Strona głównaZdrowieNaciśnij ten punkt i oddychaj głęboko. Wyniki Cię zaskoczą!

Naciśnij ten punkt i oddychaj głęboko. Wyniki Cię zaskoczą!

Akupresura lub metoda wywierania nacisku na pewne punkty ciała w celu złagodzenia bólu od dawna stanowi część medycyny holistycznej na Wschodzie. 

W ostatnich dziesięcioleciach metoda ta zaczęła zyskiwać uznanie także w świecie zachodnim, a dziś ludzie używają akupresury, aby zmniejszyć ból w wielu różnych częściach ciała.

Ta holistyczna metoda łagodzenia bólu opiera się na teorii, że istnieje kilka punktów akupresury na ciele, które po odpowiednim naciśnięciu mogą złagodzić wiele bolesnych stanów i dyskomfortu.

Najlepszą rzeczą w akupresurze jest to, że możesz jej używać samodzielnie, ponieważ nie wymaga ona opieki medycznej ani specjalistycznej. Chodzi o uzdrawiający masaż uciskowy na niektórych częściach ciała, zwany również punktami akupresury, łagodzi ból i poprawia ogólny stan zdrowia.


Aby być bardziej szczegółowym, akupresura nie tylko zmniejsza ból, ale także łagodzi nudności, zawroty głowy, bóle głowy itp.

Jedną rzeczą, którą można leczyć tą metodą, jest kołatanie serca. Wszyscy odczuliśmy nieprzyjemne uczucie zwiększonego bicia serca, gdy jesteśmy zestresowani lub niespokojni.Chociaż nie zagraża życiu, ten stan może być naprawdę niepokojący. Ale można łatwo znormalizować bicie serca przez wywieranie nacisku na punkt znany jako „morze pokoju” w holistycznej medycynie.

Punkt ten znajduje się w centralnej części kości piersiowej. Aby zmniejszyć palpitacje serca, naciśnij ten punkt kciukiem i przytrzymaj przez 1-2 minuty. Upewnij się, że oddychasz głęboko podczas wykonywania zabiegu!

NIE PRZEGAP!  Co się dzieje z ciałem przez godzinę po wypiciu coli

NIE PRZEGAP!  Co się dzieje z ciałem przez godzinę po wypiciu coli

Jak poprawić morfologię krwi z jednym z najsilniejszych ziół!

Pokrzywy są powszechnie stosowane jako środek do oczyszczania krwi, przeciw wypadaniu włosów, reumatyzmowi, gorączce, nadmiernemu oddawaniu moczu, gruźlicy, zapaleniu oskrzeli, chorobom stawów, niedokrwistości. Jest bardzo bogata w...

Chcesz złagodzić skutki cukrzycy, przygotuj ten napój

Cukrzyca jest chorobą, która jak już się pojawi to towarzyszy choremu przez jego całe życie. Niestety nie ma lekarstwa na tę chorobę. Istnieją tylko leki...

Gorąca woda z cytryną jako środek zaradczy i substytut kawy

Dlaczego warto pić wodę z cytryną każdego ranka? Rano po przebudzeniu wielu osób wypija filiżankę kawy, jednak przedstawiamy Wam doskonały substytut kofeiny, który jest dodatkowo łatwy do...

Poznaj dwuskładnikowy środek na opróżnienie jelit z toksyn i odpadów

Niepełne opróżnienie jelit może powodować duży dyskomfort, wzdęcia i bóle brzucha. Musisz jednak pamiętać, że wszystko co dzieje się w twoim ciele, w tym...

Pozbądź się bólu stawów, pleców i rwy kulszowej. Sposób ten działa lepiej niż tabletki!

Olej rycynowy jest niezwykle korzystny dla Twojego zdrowia, posiada wiele pozytywnych związków i ma silne właściwości lecznicze.
NIE PRZEGAP!  Jedna filiżanka tego napoju sprawi, że Twój brzuch stanie się płaski
Dlatego jest on stosowany w wielu zabiegach dotyczących różnych problemów...

10 zaskakujących objawów raka. Kobiety mają tendencję do ignorowania ich.

Musisz nauczyć się słuchać swojego ciała, które próbuje ostrzec cię o pewnym problemie zdrowotnym. Obejmuje to zwracanie większej uwagi na zmiany w twoim ciele,...