Strona główna Zdrowie Na miesiąc przed atakiem serca, twoje ciało będzie wysyłało Ci znaki

Na miesiąc przed atakiem serca, twoje ciało będzie wysyłało Ci znaki

Wszyscy posiadamy skłonność do zatrzymania krążenia. Jest to główne powikłanie w obecnym świecie, który powstaje pod wpływem stresującego trybu życia, złej diety lub braku snu, te kluczowe czynniki prowadzą do zawału serca.

Jak rozpoznać zawał serca miesiąc prędzej

Zmęczenie

Nasze tętnice są zwężone przez nagromadzony tłuszcz, więc serce otrzymuje mniej krwi. Powoduje to, że praca układu sercowo-naczyniowego jest obciążona, co jest jednym z objawów, czujemy się ospali i zmęczeni.

Duszność

Jeśli twoje serce nie posiada wystarczającej ilości krwi, płuca nie mogą uzyskać wystarczającej ilości tlenu. Są to dwa systemy niezależne od siebie, nie mogą bez siebie działać. Jeśli masz problemy z oddychaniem, należy udać się do lekarza jak najszybciej.

Osłabienie mięśni

Mając zbyt mało krwi w tętnicach, mięśnie nie otrzymują wystarczająco dużo tlenu i składników odżywczych. Jeśli czujesz się słabszy niż normalnie bez wyraźnego powodu, być może Twój układ krążenia ma problemy.

Zimny pot i zawroty głowy

Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż nie dostarczamy wystarczającej ilości krwi do mózgu. Jeśli czujesz kropelki zimnego potu na czole lub masz częste zawroty głowy nie należy lekceważyć tych objawów.

Ucisk na klatkę piersiową

Jeśli masz stały uciski lub bardzo silny ból w klatce piersiowej może to być znak, że coś złego się wydarzy. Musisz przygotować się na ewentualny atak serca.

Częste przeziębienia, grypa

Jeśli od czasu do czasu i bez wyraźnego powodu masz objawy grypy, może to oznaczać, że zawał nadchodzi. Wiele osób, które doznały ataku mówią, że czuły niewytłumaczalne objawy grypy, przeziębienia.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Prezentujemy wam przepis, który wzmocni kolana, stawy i kostki, jak również pomoże wyeliminować ból w tych częściach ciała spowodowany przenoszeniem ciężkich przedmiotów, wiekiem, urazami sportowymi lub...
Jelito grube jest jednym z najważniejszych narządów układu pokarmowego, a jeśli on nie działa prawidłowo można doświadczyć różnego rodzaju problemów zdrowotnych. Według statystyk ponad 50...
Regularne spożywanie imbiru zwiększa odporność organizmu zimą, warto go też wykorzystać w przypadku przewlekłego wyczerpania i zmęczenia. Imbir jest zalecany jako środek zapobiegawczy przeciwko przeziębieniu, zapaleniu...
Przyczyny infekcji gardła są liczne i różnorodne, mogą pochodzić od wirusów lub bakterii. Co najgorsze w przypadku wystąpienia tego problemu zdrowotnego czujemy się niewygodnie, wszystko nas denerwuje i odczuwamy...
Kiedy kaszel jest mokry, towarzyszy mu śluz, zwany także flegmą lub plwociną. Z drugiej strony suchy kaszel nie jest wynikiem odkrztuszania, ale infekcja, która...