Strona głównaZdrowieNaciśnij te punkty i pozbądź się bólu głowy bez stosowania leków

Naciśnij te punkty i pozbądź się bólu głowy bez stosowania leków

Ból głowy może być bardzo irytujący i bolesny. Choć możemy przyjmować leki w celu złagodzenia bólu to musimy mieć na względzie, że mają one wiele skutków ubocznych i uwolnienie od bólu ma charakter tymczasowy. Akupresura może zapewnić natychmiastową ulgę i jest łatwa w praktyce.

Akupresura to tradycyjna medycyna praktykowana w Chinach od tysięcy lat. Tradycyjnie używa się igieł wbijając je w skórę w celu wywierania nacisku na niektóre punkty naszego ciała, ale można również naciskać te punkty palcami.

Dolina

Punkt znajduje się na dłoni pomiędzy palcem wskazującym i kciukiem w zagłębieniu. Naciśnięcie tego punktu może uwolnić Cię od bólu głowy, bólu zęba, zaparcia, kaca, bólu karku, bólu barku. Nie naciskaj tego punktu, jeśli jesteś w ciąży, gdyż może to spowodować skurcze macicy.

Punkt trzecie oko

Znajduje się między brwiami, naciskanie go daje ulgę od bólu głowy, zmęczenia oczu, bezsenności, niestrawności.

Wiercenie bambusa

Punkt ten znajduje się gdzie masz oczodoły, pod brwiami. Naciśnięcie tych miejsc uwalnia od bólów głowy i przeziębienia.

Świątynia

Jest to przede wszystkim sieć pięciu punktów na linii włosów nad uchem. Naciśnięcie tych punktów uwolni Cię od bólu na linii skroniowej. Najlepszy rezultat można osiągnąć, jeśli naciśniesz je równocześnie.

Dolina stopy

Znajduje się na górnej części stopy między dużym a drugim palcem. Uwolnij się o bólu głowy, skurczy stóp i mięśni.

Pielęgnacja twarzy

Punkty te znajdują się na wysokości nozdrzy. Naciskanie ich pomoże ci zwalczyć ból zęba, bóle głowy, zatkane zatoki.

Pałac wiatru

Położony na linii kręgosłupa tuż  i linii włosów po naciśnięciu pomożesz sobie w łagodzeniu bólu związanego z oczami, zredukować migreny i bóle głowy.

Piękne ramiona

Znajduje się w połowie drogi między szyją, a  punktem ramiona. Wraz z bólem głowy zniknie ból pleców i sztywność karku.

Niebiański filar

Te punkty znajdują się u podstawy czaszki po obu stronach kręgosłupa. Te punkty uwolnią Cię od bólu karku, bezsenności, stresu i bólów w tylnej części głowy.

Wrota świadomości

Znajdują się poniżej podstawy czaszki , w zagłębieniach pionowych mięśni szyi. Naciśnięcie tych punktów złagodzi bóle głowy, zapalenia stawów, sztywności karku, zawrotów głowy, zmęczenia oczu.

Zobacz Też: