Miałam dość ciągłego kaszlu. Nie zaznałem spokoju, dopóki nie nauczyłem się tej sztuczki

Jeśli cierpisz na dławiący kaszel i nie możesz nawet oddychać, nie panikuj. Medycyna naturalna i tym razem nie pozostawi Was samych.

Nieubłagany lub dławiący kaszel może męczyć Cię przez kilka tygodni. Istnieje jednak sposób, aby sobie z tym poradzić, stosując medycynę ludową.

Z pewnością znasz wiele naturalnych środków na kaszel, ale dzisiejszy przepis może Cię trochę zaskoczyć.

No chyba, że ​​jesteś doświadczonym zielarzem lub nie posiadasz starożytnych podręczników pneumologii, w których również znajdziesz ten przepis.

Na próżno szukać tego zioła w lesie, gdyż upiększa ono Twój ogród czy balkon

Jeśli spodziewasz się jednego z typowych naturalnych środków na kaszel zawierających imbir i cytrynę, tymianek lub babkę lancetowatą, czeka cię wielka niespodzianka.

Po to zioło nie wyślemy Cię na łąkę czy do lasu, ale na balkon. Będziemy mówić o pelargonii lub gałce muszkatołowej (Pelargonium sidoides). Będziesz potrzebował trzech arkuszy.  

Do przygotowania mikstury potrzebne będą trzy dostępne składniki

Zatem pierwszym ze składników są trzy liście pelargonii. Oprócz kaszlu, grypy czy zapalenia krtani medycyna ludowa zaleca stosowanie pelargonii w celu: 

 • biegunka 
 • arytmia serca
 • wysokie ciśnienie krwi
 • cukrzyca
 • krwawienie z macicy i inne
 • reumatyzm
 • infekcje skóry
 • trudno gojące się rany
 • zmęczenie
 • Napięcie nerwowe
 • bezsenność
 • artretyzm
 • reumatyzm 
 • oparzenia

Pozostałe dwa główne składniki magicznej mikstury, którą przygotujesz to: 3 orzechy włoskie, zmiażdżone i łuskane oraz 3 łyżki bazylii.

Dla informacji, orzechy włoskie zawierają zdrowe olejki eteryczne, przeciwutleniacze, witaminy, minerały , białka i błonnik, a korzyści z ich spożycia są niepodważalne: poprawiają pamięć, zapobiegają depresji, zapobiegają nieprawidłowościom męskich narządów płciowych, wzmacniają włosy i paznokcie oraz poprawiają funkcje motoryczne.

Bazylia oprócz kaszlu stosowana jest na niestrawność , zaparcia, ma silne działanie antybakteryjne, dobrze radzi sobie z problemami trawiennymi i działa uspokajająco . Ponadto jest, podobnie jak orzechy włoskie i pelargonie, bardzo łatwo dostępny na naszych szerokościach geograficznych zarówno w postaci suszonej, jak i świeżej.

Przygotowanie i stosowanie mieszanki na kaszel

Przygotowane składniki wsypać do garnka i zalać odpowiednią ilością wody. Postaw garnek na kuchence i pozwól mieszaninie gotować się przez 5 minut. Następnie odstaw na 20 minut.

Teraz dodaj naturalny miód, aby zwiększyć jego potencjał leczniczy . Udowodniono, że miód pomaga na kaszel . Mieszaj, aż miód się rozpuści i odcedź. Podziel mieszaninę na 3 mniej więcej równe części, które będziesz pić trzy razy dziennie. Kaszel powinien zniknąć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Zastosowanie pelargonii i innych składników ma podstawy naukowe

Przegląd badań opublikowany w czasopiśmie Complementary Medicine Research stwierdza, że ​​ekstrakt z pelargonii, zwany Pelargonium sidoides, jest skutecznym ziołowym lekiem na kaszel . Można użyć samej rośliny lub kupić gotowy olejek eteryczny. Następnie możesz dodać go do dyfuzora lub do ciepłej kąpieli. 

Orzechy włoskie wielokrotnie potwierdzają badania naukowe jako silny środek na kaszel i stany zapalne, ponadto są bardzo skutecznym przeciwutleniaczem. Herbata z liści bazylii jest powszechnym lekarstwem na przeziębienia, kaszel i łagodną niestrawność.

Według badań naukowych bazylia korzystnie wpływa na układ oddechowy. Dobrze upłynnia śluz, jest skuteczny przy kaszlu wywołanym alergicznym zapaleniem oskrzeli, astmie i eozynofilowej chorobie płuc. 

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: