Strona główna Zdrowie Ludzie, którzy piją alkohol żyją dłużej

Ludzie, którzy piją alkohol żyją dłużej

W weekendy powszechnie jest przyjęte, że większość ludzi udaje się do baru, dyskoteki z przyjaciółmi na kilka drinków czy też piwko. Wiadomo też, że nadmierne picie alkoholu jest szkodliwe dla zdrowia, ponieważ może on wiązać się z chorobami takimi jak zapalenie błony śluzowej żołądka, marskość wątroby, itp.

Jednak nie wszystko co jest związane z alkoholem jest złe, ostatnie badania pokazują, że ci, którzy piją alkohol żyją dłużej od niepijących.

Ludzie, którzy piją alkohol żyją dłużej

Badania opublikowane w czasopiśmie Alcoholism: Clinical and Experimental Research sugerują, że powstrzymywanie się od alkoholu może zwiększać ryzyko zgonu.

Badania wskazują, że umiarkowane spożycie alkoholu (zdefiniowano jeden do trzech drinków dziennie) wiąże się z najniższych wskaźnikiem śmiertelności.

Konkretnie, spożycie czerwonego wina poprawia zdrowie serca, układu krążenia i towarzyskość, to ostatnie jest ważne, ponieważ niektórzy ludzie nie mają rodziny i wspólny wypad na piwko z przyjaciółmi poprawia ich samopoczucie.

Chociaż nadmierne spożywanie alkoholu związane jest z marskością wątroby to jednak pijący, są mniej narażeni na śmierć niż abstynenci. Jednym z głównych powodów jest to, że alkohol jest tzw. smarem społecznym, ponieważ interakcje z innymi są niezbędne do utrzymania dobrego stanu zdrowia fizycznego i psychicznego.

Dodatkowo ludzie, którzy piją zalecaną dawkę alkoholu nie wykazują oznak depresji.

Jednak naukowcy zauważyli, że chociaż alkohol może wiązać się z dłuższym życiem, ma też swoje wady: gorsza pamięć, uzależnienie w dłuższej perspektywie czasu.

WAŻNE:  Nie należy mylić, że alkohol jest dobry, aby żyć dłużej i go nadużywać, bo to tak nie działa. Należy przyjąć odpowiedzialność za swoje czyny i powściągliwość.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Zwykle zapominamy jak ciężko pracują nasze stopy i często je zaniedbujemy, aby zapewnić im opiekę i uwagę na jaką zasługują. Każdy powinien podjąć więcej kroków, aby...
Nabywanie pewnych zdrowych nawyków to nie tylko dobry pomysł, twoje tętnice absolutnie tego potrzebują. Choć wielu z nas wciąż nie zdaje sobie sprawy, duża...
Czosnek jest znany jako jedno z najzdrowszych warzyw, jest też uważany za naturalny antybiotyk i co najważniejsze potrafi wyleczyć wiele chorób. Czosnek okazał się niezwykle przydatny...
Ten ocet stał się jednym z najbardziej niezbędnych składników w opracowywaniu wielu przepisów, zwłaszcza w celu przygotowania bogatych w środki odżywcze sałatek.  Właśnie dlatego, że jest to...
Owsiki są rodzajem pasożyta, który żyje w układzie trawiennym ludzi. Są powszechne na całym świecie. Dorosłe owsiki mają około 13 mm długości i wyglądają jak małe białe nitki. Jajka owsików są...