Strona głównaZdrowieKorzyści soku z buraków wpływające pozytywnie na włosy, skórę

Korzyści soku z buraków wpływające pozytywnie na włosy, skórę

Buraki znane są tylko w niektórych krajach, ale co najważniejsze mają one wiele korzyści dla naszego organizmu. Mogą być wykorzystane na wiele sposobów, wśród najbardziej popularnych jest gotowanie ich i wytwarzanie soku.

Korzyści soku z buraków

Korzyści skórne

Sok z buraków jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy, więc stosowanie miejscowe zabezpiecza nasz organizm przed starzeniem się.

Przeciwutleniacze zawarte w soku z buraków neutralizują wolne rodniki i zapobiegają zmarszczką i drobnym linią.

Redukuje przebarwienia i niedoskonałości

Witamina C jest bardzo skuteczna w zakresie zmniejszania przebarwień i plam. Sok z buraków zawiera znaczącą ilość witaminy C, a także pomaga w pigmentacji.

Nawilża suchą skórę


Buraki sprawiają, że skóra staje się bardziej miękka i delikatna. Dzieje się tak dlatego, że szybciej zostaje usunięty martwy naskórek. Picie soku z buraków może również pomóc utrzymać skórę nawodnioną.

Korzyści dla włosówStymulują wzrost włosów. Niedobór potasu jest często związany z utratą włosów. Jest to składnik odżywczy, który ma kluczowe znaczenie dla wzrostu włosów. Sok z buraków jest dobrym źródłem potasu, więc jego spożycie może zapobiegać wypadaniu włosów.

Zmniejsza stan zapalny

Zapalenie jest zazwyczaj sygnałem, że układ odpornościowy działa w odpowiedzi na uraz lub infekcję. Objawy, w tym zaczerwienienie, obrzęk i ból może powodować wiele dolegliwości. Spożycie soku buraczanego jak wykazano zmniejszenia stan zapalny.

NIE PRZEGAP!  Spożywaj te 2 składniki przez 7 dni, a schudniesz nawet 5kg!

Sok z buraków zawiera betalainę, która wykazuje właściwości przeciwzapalne.

Pomaga zapobiegać rakowi

Jedną z najbardziej niezwykłych korzyści zdrowotnych soku buraczanego jest to, że zapobiega nowotworom. Ostatnie badania wykazały, że sok z buraków ma właściwości przeciwnowotworowe.

NIE PRZEGAP!  Spożywaj te 2 składniki przez 7 dni, a schudniesz nawet 5kg!


Proste domowe środki, które pomogą uporać się z uczuciem pieczenia w stopach

Chociaż nie stanowią śmiertelnego problemu, pieczenie w stopach jest dość powszechnym problemem, który może dotyczyć każdego na każdym etapie życia, niezależnie od płci i...

Pozbądź się bólu gardła i zapalenia migdałków w czasie krótszym niż 5 godzin!

Ból gardła i zapalenie migdałków są częstymi objawami zapalenia gardła, które mogą być wynikiem infekcji wirusowych lub bakteryjnych.  Mimo, że stan ten często leczy się...

Jak usunąć kwas moczowy z organizmu i pozbyć się bólu stawów

Czy wiesz, że istnieje naturalne lekarstwo na bóle stawów, a dodatkowo eliminuje nadmiar kwasu moczowego w organizmie? Poniższy przepis na bardzo smaczny sok pomoże rozwiązać...

Wylecz swoje płuca tą herbatą: kaszel, astma, zapalenie oskrzeli, rozedma…

Oregano jest wspaniałym ziołem kulinarnym i leczniczym, który jest używane od starożytności, a co najważniejsze ma wiele korzyści zdrowotnych.
NIE PRZEGAP!  Po co pić wodę zaraz po przebudzeniu?
  Ze względu na silne właściwości antyoksydacyjne, antybakteryjne, przeciwnowotworowe i...

Zobacz jak możesz oczyścić swoje ciało i schudnąć pijąc gorącą wodę!

Andreas Moritz jest dobrze znanym niemieckim zielarzem, który obecnie mieszka w USA. W swojej najnowszej książce, Moritz twierdzi, że picie czystej wody przyczynia się do oczyszczania...

Usuń tłuszcz z wątroby i zapobiegaj niedrożności jelit

Spożywanie warzyw w ramach diety jest niezwykle ważne, ponieważ są doskonałym źródłem wielu ważnych składników odżywczych. Jednym z warzyw, które zapewnia wiele korzyści zdrowotnych...