To się dzieje z Twoim ciałem, jeśli jesz 1 łyżeczkę kurkumy każdego dnia

Dzięki długoletniej tradycji kurkuma od dawna uważana jest za królową przypraw w Indiach, gdyż jest naturalnym lekiem na wiele problemów zdrowotnych. Początkowo była używana tylko jako barwnik, ale obecnie jest ceniona głównie ze względu na jej silne właściwości lecznicze.

7

Szereg badań potwierdziło, że kurkuma jest bogata w właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i detoksykujące, z których wszystkie przyczyniają się do jej skuteczności w leczeniu wielu chorób, w tym choroby Alzheimera, raka i wielu innych.

Te sposoby poprawiające zdrowie na wielu różnych poziomach zostały naukowo udowodnione.

Lista pozytywnych aspektów przyjmowania kurkumy

Zmniejsza ryzyko wystąpienia kilku rodzajów raka

Kurkuma jest jednym z najpotężniejszych naturalnych środków przeciwnowotworowych, które skutecznie hamują rozwój raka. W rzeczywistości niektórzy uważają to za możliwe przyszłe lekarstwo na tę śmiertelną chorobę.

Poprawia trawienie

Dzienne spożycie kurkumy poprawia funkcje trawienne, łagodzi wzdęcia i gazy, stymuluje woreczek żółciowy i zapobiega zapaleniu przewodu pokarmowego. Ale dla ludzi cierpiących na chorobę pęcherzyka żółciowego nie zaleca się codziennego spożywania kurkumy, ponieważ może to nadmiernie pobudzić jego pracę.

Walczy z zapaleniem

Przewlekłe zapalenie jest przyczyną wielu współczesnych chorób. Aktywny związek w kurkumie – kurkumina jest silnym środkiem przeciwzapalnym, który okazał się skuteczniejszy niż większość dostępnych na rynku leków przeciwzapalnych.

Chroni mózg

Według badań kurkumina zwiększa poziom BDNF – pochodzącego z mózgu czynnika neurotroficznego, rodzaju hormonu wzrostu, którego niski poziom często wiąże się z zaburzeniami poznawczymi, takimi jak demencja i choroba Alzheimera. Kurkumina może nie tylko opóźniać, ale także odwracać związane z wiekiem pogorszenie mózgu, a także szereg chorób mózgu.

Chroni serce

Aktywny składnik kurkumy obniża również poziom LDL (zły cholesterol), zapobiega krzepnięciu krwi i oczyszcza ściany tętnicze z nagromadzenia płytki.

Łagodzi ból artretyczny

Jak wspomniano wcześniej kurkuma jest silnym środkiem przeciwzapalnym, jest bardziej korzystna dla łagodzenia bólu stawów niż wiele leków dostępnych bez recepty. Oprócz zwalczania przewlekłego zapalenia, łagodzi ona również ból, a co najważniejsze nie ma żadnych skutków ubocznych.

Zapobiega starzeniu się i poprawia długowieczność

Przedwczesne starzenie się jest zwykle wynikiem wolnych rodników i zapalenia, które można skutecznie leczyć kurkuminą. Ponadto, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że poprawia zdrowie serca i zwalcza raka, 2 z największych zabójców we współczesnym świecie, logiczne jest stwierdzenie, że kurkuma również przedłuża życie.

Aby czerpać większość korzyści zdrowotnych i cieszyć się doskonałym zdrowiem fizycznym i psychicznym dodaj 1 łyżeczkę kurkumy do posiłków, w tym koktajli, soków, zup i innych.

Ważne: Chociaż korzyści zdrowotne kurkuminy są niezaprzeczalne, jej wchłanianie przez organizm jest dość niskie. Na szczęście możesz zwiększyć jej absorpcję nawet o 2000%, dodając szczyptę czarnego pieprzu.

PODOBNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

POPULARNE ARTYKUŁY

Czy masło orzechowe jest zdrowe? Jakie ma właściwości i ile kalorii

Masło orzechowe jest jedną z najpopularniejszych na świecie past do smarowania pieczywa. Smakuje wyśmienicie, a tekstura jest po prostu niesamowita. Sposób w jaki przylega...

Przepis z Biblii. To potężne lekarstwo, które ma 3,5 tyś lat leczy wszystkie choroby

Drzewa oliwne wraz z owocami i liśćmi od dawna używane są jako żywność i lekarstwo.Liście oliwne mogą być używane do leczenia zapalenia płuc, gruźlicy,...

Umieść te składniki w kawie, a przyspieszysz metabolizm i schudniesz

Nie ma wątpliwości, że kawa jest najczęściej spożywanym napojem z samego rana, z jednej strony podnosi ona poziom energii i przygotowuje nas do nadchodzącego dnia, z...

Naturalne sposoby na pozbycie się cellulitu

Cellulit dotyka ponad 85 procent kobiet, bez względu na kształt ciała i rozmiar. Najczęściej występuje w okolicach ud, ale może również występować na pośladkach lub...

Jedna szklanka tego napoju i wątroba będzie znowu jak nowa!

Potrzebujemy dwóch rzeczy do posiadania zdrowej i dobrze funkcjonującej wątroby: zdrowa dieta i zdrowy styl życia. Jest to bardzo trudne do osiągnięcia w dzisiejszych czasach.Jesteśmy zmuszeni do jedzenia...

Poznaj najzdrowsze owoce na świecie. Zobacz topową 20-tkę!

Diety bogate w najzdrowsze owoce i warzywa mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka i inne przewlekłe choroby. Nie jest to niespodzianką, biorąc pod uwagę fakt,...