Możesz oczyścić jelita z toksyn w ciągu zaledwie kilku minut, nie potrzebujesz żadnych drastycznych diet

Twoje jelita pracują dla Ciebie każdego dnia, wykonując podstawowe zadania, takie jak trawienie pokarmu.

Jednak z biegiem czasu często osadzają się w nich niebezpieczne toksyny i inne zanieczyszczenia, które mogą je zatykać, ograniczać ich funkcję i zwiększać ryzyko zachorowania na niebezpieczne choroby, do których zalicza się np. nowotwory.

Dlatego ważne jest, aby od czasu do czasu zapewnić im odpowiednie oczyszczenie – w tym celu wystarczy zmieszać dwa skuteczne, naturalne składniki i pić napój przez 3 tygodnie. Niemal natychmiast poczujesz ulgę. 

Mieszanka lecznicza do detoksykacji 

Jeśli chcesz zachować dobry stan zdrowia i równowagę przewodu pokarmowego, koniecznie od czasu do czasu zafunduj sobie wystarczające oczyszczenie.

Nie trzeba jednak uciekać się do wymagających detoksów czy innych  kilkudniowych zabiegów oczyszczających, które mogą skutkować poważnym niedoborem i zmęczeniem.

Istnieje jeden bardzo prosty przepis na pyszny napój z dwóch naturalnych składników, który w ciągu zaledwie kilku tygodni pomoże Ci zrestartować przewód pokarmowy i przywrócić niezbędne funkcje organizmu. 

Jest to silna mieszanka, która oferuje również szereg korzyści zdrowotnych, w tym leczenie problemów żołądkowych, niestrawności i innych typowych problemów, takich jak zaparcia lub biegunka.

Co więcej, prawdopodobnie masz już składniki  potrzebne do przygotowania w swojej kuchni  — a jeśli nie, możesz je znaleźć w każdym sklepie spożywczym.

Dodatkowo powstały napój jest w pełni naturalny i nie powoduje skutków ubocznych, dlatego opłaca się znacznie bardziej niż jakiekolwiek komercyjne leki.

Do jego przygotowania potrzebne będą następujące składniki: 

  • nasiona lnu
  • kefir 

Przygotowanie mieszanki jest wówczas bardzo proste. Do szklanki lub kubka wlać kefir i posypać siemieniem lnianym – następnie pozostawić napój na kilka godzin w lodówce, aby nabrał mocy, a następnie wypić.

W pierwszym tygodniu spożywaj tylko 1 łyżkę nasion lnu na 100 mililitrów kefiru , w drugim tygodniu 2 łyżki siemienia lnianego i także 100 mililitrów kefiru, a w trzecim tygodniu 3 łyżki nasion lnu na 150 mililitrów kefiru.

Aby uzyskać jeszcze większy sukces, pamiętaj o przestrzeganiu dziennego spożycia płynów.

Inne właściwości zdrowotne napoju 

Kefir w połączeniu z nasionami lnu oferuje szereg innych korzyści zdrowotnych dla organizmu człowieka, z których może skorzystać absolutnie każdy.

Obejmuje w szczególności: 

  • Napój dostarczy Ci probiotyków, czyli żywych bakterii i drożdży, które skutecznie wspierają zdrową mikroflorę jelitową i pomagają redukować choroby tej części organizmu.
  • Zawiera także szereg ważnych witamin i minerałów, w tym wapń, witaminę K2, witaminę D i witaminy z grupy B, które pełnią szereg niezbędnych funkcji w organizmie. 
  • Pomoże Ci także ograniczyć procesy zapalne w organizmie i uchroni Cię przed chorobami przewlekłymi związanymi z tym niebezpiecznym czynnikiem.
  • Napój zawiera dużo błonnika, który wspomaga zdrowe trawienie i zmniejsza ryzyko zaparć.
  • Jest także doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które są korzystne dla zdrowia serca i mogą zmniejszać stany zapalne w organizmie.
  • Mieszanka zawiera przeciwutleniacze, które chronią komórki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki.
  • Regularne spożywanie kefiru i nasion lnu wspomaga regulację gospodarki hormonalnej, co jest szczególnie istotne w przypadku kobiet.