Strona głównaZdrowieTo się dzieje z Twoim ciałem, jeśli jesz 1 łyżeczkę kurkumy każdego...

To się dzieje z Twoim ciałem, jeśli jesz 1 łyżeczkę kurkumy każdego dnia

Dzięki długoletniej tradycji kurkuma od dawna uważana jest za królową przypraw w Indiach, gdyż jest naturalnym lekiem na wiele problemów zdrowotnych. Początkowo była używana tylko jako barwnik, ale obecnie jest ceniona głównie ze względu na jej silne właściwości lecznicze.

Szereg badań potwierdziło, że kurkuma jest bogata w właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i detoksykujące, z których wszystkie przyczyniają się do jej skuteczności w leczeniu wielu chorób, w tym choroby Alzheimera, raka i wielu innych.

[quads id=8]

Te sposoby poprawiające zdrowie na wielu różnych poziomach zostały naukowo udowodnione.

Lista pozytywnych aspektów przyjmowania kurkumy

Poprawia trawienie

[quads id=9]

Dzienne spożycie kurkumy poprawia funkcje trawienne, łagodzi wzdęcia i gazy, stymuluje woreczek żółciowy i zapobiega zapaleniu przewodu pokarmowego. Ale dla ludzi cierpiących na chorobę pęcherzyka żółciowego nie zaleca się codziennego spożywania kurkumy, ponieważ może to nadmiernie pobudzić jego pracę.

Walczy z zapaleniem

[quads id=5]

Przewlekłe zapalenie jest przyczyną wielu współczesnych chorób. Aktywny związek w kurkumie – kurkumina jest silnym środkiem przeciwzapalnym, który okazał się skuteczniejszy niż większość dostępnych na rynku leków przeciwzapalnych.

Chroni mózg

[quads id=4]

Według badań kurkumina zwiększa poziom BDNF – pochodzącego z mózgu czynnika neurotroficznego, rodzaju hormonu wzrostu, którego niski poziom często wiąże się z zaburzeniami poznawczymi, takimi jak demencja i choroba Alzheimera. Kurkumina może nie tylko opóźniać, ale także odwracać związane z wiekiem pogorszenie mózgu, a także szereg chorób mózgu.

Chroni serce

[quads id=3]

Aktywny składnik kurkumy obniża również poziom LDL (zły cholesterol), zapobiega krzepnięciu krwi i oczyszcza ściany tętnicze z nagromadzenia płytki.

Łagodzi ból artretyczny

Jak wspomniano wcześniej kurkuma jest silnym środkiem przeciwzapalnym, jest bardziej korzystna dla łagodzenia bólu stawów niż wiele leków dostępnych bez recepty. Oprócz zwalczania przewlekłego zapalenia, łagodzi ona również ból, a co najważniejsze nie ma żadnych skutków ubocznych.

Zapobiega starzeniu się i poprawia długowieczność

Przedwczesne starzenie się jest zwykle wynikiem wolnych rodników i zapalenia, które można skutecznie leczyć kurkuminą. Ponadto, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że poprawia zdrowie serca i zwalcza raka, 2 z największych zabójców we współczesnym świecie, logiczne jest stwierdzenie, że kurkuma również przedłuża życie.

Aby czerpać większość korzyści zdrowotnych i cieszyć się doskonałym zdrowiem fizycznym i psychicznym dodaj 1 łyżeczkę kurkumy do posiłków, w tym koktajli, soków, zup i innych.

[quads id=7]

Ważne: Chociaż korzyści zdrowotne kurkuminy są niezaprzeczalne, jej wchłanianie przez organizm jest dość niskie. Na szczęście możesz zwiększyć jej absorpcję nawet o 2000%, dodając szczyptę czarnego pieprzu.

Zobacz Też: