Kuracja miodowa jest fantastyczna w walce ze stanami zapalnymi w organizmie.

Czy cierpisz na stany zapalne tu i ówdzie w swoim ciele i chcesz je stłumić lub w najlepszym przypadku im zapobiec? Świetnym rozwiązaniem jest kuracja miodowa, która ma dobroczynne działanie.

Miód słusznie nazywany jest płynnym złotem. To nie tylko superżywność, ale także uniwersalne lekarstwo na wiele dolegliwości zdrowotnych.

Już w starożytnym Egipcie był używany nie tylko jako pożywienie, ale także jako środek leczniczy i jako składnik wielu receptur kosmetycznych.

Podobnie jak miód, często stosuje się mleczko pszczele, propolis, pyłek kwiatowy i wosk. Jeśli więc chcesz uchronić swój organizm przed niechcianymi stanami zapalnymi lub jak najszybciej się ich pozbyć, postaw na różne miodowe kuracje.

Co to jest stan zapalny?

Z pewnością każdy doświadczył jakiegoś stanu zapalnego. Zasadniczo jest to mechanizm obronny organizmu, w którym uszkodzeniu uległa określona tkanka.

Może to być spowodowane różnymi mikroorganizmami zakaźnymi, wpływami chemicznymi lub fizycznymi lub miejscową anemią.

Początkowo objawia się lokalnie, jeśli utrzymuje się dłużej, rozpoczyna się tzw. odpowiedź ogólnoustrojowa.

Objawia się na przykład podwyższoną temperaturą lub gorączką, tachykardią – przyspieszonym rytmem serca, czy chorobliwym wzrostem liczby białych krwinek.

Sprawdź to ➡ ➡  Ten lek zawierający cebulę pomaga oczyścić nerki

Zawsze konieczne jest leczenie stanu zapalnego w odpowiednim czasie, ponieważ długotrwały, przewlekły stan zapalny jest jedną z głównych przyczyn poważniejszych chorób, takich jak zawał serca, rozwój raka lub choroba Alzheimera. Jak i na jakie stany zapalne może pomóc miód?

Miód ochroni układ pokarmowy

Wiele osób cierpi obecnie na szereg chorób, które wpływają na układ pokarmowy. Dla niektórych z nich miód jest dosłownie cennym lekarstwem.

Najczęstsze to wrzody dwunastnicy i żołądka spowodowane nadkwaśnością, zaparciami, chorobami pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. 

Kuracja miodowa według babć

Miód zmniejsza nawet o połowę wydzielanie soków żołądkowych. Codziennie spożywaj 1 łyżkę miodu na pusty żołądek.

Jeśli dokuczają Ci stany zapalne błony śluzowej żołądka, skorzystaj z metody leczenia naszych babć.

Rozpuść 1 łyżkę miodu w ciepłej (nie gorącej!) wodzie i po wypiciu połóż się chwilę na jednym boku, a potem na drugim.

Miód również leczy i chroni wątrobę

Wątroba potrzebuje pewnej ilości odpowiedniej energii do prawidłowego funkcjonowania. 1 łyżeczka miodu wieczorem przed pójściem spać gwarantuje jej to.

Wspomoże wątrobę w produkcji glukozy, a następnie w wydalaniu hormonów. Zastąp więc cukier zdrowym miodem, który ochroni Cię nie tylko w przypadku ostrych stanów zapalnych wątroby, takich jak żółtaczka, ale także w długotrwałej marskości wątroby.

Sprawdź to ➡ ➡  J&J w końcu przyznaje, że ich produkty zawierają składniki rakotwórcze

Stan zapalny skóry goi się szybciej

Ponieważ miód zawiera również bardziej złożone cukry, z których część nigdy nie ulega rozkładowi w przewodzie pokarmowym – dekstryny, ten złoty nektar działa również leczniczo na skórę i błony śluzowe.

Już nasi przodkowie nacierali nim rany, oparzenia i ropne rany. I ta metoda działa do dziś!

Wystarczy przykryć namaszczony obszar czystą gazą lub sterylnym bandażem i ponawiać ten opatrunek przez kilka dni. Gojenie się miejsca objętego stanem zapalnym będzie szybsze.

Wypróbuj kurację z miodem jako naturalnym antybiotykiem

Jeśli cierpisz na stany zapalne w organizmie, jeden z najskuteczniejszych naturalnych antybiotyków możesz sporządzić w domowym zaciszu.

Wystarczy miód i zwykła kurkuma. Zmieszaj 2 łyżki kurkumy z 200 g miodu i zafunduj sobie 1 łyżeczkę tego naturalnego środka każdego dnia.

Można go również rozpuścić w herbacie lub szklance ciepłej wody. Jeśli masz przeziębienie i stany zapalne dróg oddechowych, katar lub kaszel, zażywaj pół łyżeczki 3 razy dziennie przez tydzień.


ZOBACZ TAKŻE