Strona główna Zdrowie Każdego dnia przez 2 miesiące pij szklankę soku pomidorowego

Każdego dnia przez 2 miesiące pij szklankę soku pomidorowego

Czy kiedykolwiek zdawaliście sobie sprawę, że pomidory mogą mieć tak wielki wpływ na nasze zdrowie? Dokładniej mówią to sok z pomidorów pozytywnie wpływa na nasz organizm, potwierdziły to badania przeprowadzone w 2015 roku.

Zebrano kobiety w różnym wieku, o różnej wadze oraz pochodzeniu, które miały pić (250 ml) soku pomidorowego codziennie przez dwa miesiące.

Najszybszą i najbardziej widoczną zmianą była duża utrata wagi, eksperci zauważyli, że to nie woda została usunięta z organizmu, ale zbędny tłuszcz! Bardzo ważne jest to, że żadna z nich nie zmieniła swoich nawyków żywieniowych!

Na początku i na końcu eksperymentu zbadano ich krew za pomocą analizy, zauważono znacząco obniżony poziom cholesterolu i zwiększoną ilość likopenu – przeciwutleniacza z pomidorów, które niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia.

Doświadczenie wykazało, że jedna szklanka soku pomidorowego dziennie wzmacnia odporność, chroni przed chorobą serca, lecz także zmniejsza ryzyko raka! Co więcej ten napój pomaga osobom, które mają problemy z trawieniem, zapobiega on chorobom pęcherza, trzustki, wątroby i płuc.

Sok pomidorowy jest doskonały dla skóry, zmniejsza kaszel, zapobiega anemii, łagodzi objawy reumatyczne i koryguje krew, jest także doskonałym naturalnym środek na skurcze mięśni, ponieważ zawiera sporo magnezu.

Jeśli zamierzasz korzystać z zakupionego soku pomidorowego musi on być pochodzenia organicznego, w przeciwnym razie efekt nie będzie zadowalający. Najlepiej byłoby przygotować sok domowej roboty wykorzystując 6 kg pomidorów, 4 łyżki cukru i dwie łyżki soli.

Przygotowanie:

Pomidory umyj w zimnej wodzie. Obierz je, wrzuć do garnka, dodaj cukier i sól. Mieszaj często, aby uniknąć przypalenia, gotuj przez 10 minut ciągle mieszając. Jeszcze gorący sok pomidorowy przelej do szklanych butelek i dobrze zamknij. Po schłodzeniu butelki umieść w chłodnym miejscu.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Obrzęk stóp jest częstym objawem, który dotyka głównie osób starszych,osób z nadwagą i kobiet w ciąży. Jest to zwykle bezbolesne, zwykle pojawiające się po długim...
Często nieodpowiednia dieta może powodować ten powszechny problem, w którym organizm nie jest w stanie pozbyć się nadmiaru puryn. Stopniowo tworzą się małe kryształy kwasu...
Czy twoje dłonie i stopy są zawsze zimne? W takim przypadku prawdopodobnie masz słabe krążenie. Słabe krążenie krwi jest częstym problemem zdrowotnym, który dotyka...
Kiedy kaszel jest mokry, towarzyszy mu śluz, zwany także flegmą lub plwociną. Z drugiej strony suchy kaszel nie jest wynikiem odkrztuszania, ale infekcja, która...
Szkodliwe działanie cukru staje się coraz bardziej widoczne. W rezultacie ludzie zwracają się do naturalnych alternatyw. Słodzik, który stał się bardzo popularny w ostatnich latach, to...