HomeZdrowieJesienią dzieci w Anglii...

Jesienią dzieci w Anglii piją ten syrop codziennie, dzięki czemu nie chorują!

Przeziębienie jest denerwujące, a pozbycie się go jest często procesem długotrwałym. Co więc możesz zrobić, aby unikać go jak najdłużej? Spróbuj syropu, który jest powszechnie wytwarzany w Anglii i podawany szczególnie dzieciom jesienią.

Większość ludzi przeziębienie uważa za przejściową sprawę i nie przywiązuje do tego szczególnej uwagi. A to zdaniem ekspertów jest błędne.

Przeziębienie może być tylko drobnym epizodem zakłócającym codzienny komfort, ale może też być dość agresywnym początkiem różnych chorób.

Niezależnie od tego, czy chodzi o bóle głowy, drapanie w gardle czy gorączkę. Wiele zależy od rodzaju infekcji, przez którą przechodzi obecnie Twoje ciało.

Katar może mieć podłoże bakteryjne, alergiczne lub po prostu być skutkiem różnych zmian hormonalnych w organizmie. Ale jak to wszystko rozwikłać samodzielnie?

Łagodne przeziębienie

Ważne jest, aby obserwować swoje ciało, a zwłaszcza nos. Na przykład katar z wyraźną wydzieliną jest oznaką łagodnego przeziębienia. Nie ma więc co się niepotrzebnie straszyć.

Możesz być spokojny nawet w przypadku wirusowego przeziębienia, które objawia się utratą węchu i zatkanym nosem. Chociaż przez kilka dni będziesz mieć trudności z oddychaniem, nie jest to nic poważnego pod względem infekcji.

Wystarczy przetrwać kilka nieprzyjemnych chwil (na przykład za pomocą inhalacji, kropli z solą morską), a wkrótce będziesz w formie.

Sprawdź to ➡ ➡  Odkryj sekret płaskiego brzucha - jeden napój, który sprawi, że stracisz centymetry w pasie!

Cięższy epizod

Znacznie gorszym przypadkiem jest żółto-zielony katar. Śluz składa się z martwych białych krwinek, co wyraźnie wskazuje, że organizm walczy z infekcją. Dlatego nie wahaj się i udaj się do lekarza.

Na podstawie badań krwi specjalista określi przyczynę przeziębienia i przepisze odpowiednie leki. Do lekarza należy udać się także w przypadku tzw. nieżytu nosa, zwanego także zatkaniem.

Zwykle towarzyszy mu żółty lub zielony śluz, zatkane uszy lub bóle głowy i twarzy. Jeśli nie zaczniesz go leczyć, zwykle będzie się on przeciągał z czasem i przyniesie inne nieprzyjemne konsekwencje. Jedyne co Ci w tym przypadku odciąży to inhalacja, odpoczynek i antybiotyki.

Pomoc z natury

Przeziębienia nie są jeszcze tak istotne, ale wraz z nadejściem jesiennych dni ich liczba wzrośnie. Dlatego nie czekaj i przygotuj syrop z babki lancetowatej, który działa jak naturalny lek na stany zapalne i infekcje.

Dlatego jest idealny również na przeziębienie, przeziębienie i kaszel. Jak się przygotowujesz?

Zbierz 500 g liści babki lancetowatej. Dokładnie je myjemy, rozgniatamy i gotujemy w rondlu z 500 ml wody, 500 g cukru i odrobiną miodu.

Gdy mieszanina zgęstnieje, przelej ją do sterylnego słoika lub butelki, przykryj i przechowuj w chłodnym miejscu.

Sprawdź to ➡ ➡  7 pokarmy, które powinieneś jeść, aby chronić swoje serce

Jak i kiedy to pomaga?

  • Zapobiegawczo i jako lekarstwo w przypadku trudności. Dawka wynosi 1 łyżkę stołową dziennie.
  • Można go rozcieńczyć wodą i stosować jako naturalny płyn do płukania jamy ustnej, gdyż tłumi wszelkie stany zapalne w jamie ustnej.
  • Syrop nadaje się również jako pierwsza pomoc przy problemach jelitowych i żołądkowych. Jeśli więc masz ciężki żołądek, weź łyżeczkę syropu z babki lancetowatej.

ZOBACZ TAKŻE