Strona główna Zdrowie To się dzieje z Twoim ciałem, jeśli jesz 1 łyżeczkę kurkumy każdego...

To się dzieje z Twoim ciałem, jeśli jesz 1 łyżeczkę kurkumy każdego dnia

Dzięki długoletniej tradycji kurkuma od dawna uważana jest za królową przypraw w Indiach, gdyż jest naturalnym lekiem na wiele problemów zdrowotnych. Początkowo była używana tylko jako barwnik, ale obecnie jest ceniona głównie ze względu na jej silne właściwości lecznicze.

7

Szereg badań potwierdziło, że kurkuma jest bogata w właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i detoksykujące, z których wszystkie przyczyniają się do jej skuteczności w leczeniu wielu chorób, w tym choroby Alzheimera, raka i wielu innych.

Te sposoby poprawiające zdrowie na wielu różnych poziomach zostały naukowo udowodnione.

Lista pozytywnych aspektów przyjmowania kurkumy

Zmniejsza ryzyko wystąpienia kilku rodzajów raka

Kurkuma jest jednym z najpotężniejszych naturalnych środków przeciwnowotworowych, które skutecznie hamują rozwój raka. W rzeczywistości niektórzy uważają to za możliwe przyszłe lekarstwo na tę śmiertelną chorobę.

Poprawia trawienie

Dzienne spożycie kurkumy poprawia funkcje trawienne, łagodzi wzdęcia i gazy, stymuluje woreczek żółciowy i zapobiega zapaleniu przewodu pokarmowego. Ale dla ludzi cierpiących na chorobę pęcherzyka żółciowego nie zaleca się codziennego spożywania kurkumy, ponieważ może to nadmiernie pobudzić jego pracę.

Walczy z zapaleniem

Przewlekłe zapalenie jest przyczyną wielu współczesnych chorób. Aktywny związek w kurkumie – kurkumina jest silnym środkiem przeciwzapalnym, który okazał się skuteczniejszy niż większość dostępnych na rynku leków przeciwzapalnych.

Chroni mózg

Według badań kurkumina zwiększa poziom BDNF – pochodzącego z mózgu czynnika neurotroficznego, rodzaju hormonu wzrostu, którego niski poziom często wiąże się z zaburzeniami poznawczymi, takimi jak demencja i choroba Alzheimera. Kurkumina może nie tylko opóźniać, ale także odwracać związane z wiekiem pogorszenie mózgu, a także szereg chorób mózgu.

Chroni serce

Aktywny składnik kurkumy obniża również poziom LDL (zły cholesterol), zapobiega krzepnięciu krwi i oczyszcza ściany tętnicze z nagromadzenia płytki.

Łagodzi ból artretyczny

Jak wspomniano wcześniej kurkuma jest silnym środkiem przeciwzapalnym, jest bardziej korzystna dla łagodzenia bólu stawów niż wiele leków dostępnych bez recepty. Oprócz zwalczania przewlekłego zapalenia, łagodzi ona również ból, a co najważniejsze nie ma żadnych skutków ubocznych.

Zapobiega starzeniu się i poprawia długowieczność

Przedwczesne starzenie się jest zwykle wynikiem wolnych rodników i zapalenia, które można skutecznie leczyć kurkuminą. Ponadto, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że poprawia zdrowie serca i zwalcza raka, 2 z największych zabójców we współczesnym świecie, logiczne jest stwierdzenie, że kurkuma również przedłuża życie.

Aby czerpać większość korzyści zdrowotnych i cieszyć się doskonałym zdrowiem fizycznym i psychicznym dodaj 1 łyżeczkę kurkumy do posiłków, w tym koktajli, soków, zup i innych.

Ważne: Chociaż korzyści zdrowotne kurkuminy są niezaprzeczalne, jej wchłanianie przez organizm jest dość niskie. Na szczęście możesz zwiększyć jej absorpcję nawet o 2000%, dodając szczyptę czarnego pieprzu.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Przyrost masy ciała i otyłość są problemem dla wielu osób. Dla niektórych może to być stała walka, a efekty nie są zawsze pozytywne. Genetyka i fluktuacje...
To super zdrowe zioło jest często stosowane w wielu różnych kuchniach na całym świecie. Ilość pietruszki, która dodawana jest do potrwa nie wystarczy, aby rozpocząć...
Zapalenie zatok jest często wynikiem infekcji wirusowej, grzybiczej lub bakteryjnej, może też być związane z alergią. Często objawia się gęsty śluzem z nosa, bólem twarzy szczególnie w okolicach nosa,...
Słaba jakość włosów jest częstym problemem kosmetycznym u wielu kobiet. Jeśli tęsknisz za błyszczącymi, silnymi i zdrowymi włosami dobrze trafiłaś! Wiele kobiet doświadczyło nadzwyczajnych korzyści z...
Niedoczynność tarczycy jest stanem charakteryzującym się zmniejszonym wydzielaniem hormonu tyroksyny. Rezultatem są niewystarczające ilości tego hormonu we krwi, co powoduje objawy takie jak osłabienie,...