Strona głównaZdrowieTylko jedna szklanka tego napoju cudem oczyści naczynia krwionośne

Tylko jedna szklanka tego napoju cudem oczyści naczynia krwionośne

Jednym z najczęstszych schorzeń w tej epoce nowożytnej jest miażdżyca, poważny, zagrażający życiu stan, który po pierwsze charakteryzuje się poprzez odkładanie się płytki w naczyniach krwionośnych. 

Nieleczona może wkrótce doprowadzić do niewydolności serca, a nawet udaru.

Obkurcza naczynia krwionośne, utrudniając w ten sposób prawidłowy przepływ krwi do mózgu i serca. Płytka zwykle gromadzi się w wyniku wysokiego poziomu triglicerydów we krwi i cholesterolu LDL. Wczesne wykrywanie i szybkie działanie są niezbędne do skutecznego leczenia i przetrwania.

Medycyna naturalna zaleca kilka niezwykle korzystnych metod leczenia, aby poradzić sobie z tym schorzeniem. Jedna z najskuteczniejszych naturalnych metod przeciwko namnażaniu się płytki wykorzystuje nasiona kozieradki. Niesamowite korzyści zdrowotne, jakie zapewniają te nasiona, szczególnie w odniesieniu do obniżania poziomu cholesterolu LDL, zostały udowodnione naukowo.

Z jednej strony nasiona kozieradki są bogatym źródłem błonnika, który zapobiega wchłanianiu cholesterolu. Ponadto rozpuszczalny błonnik zwiększa lepkość strawionego pokarmu, hamując nadprodukcję kwasu żółciowego. Wreszcie, te nasiona są bardzo korzystne dla eliminacji toksyn z organizmu, poza tym, że są najskuteczniejszym naturalnym środkiem czyszczącym.

Istnieją dwa zalecane sposoby użycia nasion kozieradki do oczyszczenia tętnic:

Metoda nr 1

Moczyć 1 łyżeczkę nasiona kozieradki w wodzie przed pójściem spać. Zostaw je na noc, a następnie zjedz je na pusty żołądek rano.

Metoda nr 2

Wymieszaj 1 łyżeczk. nasiona kozieradki ze szklanką wody następnie gotuj przez 5 minut. Odcedź i dodaj miód, gdy płyn jest już letni. Pij 1-2 szklanki codziennie przez kilka miesięcy. Jeśli przez kilka miesięcy wykonasz jeden z tych zabiegów twoje naczynia krwionośne będą całkowicie wolne od  płytki i znacząco zmniejszysz ryzyko wystąpienia problemów sercowo-naczyniowych.

Oto kilka dodatkowych wskazówek, które zapobiegają tworzeniu się płytki i zatkaniu tętnic:

  • Wyeliminuj smażone czerwone mięso z diety
  • Zmniejsz spożycie cukru
  • Rzucić palenie
  • ZOdstaw alkohol
  • Spróbuj jeść bardziej jaskrawe owoce, takie jak arbuzy, mango, pomarańcze i jagody
  • Pij 2-3 szklanki zielonej herbaty każdego dnia
  • Zjedz kilka orzechów włoskich w ciągu dnia
  • Dodaj do diety 2-3 łyżki oleju kokosowego
  • Powinieneś codziennie spożywać fasolę i produkty pełnoziarniste
  • Pij 1-2 szklanki czystego organicznego soku żurawinowego dziennie

Zobacz Też: