Masz zatkane tętnice? Pomocna może być naturalna nalewka z czosnku i cytryny

Nikt nie chce się starzeć, dlatego staramy się zachować świeżą skórę, zdrowe włosy, niektórzy nawet poddają się operacjom plastycznym. Jednak nasze ciało nie starzeje się tylko tam, gdzie je widzimy.

Starzeją się także np. nasze naczynia krwionośne, dlatego też powinniśmy o nie odpowiednio dbać. Być może w prosty i naturalny sposób.

Wraz z wiekiem nasz organizm stopniowo i często niezauważalnie zwalnia, pojawia się więcej drobnych problemów, na które często nawet nie zwracamy uwagi i stopniowo przyzwyczajamy się do nich jako elementu codzienności. Jednocześnie często wcale tak nie musi być.

Zaburzona drożność naczyń krwionośnych to jedna z tych (początkowo) drobnostek, które z łatwością możemy pokonać machnięciem ręki. Ale z czasem prawdziwe problemy mogą jeszcze nadejść, dlatego lepiej im zapobiegać, niż zmagać się z gorszą sytuacją za kilka lat.

Uważaj na te objawy

Jednym z przejawów takiego problemu jest łatwe powstawanie siniaków i pojawienie się żylaków. Dzieje się tak, gdy ściany naczyń stają się bardziej kruche niż zwykle i łatwiej pękają.

W ten sam sposób należy zwrócić uwagę na moment, w którym stopy zaczynają puchnąć. Zwykle oznacza to, że przepływ krwi jest wolniejszy niż powinien, a w nogach gromadzi się nadmiar płynu.

Podobnie do opisanych już objawów, zimne dłonie i stopy lub nagłe omdlenia bez oczywistej przyczyny mogą również wskazywać na problemy naczyniowe. Nie zwlekaj i raczej udaj się do lekarza, gdyż wszystkie te objawy mogą również zwiastować poważną chorobę.

Od lekarza do natury

Jeśli problemem są naczynia krwionośne, oprócz zabiegu zaleconego przez lekarza możemy im pomóc w naturalny sposób. Przecież jest to przede wszystkim idealny środek zapobiegawczy przed wystąpieniem takich trudności.

Mamy wokół siebie wielu łatwo dostępnych pomocników, którzy potrafią uporać się z problemami naczyniowymi. Można spróbować np. połączenia cytryny z czosnkiem, będzie to skuteczne, a w dodatku tanie i szybkie rozwiązanie.

Święty czosnek…

Dlaczego czosnek? Ten potężny naturalny środek zasłynął przede wszystkim jako najlepszy antybiotyk, jaki możemy podać naszemu organizmowi w tej postaci. Oprócz tego może także obniżać ciśnienie krwi, między innymi poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych.

Udaje się również wyeliminować osadzanie się niepożądanych substancji na ściankach naczyń, uwalniając je w ten sposób, zapewniając płynny i bezproblemowy przepływ krwi. Jeśli chcemy uzyskać jak najlepszy efekt, zawsze używamy świeżego czosnku, który idealnie możemy rozetrzeć lub wycisnąć i po chwili odpoczynku będzie gotowy do spożycia.

Ci, którzy nie odważą się jeść czosnku na łyżce (a jest nas na pewno wielu), mogą przygotować masło czosnkowo-ziołowe, które świetnie będzie smakować np. z ciemnym pieczywem.

Cytryna dla wzmocnienia

Jeszcze lepszym sposobem na odciążenie zmęczonych naczynek krwionośnych jest zastosowanie czosnku w połączeniu ze zwykłą cytryną. Dzięki niezwykle wysokiej zawartości witamin A, B i C oraz składników mineralnych, takich jak fosfor, potas, cynk, magnez i żelazo, może znacząco przyczynić się do zdrowszego stanu naczyń krwionośnych. Ponadto obecne flawonoidy pomagają stymulować krążenie krwi, zapobiegając w ten sposób tworzeniu się skrzepów.

Zrób magiczny napój

Weźmy więc dwa wspomniane składniki naturalnej apteki i przygotujmy z nich magiczny napój, za który podziękują nam naczynia krwionośne. Na jeden litr wody będziemy potrzebować dwóch cytryn i dwóch lub trzech ząbków czosnku.

Cytryny dokładnie myjemy (w sklepie preferujemy te organiczne) i kroimy je razem ze skórką na mniejsze kawałki. Czosnek obieramy, możemy go również posiekać, choć nie jest to do końca konieczne.

Obydwa składniki połączą się z częścią wody w mikserze, gdzie pozostaną aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny, następnie dodamy resztę wody i ponownie wszystko dokładnie wymieszamy.

Nie poznacie się za miesiąc

Skończyliśmy, teraz zamykamy napój leczniczy w szklanej butelce i pijemy go kilka razy dziennie. Aby uzyskać idealny efekt, musimy poczekać około miesiąca. Po tym czasie nasz organizm powinien poczuć znaczną ulgę.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: