Łyk tego napoju o poranku utrzyma twoją wątrobę w czystości i zdrowiu

Wątroba jest ważnym organem w organizmie, ponieważ odpowiada za kilka procesów metabolicznych, w tym oczyszczanie krwi i trawienie. Mówiąc dokładniej wątroba filtruje i przetwarza krew, gdy krąży ona w organizmie.

Ponadto rozkłada składniki odżywcze, usuwa szkodliwe substancje i produkuje białka krzepnięcia krwi. Dlatego utrzymanie zdrowej wątroby ma również zasadnicze znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia.

Najlepszą metodą zapewnienia optymalnej funkcji wątroby jest zrobienie mieszanki jednej łyżki oliwy z oliwek i równej ilości soku z cytryny i wypicie tego na pusty żołądek, a następnie możesz kontynuować śniadanie.

Ta mieszanka oczyszczająca wątrobę nie ma ograniczeń czasowych, co oznacza, że ​​możesz ją spożywać tak długo, jak chcesz. Powinieneś być w stanie zobaczyć pierwsze wyniki w pierwszym miesiącu konsumpcji.

Twój wygląd znacznie się poprawi, ponieważ stracisz cienie wokół oczu, a cera rozjaśni się. Podsumowując, będziesz wyglądać bardziej odświeżony niż wcześniej.

Poza tym znacznie poprawi się trawienie i nigdy więcej nie doświadczysz niestrawności lub zaparcia. Poczujesz energię i pobudzenie energią.

Jeśli chodzi o składniki, oliwa z oliwek jest najlepszym narzędziem do otwierania kanału żółciowo-wątrobowego. Żółć jest również ważna, ponieważ bierze udział w trawieniu i stymuluje czynność jelit.

Oliwa z oliwek działa przeciwutleniająco na komórki wątroby magazynujące tłuszcz. Ponadto uszkodzenie wątroby jest zwykle spowodowane zapaleniem i stresem oksydacyjnym, a oliwa z oliwek jest niezwykle skuteczna w zmniejszaniu tego stresu.

Ma także właściwości przeciwzapalne, które mogą zmniejszyć stan zapalny w całym organizmie co jest częstą przyczyną wielu chorób przewlekłych.

Sok cytrynowy ma taki sam wpływ na ten proces metaboliczny. Właściwości lecznicze cytryn są powszechnie znane i stosowane. Przede wszystkim jest doskonałym źródłem witaminy C, która jest ważnym przeciwutleniaczem.

Ponadto skutecznie rozkłada pokarm w żołądku co sprzyja prawidłowemu trawieniu. Dzięki swoim kwasowym właściwościom stymuluje produkcję soku trawiennego w żołądku. Wreszcie oczyszcza ściany tętnicze z płytki i nagromadzenie cholesterolu przyczyniając się do poprawienia zdrowia wątroby.