Czy krwawiące dziąsła są oznaką choroby? Jak zapobiegać temu problemowi

Prawie wszyscy widzieliśmy jak dziąsła krwawią przynajmniej raz kiedy myliśmy zęby. W rzeczywistości wszyscy zazwyczaj uważają, że jest to spowodowane szczotkowaniem lub że ten problem jest tymczasowy.Nie jest to jednak normalne. Krwawienie z dziąseł jest objawem, który należy uważnie obserwować, ponieważ może to być wczesny objaw choroby dziąseł.

Dlatego nawet jeśli zdarza się to sporadycznie nie należy ignorować tego prblemu. W tym artykule wyjaśnimy, czym są krwawiące dziąsła oraz jakie są przyczyny i objawy.

Krwawiące dziąsła

Krwawiące dziąsła są oznaką zapalenia dziąseł. Często towarzyszy im zaczerwienienie i nawet jeśli zdarza się to tylko podczas szczotkowania zębów, może być oznaką choroby dziąseł. Na przykład może to powodować zarówno zapalenie dziąseł, jak i zapalenie przyzębia.

Zapalenie dziąseł

Jest to bardzo powszechna choroba dziąseł. Chociaż nie jest poważna może prowadzić do zapalenia przyzębia. Ten stan podrażnia i rozpala dziąsła, powodując ich zaczerwienienie i obrzęk. W szczególności wpływa na podstawę zębów.

Zapalenie dziąseł zwykle rozwija się z powodu złej higieny jamy ustnej. Dlatego konieczne jest przyjęcie dobrych nawyków ustnych, aby tego uniknąć. Dentyści zalecają mycie zębów dwa razy dziennie i codzienne używanie nici dentystycznej. Ponadto musisz regularnie odwiedzać swojego dentystę.

Zapalenia przyzębia

Jest to poważna infekcja dziąseł, która stopniowo niszczy kość podtrzymującą zęby. Dlatego może to spowodować wypadnięcie zębów. To stosunkowo powszechna choroba.

Zapalenie przyzębia wiąże się również ze słabą higieną jamy ustnej. Jednak specjaliści zidentyfikowali również inne czynniki ryzyka. W rzeczywistości liczne badania łączą palenie tytoniu z większą częstością występowania zapalenia przyzębia.

Inne przyczyny powodujące krwawienie dziąseł

Jednak ważne jest również, aby wiedzieć, że krwawienie dziąseł może być spowodowane innymi sytuacjami. Zbyt mocne szczotkowanie zębów, używanie nowej szczoteczki do zębów, nić dentystyczna, a niektóre leki mogą również powodować krwawienie dziąseł.

Co jest przyczyną krwawienia z dziąseł?

Usta są skolonizowane przez wiele bakterii, które stale tworzą lepką „warstwę biologiczną”, która osadza się na zębach. Ten biofilm jest również powodowany przez śluz i resztki jedzenia.

Możesz wyeliminować ten biofilm za pomocą odpowiedniego szczotkowania i nitkowania. Jeśli nie zrobisz tego poprawnie, twardnieje i ostatecznie tworzy płytkę nazębną, która gromadzi się wokół zębów i między nimi. Powoduje to podrażnienie, stan zapalny i krwawienie dziąseł.

Codzienne mycie zębów pomaga zapobiegać tworzeniu się płytki bakteryjnej powodującej kamień nazębny i inne problemy z jamą ustną.

Jak zapobiegać krwawieniu z dziąseł

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić to udać się na wizytę do dentysty, aby sprawdzić zęby. Ponadto dentysta z pewnością oczyści zęby, aby usunąć kamień nazębny i zaleci najlepsze leczenie.

Bez względu na przyczynę krwawienia z dziąseł można podjąć kilka prostych kroków w celu uniknięcia lub zmniejszenia tego stanu. Powinieneś stosować się do tych wskazówek codziennie, nawet jeśli nie cierpisz na jakąkolwiek chorobę dziąseł:

  • Codziennie myj zęby. W rzeczywistości staraj się to robić dwa do trzech razy dziennie. Najlepiej jest robić to ostrożnie przez co najmniej dwie minuty, staraj się skupić na trudno dostępnych obszarach.
  • Niektórzy eksperci zalecają stosowanie szczoteczek elektrycznych. Lepiej jest, jeśli szczoteczka ma miękkie, zaokrąglone włosie. Zachowaj ostrożność podczas szczotkowania linii dziąseł.
  • Nici dentystyczne każdego dnia. Pomoże to zapobiec tworzeniu się płytki nazębnej między zębami. Podobnie należy stosować płyn do płukania jamy ustnej.
  • Regularnie odwiedzaj swojego dentystę. Najlepiej byłoby, gdybyś robił to co sześć miesięcy.
  • Rzuć palenie i unikaj alkoholu.
  • Zwróć szczególną uwagę na dietę. Powinieneś jeść dużo owoców i warzyw, ponieważ dostarczą one wszystkich witamin, które twoje dziąsła i zęby potrzebują. Unikaj także pokarmów bogatych w cukier, ponieważ mogą one uszkodzić zęby.

Wniosek

Krwawiące dziąsła mogą być oznaką chorób dziąseł. Dlatego jeśli cierpisz na ten stan, powinieneś jak najszybciej odwiedzić dentystę. Ponadto staraj się zachować odpowiednią higienę jamy ustnej, aby zapobiec temu stanowi.

PODOBNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

POPULARNE ARTYKUŁY

Zobacz, co stanie się z ciałem, gdy będziesz jadł 3 daktyle dziennie

Jesz daktyle? Jeżeli tak, to bardzo dobrze, ponieważ dbasz o swoje zdrowie. Jeżeli nie, może ten artykuł Cię do tego przekona.Daktyle bardzo dobrze wspomagają...

Mieszanina, która przywróci naturalny kolor siwym włosom

Siwe włosy to naturalny proces, który przychodzi z wiekiem, którego nikt chyba z ludzi nie lubi. Problemy mogą być również spowodowane przez inne czynniki,...

JEDZĄC TO NA ŚNIADANIE SCHUDNIESZ SZYBCIEJ NIŻ SIĘ SPODZIEWASZ

Śniadanie to bez wątpienia najważniejszy posiłek dnia. Dlatego musisz upewnić się, że jest zdrowy, pożywny i zapewnia energię potrzebną na cały dzień oraz przyśpiesza metabolizm.Jeśli chcesz stracić...

Dzięki temu naturalnemu przepisowi włosy z twarzy znikną na zawsze

Jednym z największych problemów estetycznych u większości kobiet jest owłosienie na twarzy, a wiele z nich podejmuje skrajne wysiłki, wydając tysiące złotych na skuteczne...

Oto dlaczego powinieneś przestać wyrywać włosy z nosa

Dzisiejsze społeczeństwo ma wiele zasad dotyczących tego, jak ludzie powinni wyglądać i jak zachować higienę. Dlatego wiele osób stara się przestrzegać tych zasad i...

Masuj ten punkt przez 2 minuty każdego dnia, a to się stanie z twoim ciałem!

W ostatnich latach chińska akupresura zyskuje dużą popularność jako doskonały lek na długą listę chorób przewlekłych, głównie dlatego, że okazała się bardzo skuteczna i...