Czy cierpisz na dzwonienie lub brzęczenie w uszach? Czy rzadko doświadczasz prawdziwej ciszy? Z tym problemem może wiązać się szereg dolegliwości.
Nawet tak zwyczajna przyprawa jak liść laurowy może pomóc w nieprzyjemnych uczuciach.
Koniecznie spróbuj! Takie lekarstwo nic nie kosztuje, a na pewno pomoże Ci się zrelaksować i być może pozbyć nieprzyjemnych dźwięków, które odczuwasz.
Leki w Twojej apteczce
O ile wiele rodzajów przypraw towarzyszy nam w przygotowywaniu posiłków od wczesnego dzieciństwa i nie wyobrażamy sobie bez nich konkretnych posiłków, o tyle rzadko sięgamy po nie w leczeniu różnych dolegliwości.
Majeranek, tymianek czy liść laurowy stosuje się tylko wyjątkowo, natomiast są to ważne przyprawy, które mogą pomóc w leczeniu i wesprzeć przepisane leki.
Nie ma grubej granicy, której nie można przekroczyć między lekami, a ziołami. Często uzupełniają się i wpływają na siebie, dlatego długotrwałe stosowanie należy skonsultować z lekarzem.
Nawet w przypadku ziół nie zaleca się przekraczania zalecanej długości i dawki stosowania.
Liść laurowy odpręża
Możesz również użyć wspomnianego liścia laurowego, aby uzdrowić swoje ciało i ewentualnie ducha.
Takie nieprzyjemne dolegliwości jak dzwonienie w uszach mają stosunkowo fundamentalny wpływ na naszą psychikę.
Ze względu na to, że przyczyn gwizdów w uszach może być wiele, korekta tego stanu również nie jest łatwa.
Ale napar z liści laurowych wydaje się mieć pewne działanie uspokajające. Jak wiele ziół, liść laurowy czy wawrzyn wpływają pozytywnie na trawienie, ale także zmniejszają napięcie mięśniowe oraz zmniejszają niepokój i odczuwanie stresu.
To prawdopodobnie główne efekty, które mogą złagodzić dzwonienie w uszach. Ponadto liść laurowy pomaga również w poprawie mechanizmów obronnych organizmu, działa antybakteryjnie i przeciwwirusowo, a także wspomaga kondycję skóry i jej gojenie, napinając, a tym samym zamykając naskórek.
Co wiemy o szumach usznych?
Brzęczenie lub gwizdy w uszach to ciekawy problem, który często nie ma oczywistych przyczyn, ale istnieją choroby, które prowadzą do tych stanów.
Dzwonieniu w uszach towarzyszy czasem np. zapalenie ucha środkowego, niedrożność przewodu słuchowego, słabe ukrwienie lub zaburzenie ucha środkowego, a także uraz spowodowany narażeniem na nadmierny hałas.
Na przykład możesz doświadczyć chwilowego dzwonienia w uszach po uczestnictwie w koncercie muzycznym, w którym intensywnie używane są bardzo głośne instrumenty.
Oczywiście to tylko przykład z wielu różnych możliwości, jednak osoby cierpiące na dzwonienie w uszach często w ogóle nie znają przyczyny.
Wydaje się, że buczenie jest również związane ze stresem lub brakiem snu. Buczenie czy gwizdy w uszach lekarze kojarzą też z niedostatecznym dopływem krwi do mózgu, słabą czynnością tarczycy, chorobą kręgosłupa szyjnego, ale też stwardnieniem rozsianym czy cukrzycą.
Nie chodzi tylko o odbierany dźwięk, ale także o jego intensywność, częstotliwość czy czas trwania.
Jeśli ten problem naprawdę Ci przeszkadza, powinieneś skonsultować się z lekarzem, chociaż może się wydawać, że jest to powszechne zjawisko, z którym ma do czynienia wiele osób.