Strona głównaZdrowieMożesz pozbyć się zapalenia stawów czy bólów mięśni, wystarczy włączyć to zioło...

Możesz pozbyć się zapalenia stawów czy bólów mięśni, wystarczy włączyć to zioło do diety

Wiele pożytecznych ziół uważa się obecnie za chwasty, a ludzie po prostu zapomnieli o ich niesamowitej mocy. Podobnie jest w przypadku łopianu, który jest pełen przeciwutleniaczy i oferuje niezliczone korzyści zdrowotne.

Aby móc skorzystać z jego mocy wystarczy przygotować z niego i kilku innych składników prosty sok, a następnie włączyć go do swojej diety – radzi doktor Dominique Fontaine . W ciągu kilku dni będziesz w stanie rozpoznać w sobie bardzo korzystne zmiany i poczujesz się znacznie lepiej. 

Łopian i zdrowie człowieka 

Łopian może pomóc w leczeniu niezliczonej ilości chorób, które dotykają zwłaszcza osoby starsze, takich jak zapalenie stawów czy bóle mięśni, a nawet może chronić przed rozwojem raka. 

Jednak według WebMD łopian ma o wiele więcej zalet. Świetnie sprawdziła się także w przypadku cukrzycy, gdyż pomaga pobudzić działanie insuliny, a także oczyszcza krwioobieg z nagromadzonych zanieczyszczeń i metali ciężkich.

Należy wówczas spożywać zwłaszcza jego korzenie, zbierane kiedy jeszcze nie zakwitł przez okres 21 dni (najlepiej jesienią). Po zakończeniu oczyszczania zrób roczną przerwę, a następnie powtórz proces.

Dzieje się tak dlatego, że jest to bardzo silny zabieg oczyszczający i gdyby organizm się do niego przyzwyczaił, jego działanie mogłoby nie być najskuteczniejsze.

Inne właściwości zdrowotne rośliny 

Świeży sok z łopianu ma także silne właściwości antybiotyczne i przeciwzapalne, dzięki czemu z łatwością radzi sobie z wieloma chorobami, począwszy od problemów z przewodem pokarmowym, po bóle głowy czy infekcje wirusowe.

Świetnie sprawdza się także na wysypki, trądzik, egzemę i inne nieprzyjemne problemy skórne – w tym przypadku wystarczy zalać łyżkę posiekanej rośliny 2 szklankami wrzącej wody, odstawić na chwilę, a gdy już przestygnie, umyć dotknięty obszar. Powtarzaj tę metodę trzy razy dziennie, aż problem zniknie. 

Jak przygotować korzeń łopianu 

Łopian można wykorzystać na kilka sposobów. Oprócz powyższego można go zmieszać z sokiem z marchwi w proporcji 1:5 i następnie pić po 100 mililitrów trzy razy dziennie, 20 minut przed głównymi posiłkami.

Dzięki dodaniu soku z marchwi jego smak nie będzie tak wyraźny, a Ty także będziesz cieszyć się napojem. Można go jednak stosować także w formie maści. Wystarczy zalać 100 gramów posiekanego korzenia łopianu 200 mililitrów oleju kokosowego, pozostawić na noc i następnego dnia gotować co najmniej 15 minut na małym ogniu. Na koniec odcedź zawartość i przechowuj w odpowiednim pojemniku.

Zobacz Też: