Korzyści soku z buraków wpływające pozytywnie na włosy, skórę

Buraki znane są tylko w niektórych krajach, ale co najważniejsze mają one wiele korzyści dla naszego organizmu. Mogą być wykorzystane na wiele sposobów, wśród najbardziej popularnych jest gotowanie ich i wytwarzanie soku.

Korzyści soku z buraków

Korzyści skórne

Sok z buraków jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy, więc stosowanie miejscowe zabezpiecza nasz organizm przed starzeniem się.

Przeciwutleniacze zawarte w soku z buraków neutralizują wolne rodniki i zapobiegają zmarszczką i drobnym linią.

Redukuje przebarwienia i niedoskonałości

Witamina C jest bardzo skuteczna w zakresie zmniejszania przebarwień i plam. Sok z buraków zawiera znaczącą ilość witaminy C, a także pomaga w pigmentacji.

Nawilża suchą skórę

Buraki sprawiają, że skóra staje się bardziej miękka i delikatna. Dzieje się tak dlatego, że szybciej zostaje usunięty martwy naskórek. Picie soku z buraków może również pomóc utrzymać skórę nawodnioną.

Korzyści dla włosów

Stymulują wzrost włosów. Niedobór potasu jest często związany z utratą włosów. Jest to składnik odżywczy, który ma kluczowe znaczenie dla wzrostu włosów. Sok z buraków jest dobrym źródłem potasu, więc jego spożycie może zapobiegać wypadaniu włosów.

Zmniejsza stan zapalny

Zapalenie jest zazwyczaj sygnałem, że układ odpornościowy działa w odpowiedzi na uraz lub infekcję. Objawy, w tym zaczerwienienie, obrzęk i ból może powodować wiele dolegliwości. Spożycie soku buraczanego jak wykazano zmniejszenia stan zapalny.

Sok z buraków zawiera betalainę, która wykazuje właściwości przeciwzapalne.

Pomaga zapobiegać rakowi

Jedną z najbardziej niezwykłych korzyści zdrowotnych soku buraczanego jest to, że zapobiega nowotworom. Ostatnie badania wykazały, że sok z buraków ma właściwości przeciwnowotworowe.