Strona głównaZdrowieMała kostka lodu może to zrobić w kilka sekund: wystarczy położyć ją...

Mała kostka lodu może to zrobić w kilka sekund: wystarczy położyć ją na twarzy!

Stosowanie lodu na skórze stało się bardzo popularnym rytuałem kosmetycznym, który szybko zyskał popularność na całym świecie. Terapia zimnem (znana w medycynie estetycznej jako krioterapia) stosowana jest w ramach leczenia zapalenia skóry, w leczeniu trądziku lub jako profilaktyka zmarszczek i sposób ukrwienia skóry.

[quads id=8]

Jej domem jest Korea, gdzie zabieg ten uważany jest za sekret nieskazitelnej skóry tamtejszych kobiet. Ty też możesz spróbować, korzyści są niesamowite!

Działa natychmiast

To natychmiastowy sposób na poprawę ukrwienia twarzy, przywrócenie zdrowego kolorytu, miękkości i stymulację produkcji kolagenu. Ta prosta sztuczka zapobiega przedwczesnemu starzeniu się i powstawaniu zmarszczek, opóźnia pojawianie się zmarszczek mimicznych, niweluje pojawianie się świńskich plam i zwalcza trądzik.

[quads id=10]

Co dzieje się z twoją skórą:

Natychmiast bardziej miękka

Lód pomaga napiąć i wygładzić skórę. Leczy rozszerzone pory, w których osadza się pot i brud. Eliminuje nadmierną produkcję sebum, będącą oznaką wysypki. Skóra jest  gładsza i bardziej miękka.

Najtańszy tonik do twarzy

[quads id=9]

Możesz użyć lodu jako świetnego toniku do twarzy, idealnego przed nałożeniem makijażu. Minimalizuje rozszerzanie się porów, dzięki czemu makijaż lepiej przylega do skóry i będzie wyglądał bardziej naturalnie.

Poprawia krążenie krwi

Krótki dotyk pobudza krążenie krwi i zwęża naczynia krwionośne, co powoduje, że mniej krwi dociera do wyższych warstw skóry. Dzięki temu drobne naczynia krwionośne w górnych warstwach skóry mogą znacznie lepiej być ukrwione i eliminować stany zapalne i obrzęki.

Ulga dla zmęczonych oczu

[quads id=5]

Jeśli potrzebujesz szybko uporać się z ciemnymi kręgami pod oczami, przejdź kostką lodu zaraz pod nimi. Kręgi znikną, a skóra będzie wyglądać świeżo.

Jeśli obudzisz się z opuchniętymi oczami, lód pomoże Ci również rozwiązać ten problem.

Usuwa niedoskonałości

Lód usuwa obrzęki, zaczerwienienia i łagodzi podrażnioną skórę. Użycie kostek lodu przy pierwszych oznakach wysypki może zatrzymać stan zapalny, a tym samym usunąć wysypkę już na samym początku. Pomaga również zmniejszyć liczbę i rozmiar plam pigmentowych. Nałóż lód na problematyczne obszary twarzy na kilka sekund lub do momentu, gdy poczujesz lekkie drętwienie. Wskazane jest stosowanie metody co drugi dzień.

[quads id=4]

Jak przeprowadzić zabieg?

Najpierw dokładnie oczyść twarz. Następnie zawiń jedną lub dwie kostki lodu w miękką szmatkę.

Kiedy lód zacznie się topić, a szmatka namoknie, zacznij od masażu twarzy. Cała procedura powinna zająć maksymalnie 1-2 minuty.

[quads id=3]

Przesuwaj kostki lodu okrężnymi ruchami wzdłuż linii podbródka i szczęki przez policzki do czoła i nosa. Uważaj na okolice oczu, masuj te okolice krócej niż inne miejsca. Dotykanie lodem skóry nie może powodować bólu, w takim przypadku należy natychmiast przerwać.

Na koniec nałóż krem ​​nawilżający na twarz. Podczas nakładania lodu dobrze jest mieć na dłoniach rękawiczki, aby lód zbytnio Cię nie wychłodził.

[quads id=7]

Ekstremalne zimno może uszkodzić małe naczynia krwionośne pod skórą, dlatego nigdy nie pozostawiaj lodu na skórze zbyt długo. Jeśli Twoja skóra jest zbyt wrażliwa na lód i nie tolerujesz krótkiego kontaktu, skonsultuj się z lekarzem, czy ta metoda jest odpowiednia.

Do innych korzyści tej metody można użyć kostek lodu z zamrożonymi kawałkami cytryny, ogórków, zielonej lub rumiankowej herbaty.

Zobacz Też: