Strona głównaZdrowieLeczenie niedokrwistości przy użyciu pokrzywy i cytryny

Leczenie niedokrwistości przy użyciu pokrzywy i cytryny

Niedokrwistość wiąże się ze zmniejszeniem stężenia hemoglobiny we krwi. Może to być spowodowane niedoborem żelaza lub może być objawem zaburzenia zdrowia.

Może powodować objawy takie jak zmęczenie, utrata włosów, a nawet tachykardia dlatego ważne jest, aby opanować go zanim objawy się pogorszą.

W tym artykule powiemy Ci o starożytnym remedium zrobionym z pokrzywy i cytryny, dwóch składnikach leczniczych,  które pozwolą ci naturalnie zapobiegać anemii i ją leczyć.

Kontrolowanie anemii

Jeśli uważasz, że możesz mieć niedokrwistość, ponieważ na przykład czujesz się bardziej zmęczony niż zwykle bez powodu to musisz koniecznie odwiedzić lekarza i wykonać badania krwi, aby odkryć źródło problemu.

Niedokrwistość ma wiele możliwych przyczyn. Mogą one obejmować deficyty żywieniowe lub być związane z pewnym problemem zdrowotnym, który należy wykluczyć.

Lekarz przeprowadzi diagnozę i zaleci odpowiednie leczenie w zależności od rodzaju i ciężkości niedokrwistości, a także jej przyczyny.

Uważaj na suplementy żelaza

Jeśli zastanawiasz się nad przyjmowaniem suplementu żelaza, ważne jest, aby znać możliwe działania niepożądane.  Żelazo może powodować utlenianie, które prowadzi do dyskomfortu i problemów trawiennych.

Aby temu zapobiec należy zawsze zwiększać spożycie pokarmów bogatych w żelazo, takich jak warzywa liściaste, rośliny strączkowe, buraki, pietruszka. Jest to szczególnie ważne, gdy twoja niedokrwistość nie jest poważna.

Jeśli masz zamiar brać suplement żelaza można poprawić przyswajanie jeśli połączysz je z witaminą C.

Pokrzywa

Pokrzywa to jadalna, dzika roślina, której można używać do wytwarzania zup i kremów, chociaż wielu może nie być tego świadomych.

Na poziomie leczniczym jest najczęściej stosowany jako suplement. Można ją zbierać z obszarów wolnych od zanieczyszczeń. Jej cecha pieczenia znika po ugotowaniu lub wysuszeniu.

Pokrzywa bogata jest w witaminy i minerały, wśród których wyróżnia się żelazo.

Posiada również wspaniałe właściwości trawienne i moczopędne dzięki czemu jest doskonałym lekarstwem na ogólne oczyszczanie organizmu.

Oprócz pokrycia ewentualnych niedoborów żywieniowych pokrzywa pomoże również  oczyścić organizm w celu leczenia wszelkich zaburzeń.

Cytryna

W leczeniu anemii należy uwzględnić cytrynę, ponieważ pomaga ona w poprawie oczyszczania organizmu, poprawiając przyswajanie składników odżywczych.

Ponadto cytryna jest bogata w witaminę C, która poprawia wchłanianie żelaza występującego w jedzeniu.

Zawsze zalecamy wybór ekologicznych cytryn i używanie w naparach, deserach, sosach, sałatkach itp. Możesz również zamrozić cytryny.

Pokrzywa i cytryna do leczenia anemii

Biorąc pod uwagę ich wiele zalet, możemy połączyć oba składniki w jeden lek, aby pomóc  złagodzić skutki anemii.

Składniki

  • 5 łyżek suszonej zielonej pokrzywy (50 g)
  • Sok z 1 cytryny
  • 1 litr wody

Metoda

  • Doprowadź wodę do wrzenia. Gdy osiągnie punkt wrzenia, wyłącz ogrzewanie i dodaj pokrzywę.
  • Przykryj pojemnik i odczekaj 5 minut, następnie odcedź.
  • Wyciśnij cytrynę i dodaj sok do naparu.
  • Możesz osłodzić napar  miodem.

Stosowanie

Możesz pić ten lek przez cały dzień. Na przykład możesz wypić dwie szklanki na pusty żołądek, jeden w środku poranka i jeden popołudniu.

Powinieneś go spożywać przez piętnaście dni, aby zwiększyć poziom żelaza i zapobiegać anemii.

Po tych dwóch tygodniach możesz ograniczyć spożycie tego napoju do jednej filiżanki dziennie. Kobiety mogą również pić to podczas swojego okresu, aby zrekompensować utratę żelaza w tym czasie.

Aby wzmocnić efekty tego leczenia należy również dodać odrobinę soku z cytryny do posiłków, ponieważ pomoże to w poprawie przyswajania żelaza w organizmie.

Zobacz Też: