Strona głównaZdrowieNaciśnij ten punkt i oddychaj głęboko. Wyniki Cię zaskoczą!

Naciśnij ten punkt i oddychaj głęboko. Wyniki Cię zaskoczą!

Akupresura lub metoda wywierania nacisku na pewne punkty ciała w celu złagodzenia bólu od dawna stanowi część medycyny holistycznej na Wschodzie. 

Lemoniada z miodem i imbirem pomaga w przeziębieniu i łagodzi bólu gardła

Od teraz nie będziesz pić lemoniady tylko jako orzeźwiającego drinka w lecie. Jeśli dodasz tylko dwa składniki otrzymasz mocny napój, który pomoże ci złagodzić...

W ostatnich dziesięcioleciach metoda ta zaczęła zyskiwać uznanie także w świecie zachodnim, a dziś ludzie używają akupresury, aby zmniejszyć ból w wielu różnych częściach ciała.

Ta holistyczna metoda łagodzenia bólu opiera się na teorii, że istnieje kilka punktów akupresury na ciele, które po odpowiednim naciśnięciu mogą złagodzić wiele bolesnych stanów i dyskomfortu.

Najlepszą rzeczą w akupresurze jest to, że możesz jej używać samodzielnie, ponieważ nie wymaga ona opieki medycznej ani specjalistycznej. Chodzi o uzdrawiający masaż uciskowy na niektórych częściach ciała, zwany również punktami akupresury, łagodzi ból i poprawia ogólny stan zdrowia.Aby być bardziej szczegółowym, akupresura nie tylko zmniejsza ból, ale także łagodzi nudności, zawroty głowy, bóle głowy itp.

Jedną rzeczą, którą można leczyć tą metodą, jest kołatanie serca. Wszyscy odczuliśmy nieprzyjemne uczucie zwiększonego bicia serca, gdy jesteśmy zestresowani lub niespokojni.Chociaż nie zagraża życiu, ten stan może być naprawdę niepokojący. Ale można łatwo znormalizować bicie serca przez wywieranie nacisku na punkt znany jako „morze pokoju” w holistycznej medycynie.

Ten środek pozwoli Ci rzucić palenie w ciągu zaledwie 72 godzin

Palenie jest jedną z głównych przyczyn raka płuc. Wychodzenie z tego nałogu jest możliwe stosując różne zabiegi medyczne, najczęściej stosuje się plastry. Wiele osób nie wie,...

Punkt ten znajduje się w centralnej części kości piersiowej. Aby zmniejszyć palpitacje serca, naciśnij ten punkt kciukiem i przytrzymaj przez 1-2 minuty. Upewnij się, że oddychasz głęboko podczas wykonywania zabiegu!


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły