Strona głównaZdrowieMalutki owoc, który może obniżyć ciśnienie krwi i zmniejszyć ryzyko zawału serca

Malutki owoc, który może obniżyć ciśnienie krwi i zmniejszyć ryzyko zawału serca

Aby żyć dłużej, trzeba zdrowo się odżywiać. Zrównoważona dieta składająca się z owoców i warzyw może napędzać cię przez cały dzień i wszystkie wyzwania, jakie może on przynieść.

[quads id=8]


Jagoda głogu jest owocem, który jest używany jako lek ziołowy od 659 roku. Według badań i zebranych dowodów, może być stosowany w celu obniżenia ciśnienia krwi i zmniejszenia ryzyka zawału serca.

Jeśli chodzi o jego właściwości obniżające ciśnienie krwi, jedno z badań przeprowadzonych w 2006 roku wykazało, że wyciąg z głogu przyczynił się do poprawy ciśnienia krwi u osób, które go przyjmowały.

[quads id=10]

Potrzeba jednak więcej badań na ten temat, ponieważ spożywanie ekstraktu z głogu jest czymś innym niż spożywanie jagód głogu. Jagoda głogu może być również stosowana w celu zmniejszenia ryzyka zawału serca ze względu na jej zdolność do obniżania poziomu cholesterolu.

Cholesterol odgrywa kluczową rolę w prawdopodobieństwie osoby cierpiącej na zawał serca. Ostatnio badania wykazały, że wyciąg z głogu może poprawić poziom cholesterolu ze względu na zawartość flawonoidów i pektyn. Podobnie jak w przypadku ciśnienia krwi, potrzeba więcej badań.

[quads id=9]

Niemniej jednak, znaki są obiecujące, że skromny głóg może pomóc zmniejszyć ryzyko wysokiego ciśnienia krwi i zawału serca u danej osoby. To nie wszystko, do czego głóg może być zdolny.

Badanie przeprowadzone na myszach wykazało, że głóg może mieć właściwości przeciwzapalne, podczas gdy inne badanie wykazało, że jest on pełen przeciwutleniaczy. Jeśli chodzi o ciśnienie krwi, istnieją inne sposoby na jego obniżenie niż spożywanie jagód głogu.

[quads id=5]

Rzucenie palenia, ograniczenie spożywania alkoholu i kofeiny, utrata wagi i aktywność fizyczna to sprawdzone sposoby na obniżenie ciśnienia krwi. Podobnie jest z dietą o niskiej zawartości soli.

Wysokie ciśnienie krwi może zwiększać ryzyko rozwoju wielu chorób, takich jak:

[quads id=4]
  • Choroby serca
  • Atak serca
  • Udary
  • Niewydolność serca
  • Choroba tętnic obwodowych
  • Tętniaki aorty
  • Choroby nerek
  • Otępienie naczyniowe.
[quads id=3]

Sprawdzanie ciśnienia krwi jest bardzo prostą czynnością i bardzo łatwą do wykonania. Można je zmierzyć za pomocą ciśnieniomierza dostępnego w przychodniach lekarskich oraz niektórych aptekach.

[quads id=7]

W zależności od wykonywanego zawodu, niektóre miejsca pracy również posiadają urządzenia do pomiaru ciśnienia krwi. Jeśli masz wątpliwości, zbadaj się.

Zobacz Też: