Strona głównaZdrowieKażdego dnia ściskała swoje ucho za pomocą klamerki. Zobacz dlaczego.

Każdego dnia ściskała swoje ucho za pomocą klamerki. Zobacz dlaczego.

Czy wiesz, co się stanie po naciśnięciu swoje ucho za pomocą klamerki?
Według refleksologii, naciskając pewne punkty w całym organizmie można wyeliminować bóle w różnych częściach ciała.

Ucho jest bardzo interesujący punktem, ponieważ zawiera wiele zakończeń nerwowych i może skutecznie złagodzić ból, jeśli naciśniemy odpowiednie miejsce.
Korzystając z klamerki można naciskać konkretny nerw i złagodzić dyskomfort lub ból, to zaskakujące, ale naprawdę działa.

Ucho ma 6 punktów nacisku, które są podłączone do różnych części ciała, a jeśli naciśniemy odpowiedni punkt może uzyskać niesamowite efekty. Oto lista 6 punktów na uchu i części ciała do których są one podłączone. Poniżej znajdziesz zdjęcie z dokładnym położeniem każdego punktu, oznaczyliśmy je liczbami.

1. Plecy i ramiona

Jeśli naciśniesz górną część ucha możesz rozwiązać problemy związane z plecami i ramionami. Uciskaj ten punkt przez 60 sekund, a ból pleców i napięcie zniknie, aby uzyskać najlepsze wyniki, należy powtórzyć ten proces kilka razy w ciągu dnia.
2. Organy


Ten punkt jest podłączony do każdego narządu w organizmie, więc jeśli czujesz dyskomfort w wewnątrz ciała należy delikatnie masować ten punkt kilka razy dziennie w celu złagodzenia bólu. Jeżeli ból utrzymuje się przez dłuższy czas należy skonsultować się z lekarzem.

3. Połączenia, stawyPunkt ten jest związany ze stawami więc jeśli czujesz ból stawów można założyć klamerkę w tym punkcie, a stawy przestaną boleć. Mimo to, jeśli masz przewlekły ból należy zasięgnąć porady lekarza.

NIE PRZEGAP!  Imbir łagodzi artretyzm, ból brzucha, obniża poziom cholesterolu i reguluje poziom cukru we krwi!

4. Zatoki i gardło

Chodzi o uciskanie dolnej części ucha, gdyż to tam znajduje się nerw odpowiedzialny za zatoki i gardło, a jeśli cierpisz na zapalenie zatok lub ból gardła klamerka w tym miejscu może zdziałać cuda.
5. Trawienie

NIE PRZEGAP!  Imbir łagodzi artretyzm, ból brzucha, obniża poziom cholesterolu i reguluje poziom cukru we krwi!

Problemy trawienne mogą być rozwiązane poprzez uciskanie punkt numer 5. Jeśli występują bóle brzucha lub skurcze, twoje problemy znikną całkowicie. Najlepsze jest to, że może on być również stosowany jako środek zapobiegawczy.
6. Głowa i serce
Dwie najbardziej ważne części ciała są połączone w punkcie numer 6. Bóle głowy i problemy sercowo-naczyniowe mogą być wyeliminowane poprzez zastosowanie ucisku za pomocą klamerki w tym punkcie.Poznaj 5 powodów dlaczego należy jeść ziemniaki każdego dnia

Oprócz tego, że jedząc ziemniaki czujesz się najedzony, są one doskonałym źródłem błonnika, który pobudza narządy trawienne, są bogate w potas, witaminę C, B i mangan,a co...

Czy cynamon jest dobry dla zdrowia twojego serca?

Szczypta cynamonu, którą dodajesz do deserów lub kawy może po cichu pomóc zdrowiu serca, nawet o tym nie wiedząc. Badania potwierdzają, że cynamon jest...

Ma je każdy z nas ale tylko, niektórzy wiedzą jak się ich pozbyć.

Zmiany skórne w postaci małych, odstających od skóry narośli nie są niczym niepokojącym, ale występują u wielu osób. Aby się ich pozbyć wystarczy użyć...

5 roślin dla sypialni, które zapewnią Ci lepszy sen. Kliknij i zobacz.

Rośliny wewnątrz domu nie mają tylko walorów estetycznych. Są także doskonałe do napełniania naszego domu energią, oczyszczają powietrze i znacznie poprawiają nastrój.
NIE PRZEGAP!  Sprawdź , które pokarmy najlepiej nadają się do oczyszczania ciała z toksyn
Jeśli nie możesz zasnąć, rośliny mogą pomóc...

Wypróbuj tą mieszaninę i pożegnaj się z zapaleniem zatok

Nadszedł czas kiedy nasz organizm jest narażony na różnego rodzaju infekcje i choroby, w tym artykule znajdziecie przepis na silną mieszankę, która może być wykorzystana...

10 najlepszych korzyści zdrowotnych z nasion Chia

Nasiona Chia, w białym, ciemnobrązowym lub czarnym kolorze były podstawowym składnikiem diety Majów i Azteków. Dzisiaj dzięki ich profilowi ​​odżywczemu i szeregowi korzyści zdrowotnych nasiona...