Liść laurowy pomoże zwalczyć gwizdy i szumy w uszach: stary zapomniany przepis

Czy cierpisz na dzwonienie lub brzęczenie w uszach? Czy rzadko doświadczasz prawdziwej ciszy? Z tym problemem może wiązać się szereg dolegliwości.

Nawet tak zwyczajna przyprawa jak liść laurowy może pomóc w nieprzyjemnych uczuciach.

Koniecznie spróbuj! Takie lekarstwo nic nie kosztuje, a na pewno pomoże Ci się zrelaksować i być może pozbyć nieprzyjemnych dźwięków, które odczuwasz. 

Leki w Twojej apteczce

O ile wiele rodzajów przypraw towarzyszy nam w przygotowywaniu posiłków od wczesnego dzieciństwa i nie wyobrażamy sobie bez nich konkretnych posiłków, o tyle rzadko sięgamy po nie w leczeniu różnych dolegliwości.

Majeranek, tymianek czy liść laurowy stosuje się tylko wyjątkowo, natomiast są to ważne przyprawy, które mogą pomóc w leczeniu i wesprzeć przepisane leki.

Nie ma grubej granicy, której nie można przekroczyć między lekami, a ziołami. Często uzupełniają się i wpływają na siebie, dlatego długotrwałe stosowanie należy skonsultować z lekarzem.

Nawet w przypadku ziół nie zaleca się przekraczania zalecanej długości i dawki stosowania. 

Liść laurowy odpręża

Możesz również użyć wspomnianego liścia laurowego, aby uzdrowić swoje ciało i ewentualnie ducha.

Takie nieprzyjemne dolegliwości jak dzwonienie w uszach mają stosunkowo fundamentalny wpływ na naszą psychikę.

Sprawdź to ➡ ➡  Co to jest paradontoza? Sprawdź objawy i jak walczyć z paradontozą

Ze względu na to, że przyczyn gwizdów w uszach może być wiele, korekta tego stanu również nie jest łatwa.

Ale napar z liści laurowych wydaje się mieć pewne działanie uspokajające. Jak wiele ziół, liść laurowy czy wawrzyn wpływają pozytywnie na trawienie, ale także zmniejszają napięcie mięśniowe oraz zmniejszają niepokój i odczuwanie stresu.

To prawdopodobnie główne efekty, które mogą złagodzić dzwonienie w uszach. Ponadto liść laurowy pomaga również w poprawie mechanizmów obronnych organizmu, działa antybakteryjnie i przeciwwirusowo, a także wspomaga kondycję skóry i jej gojenie, napinając, a tym samym zamykając naskórek.

Co wiemy o szumach usznych?

Brzęczenie lub gwizdy w uszach to ciekawy problem, który często nie ma oczywistych przyczyn, ale istnieją choroby, które prowadzą do tych stanów.

Dzwonieniu w uszach towarzyszy czasem np. zapalenie ucha środkowego, niedrożność przewodu słuchowego, słabe ukrwienie lub zaburzenie ucha środkowego, a także uraz spowodowany narażeniem na nadmierny hałas.

Na przykład możesz doświadczyć chwilowego dzwonienia w uszach po uczestnictwie w koncercie muzycznym, w którym intensywnie używane są bardzo głośne instrumenty.

Oczywiście to tylko przykład z wielu różnych możliwości, jednak osoby cierpiące na dzwonienie w uszach często w ogóle nie znają przyczyny.

Sprawdź to ➡ ➡  Nasze babcie suszyły liście orzecha włoskiego. Pomagało to im przetrwać zimę.

Wydaje się, że buczenie jest również związane ze stresem lub brakiem snu. Buczenie czy gwizdy w uszach lekarze kojarzą też z niedostatecznym dopływem krwi do mózgu, słabą czynnością tarczycy, chorobą kręgosłupa szyjnego, ale też stwardnieniem rozsianym czy cukrzycą.

Nie chodzi tylko o odbierany dźwięk, ale także o jego intensywność, częstotliwość czy czas trwania.

Jeśli ten problem naprawdę Ci przeszkadza, powinieneś skonsultować się z lekarzem, chociaż może się wydawać, że jest to powszechne zjawisko, z którym ma do czynienia wiele osób. 


ZOBACZ TAKŻE