Każdego dnia ściskała swoje ucho za pomocą klamerki. Zobacz dlaczego.

Czy wiesz, co się stanie po naciśnięciu swoje ucho za pomocą klamerki?
Według refleksologii, naciskając pewne punkty w całym organizmie można wyeliminować bóle w różnych częściach ciała.

Ucho jest bardzo interesujący punktem, ponieważ zawiera wiele zakończeń nerwowych i może skutecznie złagodzić ból, jeśli naciśniemy odpowiednie miejsce.
Korzystając z klamerki można naciskać konkretny nerw i złagodzić dyskomfort lub ból, to zaskakujące, ale naprawdę działa.

Ucho ma 6 punktów nacisku, które są podłączone do różnych części ciała, a jeśli naciśniemy odpowiedni punkt może uzyskać niesamowite efekty. Oto lista 6 punktów na uchu i części ciała do których są one podłączone. Poniżej znajdziesz zdjęcie z dokładnym położeniem każdego punktu, oznaczyliśmy je liczbami.

1. Plecy i ramiona

Jeśli naciśniesz górną część ucha możesz rozwiązać problemy związane z plecami i ramionami. Uciskaj ten punkt przez 60 sekund, a ból pleców i napięcie zniknie, aby uzyskać najlepsze wyniki, należy powtórzyć ten proces kilka razy w ciągu dnia.
2. Organy

Ten punkt jest podłączony do każdego narządu w organizmie, więc jeśli czujesz dyskomfort w wewnątrz ciała należy delikatnie masować ten punkt kilka razy dziennie w celu złagodzenia bólu. Jeżeli ból utrzymuje się przez dłuższy czas należy skonsultować się z lekarzem.

3. Połączenia, stawy

Punkt ten jest związany ze stawami więc jeśli czujesz ból stawów można założyć klamerkę w tym punkcie, a stawy przestaną boleć. Mimo to, jeśli masz przewlekły ból należy zasięgnąć porady lekarza.

4. Zatoki i gardło

Chodzi o uciskanie dolnej części ucha, gdyż to tam znajduje się nerw odpowiedzialny za zatoki i gardło, a jeśli cierpisz na zapalenie zatok lub ból gardła klamerka w tym miejscu może zdziałać cuda.
5. Trawienie

Problemy trawienne mogą być rozwiązane poprzez uciskanie punkt numer 5. Jeśli występują bóle brzucha lub skurcze, twoje problemy znikną całkowicie. Najlepsze jest to, że może on być również stosowany jako środek zapobiegawczy.
6. Głowa i serce
Dwie najbardziej ważne części ciała są połączone w punkcie numer 6. Bóle głowy i problemy sercowo-naczyniowe mogą być wyeliminowane poprzez zastosowanie ucisku za pomocą klamerki w tym punkcie.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Pożegnaj się z brodawki na zawsze stosując naturalne lekarstwo

Chyba każdy z nas wie, że brodawki są nieestetyczne i pogarszają wygląd naszej skóry, wiele osób właśnie z ich powodu strasznie cierpi i nie może sobie...

Proste domowe środki, które pomogą uporać się z uczuciem pieczenia w stopach

Chociaż nie stanowią śmiertelnego problemu, pieczenie w stopach jest dość powszechnym problemem, który może dotyczyć każdego na każdym etapie życia, niezależnie od płci i...

Biegunka (rozwolnienie) – przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Biegunka (rozwolnienie) jest częstym pasmem luźnych, wodnistych, miękkich stolców z wzdęciem brzucha lub bez niego, ciśnieniem i skurczami.Co to jest biegunka? Każdy ma od czasu do...

Te plastikowe sandały i buty zawierają składniki niebezpieczne dla zdrowia

Wielu z nas nosi lub nosiło tanie plastikowe sandały, prawda? Ale eksperci ostrzegają, że należy je natychmiast wyrzucić! Czemu? Cóż możemy odpowiedzieć na to...

Łuszczyca: przyczyny, objawy, leczenie, zdjęcia i dieta

Łuszczyca jest niekontaktową, przewlekłą chorobą skóry, która powoduje powstawanie blaszek zgrubiałej, łuszczącej się skóry. Suche płatki skóry wynikają z nadmiernie szybkiej proliferacji komórek skóry.Łuszczyca...

Zobacz jak uzdrowić swoje kolana, odbudować kości i stawy

Z biegiem czasu niektóre części naszego ciała stają się coraz słabsze przez co mogą pojawić się nieodwracalne uszkodzenia.  Nasze kolana zwykle cierpią najbardziej w porównaniu z innymi...