Strona główna Zdrowie Jeśli jesz seler codziennie przez tydzień, możesz zauważyć te zmiany w ciele

Jeśli jesz seler codziennie przez tydzień, możesz zauważyć te zmiany w ciele

Seler naciowy jest chrupiący, jędrny, wodnisty, zielonym warzywem. To warzywa, które ludzie jedzą, nawet jeśli są ugotowane i nie są już rozpoznawalne. Prawdopodobnie słyszałeś, że ludzie spalają więcej kalorii trawiąc seler.

Mówi się również, że seler zmniejsza ból stawów i obniża poziom cholesterolu, odtruwa organizm, obniża ciśnienie krwi, pomaga w odchudzaniu. Czy go spożywasz?

Może dodatkowe informacje na temat selera zachęcą Cię do włączenia go do listy zakupów.

Więcej o selerze

Seler jest częścią rodziny Apiaceae, występuje we wszystkich częściach świata. Seler pochodzi z Afryki Północnej i Morza Śródziemnego. Jednak obecnie jest uprawiany na całym świecie.

Wykorzystuje się go w co najmniej niewielkim stopniu w prawie każdej kuchni, od indyjskiej przez amerykańską, australijską, aż po japońską.

Dlaczego seler jest dobry dla zdrowia?

Seler jest dobry, ponieważ jest bogaty we wszystkie witaminy potrzebne dla organizmu – witaminę K, potas, witaminę A, wapń, witaminę B, magnez i witaminę C. Ale najlepszym atrybutem są fitoskładniki.

Fitoskładniki to chemikalia roślinne stosowane w celu zapobiegania szkodliwym promieniom słonecznym i owadom, ale ich wpływ na ludzi jest bardziej imponujący. Powinieneś wiedzieć, że fitoskładniki mają właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne.

Początkowo przyzwyczajenie się do spożywania selera może być trudne, jednak pamiętaj o tym, że poprawia komunikację wewnątrzkomórkową i odporność.

Wiadomo również, że składniki odżywcze mogą pomóc w naprawie toksycznego uszkodzenia DNA i mają dobre wyniki w walce z chorobami serca i rakiem.

Co się stanie w ciągu tygodnia?

Lepsze nawodnienie – seler zawiera 59 procent wody, dlatego spożywanie większej jego ilości zapobiegnie odwodnieniu.

Obniża stan zapalny – W przypadku jakiegokolwiek ryzyka przewlekłego stanu zapalnego, chorób sercowo-naczyniowych lub raka powinieneś wiedzieć, że seler może pomóc zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia wyżej wymienionych chorób.

Utrata masy ciała – seler jest warzywem bogatym w błonnik i niskokaloryczny, ogranicza głód bez konieczności spożywania zbyt dużej ilości.

Obniża ciśnienie krwi – według badań seler obniża ciśnienie krwi o 18 procent.

Zapobiega / zatrzymuje refluks kwasowy i zgagę – seler ma niską kwasowość, dlatego zaleca się go w przypadku tych problemów.

Pomaga utrzymać zdrowe oczy – seler jest bogaty w witaminę A, dzięki czemu chroni rogówkę.

Poprawia trawienie – seler jest bogaty w błonnik, dzięki czemu pomaga w regularnym wypróżnianiu i utrzymuje zdrowe jelita.

Poprawia poziom cholesterolu – seler obniża poziom cholesterolu o 7 procent.

zobacz także

Żel, który usunie rozstępy, plamy starcze, trądzik i blizny

Zapewne dużo wiesz na temat korzyści oferowanych przez żel z aloesu i olej kokosowy, ale mówiąc o problemach skórnych warto te 2 składniki połączyć ze...

Nie należy tego robić, jeśli masz krew typu O jeśli chcesz zdrowo żyć

Osoby z tym typem krwi mają niezwykle istotną rolę w społeczeństwie. Są jednocześnie dokładni i produktywni, ale kiedy doświadczają stresu, ludzie z tą grupą krwi stają się...

Czy chcesz spać lepiej? Pij wodę z cytryną przed snem

Większość ludzi chce lepiej spać. Aby to zrobić nie wahamy się używać leków, które bardzo często mają skutki uboczne.Jeśli cierpisz na chroniczną bezsenność, najlepiej jest...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Stopy mogą odzwierciedlać nasze wewnętrzne narządy, dzięki temu można przeprowadzić detoksykację (oczyszczanie organizmu).Choroby przewlekłe stają się coraz bardziej widoczne w populacji ludzkiej, a wszystko to związane...
Imbir jest jednym z naturalnych produktów, który przynosi bardzo wiele korzyści dla naszego zdrowia. W tym momencie masz możliwość sprawdzić, co dzieje się z Tobą...
Gromadzenie się śluzu i flegmy w płucach, gardle i kanałach nosowych wiąże się z dużym dyskomfortem. Powoduje również uporczywy kaszel, ucisk w klatce piersiowej...
Sok z ziemniaków w wielu kulturach spożywany jest od wieków, a wszystko to przez to, że ma wspaniałe korzyści zdrowotne dla naszego organizmu.Jest on stosowany...
Na pewno pamiętasz, że w wieku dziecięcym piłeś szklankę ciepłego mleka przed snem, a to pomogło Ci w łatwy sposób zasnąć! Ujawnimy Ci podobny przepis na...