczególności flawonoidami.

Wszystkie jagody są bogate w błonnik, który wspomaga łagodne trawienie. Jagody poprawiają biomarkery chorób serca, zmniejszając w ten sposób czynniki ryzyka.

Jagody są bogate w składniki odżywcze, zwłaszcza witaminę C wzmacniającą odporność. Kwas elagowy w jagodach pomaga chronić i naprawiać uszkodzenia skóry wywołane promieniowaniem UVB. Są świetne do każdego rodzaju diety, w tym ketogenicznej, ponieważ mają niską zawartość węglowodanów.

Jednak czarny bez ma przewagę, jeśli chodzi o zwalczanie infekcji górnych dróg oddechowych. Rzeczywiście, owoce czarnego bzu były tradycyjnie stosowane jako środki wspomagające zdrowie układu oddechowego.

Jeden artykuł w czasopiśmie Complementary Therapies in Medicine potwierdza te twierdzenia, wskazując na pozytywny wpływ czarnego bzu na uczestników z przeziębieniami.

Metaanaliza, która obejmowała cztery badania obejmujące 180 uczestników, wykazała, że ​​czarny bez wykazał działanie przeciwwirusowe na przeziębienie i grypę.

Badanie wykazało, że ekstrakt z czarnego bzu skrócił czas trwania objawów ze strony górnych dróg oddechowych, takich jak kaszel, przekrwienie błony śluzowej nosa i ból gardła.

Celem badań było ilościowe określenie wielkości efektu suplementacji czarnego bzu na objawy ze strony górnych dróg oddechowych oraz analiza zmiennych moderujących.

Naukowcy zauważyli: Ta metaanaliza dostarcza dowodów na to, że suplementacja czarnego bzu na początku objawów górnych dróg oddechowych znacznie skraca ogólny czas trwania objawów w porównaniu z grupą kontrolną.

Zobacz Też: