Strona główna Zdrowie Korzyści soku z buraków wpływające pozytywnie na włosy, skórę

Korzyści soku z buraków wpływające pozytywnie na włosy, skórę

Buraki znane są tylko w niektórych krajach, ale co najważniejsze mają one wiele korzyści dla naszego organizmu. Mogą być wykorzystane na wiele sposobów, wśród najbardziej popularnych jest gotowanie ich i wytwarzanie soku.

Korzyści soku z buraków

Korzyści skórne

Sok z buraków jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy, więc stosowanie miejscowe zabezpiecza nasz organizm przed starzeniem się.

Przeciwutleniacze zawarte w soku z buraków neutralizują wolne rodniki i zapobiegają zmarszczką i drobnym linią.

Redukuje przebarwienia i niedoskonałości

Witamina C jest bardzo skuteczna w zakresie zmniejszania przebarwień i plam. Sok z buraków zawiera znaczącą ilość witaminy C, a także pomaga w pigmentacji.

Nawilża suchą skórę

Buraki sprawiają, że skóra staje się bardziej miękka i delikatna. Dzieje się tak dlatego, że szybciej zostaje usunięty martwy naskórek. Picie soku z buraków może również pomóc utrzymać skórę nawodnioną.

Korzyści dla włosów

Stymulują wzrost włosów. Niedobór potasu jest często związany z utratą włosów. Jest to składnik odżywczy, który ma kluczowe znaczenie dla wzrostu włosów. Sok z buraków jest dobrym źródłem potasu, więc jego spożycie może zapobiegać wypadaniu włosów.

Zmniejsza stan zapalny

Zapalenie jest zazwyczaj sygnałem, że układ odpornościowy działa w odpowiedzi na uraz lub infekcję. Objawy, w tym zaczerwienienie, obrzęk i ból może powodować wiele dolegliwości. Spożycie soku buraczanego jak wykazano zmniejszenia stan zapalny.

Sok z buraków zawiera betalainę, która wykazuje właściwości przeciwzapalne.

Pomaga zapobiegać rakowi

Jedną z najbardziej niezwykłych korzyści zdrowotnych soku buraczanego jest to, że zapobiega nowotworom. Ostatnie badania wykazały, że sok z buraków ma właściwości przeciwnowotworowe.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Herbaty są najprostszym sposobem na korzystanie z właściwości leczniczych roślin, które przynoszą nam korzyści zdrowotne.  Najczęstszym sposobem na przygotowanie herbaty jest używanie małych torebek wypełnionych...
Czosnek jest powszechnie stosowany w celu nadania smaku wielu potrawom spożywczym, ale ma również imponujące korzyści zdrowotne. Kluczowym związkiem leczniczym w czosnku jest allicyna, która...
Nasze zdrowie jest ogólnie wynikiem tego co spożywamy. Ludzie, którzy spożywają zdrową żywność są mniej narażeni w porównaniu do ludzi, którzy spożywają śmieciowe jedzenie każdego...
Amisze korzystają z tego wspaniałego, tradycyjnego lekarstwa do dnia dzisiejszego. Twierdzą, że ten lek jest stosowany przeciwko wielu chorobom, a także w celu poprawy...
Czy domyślaliście się, że leczenie hemoroidów można przeprowadzić w domu, a co najważniejsze będzie potrzebny tylko jeden składnik. Korzyści zdrowotne wynikające z octu jabłkowego są niezaprzeczalne....