Nadciśnienie tętnicze: Naturalne metody na poprawę zdrowia serca

Nadciśnienie tętnicze to obecnie jedna z najpoważniejszych dolegliwości cywilizacyjnych. Zanim sięgniesz po leki, warto rozważyć jedne z poniższych receptur.

Nadciśnienie tętnicze, zwane również hipertensją, jest jednym z najbardziej widocznych schorzeń cywilizacyjnych naszych czasów. Jego głównym problemem jest fakt, że stanowi czynnik ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego.

Jeśli wykryto wysokie ciśnienie krwi i postawiono diagnozę, konieczne jest podjęcie odpowiednich działań. Jeśli zaniedbamy ten problem, może to prowadzić do poważnych konsekwencji dla naczyń krwionośnych, serca i innych organów.

Leczenie nadciśnienia często jest dożywotnie, a w niektórych przypadkach także kosztowne. Zanim oddasz się w ręce farmaceutycznych produktów, warto spróbować domowych receptur.

Podstępne nadciśnienie

W przypadku nadciśnienia tętniczego może istnieć dziedziczna predyspozycja, ale w 90% przypadków winę ponosi niezdrowy styl życia.

W pozostałych 10% przyczyną mogą być inne schorzenia. Problemem nadmiernego ciśnienia krwi jest niewątpliwie często późna diagnoza.

Objawy tego schorzenia często są niespecyficzne lub wręcz nieobecne. Często problem ten ujawnia się dopiero wtedy, gdy pojawią się długotrwałe konsekwencje.

Jednak czasem może być już za późno, zwłaszcza jeśli prowadzi to do udaru mózgu lub zawału serca.

Recepta na nadciśnienie tętnicze – igliwie i dzikie róże

Oprócz leków, nadal istnieją w dzisiejszych czasach domowe i naturalne receptury, które mogą pomagać w równie skuteczny sposób, jednocześnie mniej obciążając organizm.

Przygotuj 5 łyżeczek igliwia, 2 łyżeczki dzikich róż i łuski cebuli. Wszystkie składniki umieść w garnku, zalej litrem wody i gotuj.

Gotuj przynajmniej 10 minut, pozwól ostygnąć, odcedź i przelej do szklanej butelki. Pij, gdy masz pragnienie, przez okres 4 miesięcy, co 2 dni przygotuj nową miksturę.

Pomocne owsiane rozwiązanie

Oprócz powyższej receptury, warto wypróbować również inne sprawdzone przepisy. Będziesz potrzebować 50 gramów nieoczyszczonego owsa. Najpierw opłucz go, następnie wylej wodę i gotuj w 5 litrach wody.

Gdy mieszanina zagotuje się, wyłącz ogrzewanie i pozostaw na gazie przez 4 godziny. Następnie dodaj 80 gramów korzenia arniki górskiej, ponownie doprowadź do wrzenia, ponownie zdjąć z ognia i pozostawić na kolejne 2 godziny.

Na koniec dodaj 30 gramów miodu. Pij trzecią część szklanki przez 2-3 tygodnie. Nie tylko ciśnienie krwi wróci do normy, ale również obniży się poziom cholesterolu.

Skuteczny napar nie tylko z rumianku

Tak samo skuteczna jak powyższe przepisy może być również napar w walce z nadciśnieniem tętniczym. Składa się z rumianku, koniczyny żółtej, dziurawca zwyczajnego, truskawek i pąków brzozy. Z każdej z wymienionych roślin przygotuj równą ilość.

Następnie wymieszaj je i zalej 2 łyżki tak przygotowanej mieszanki wrzącą wodą. Pozwól ostygnąć i parzyć przez co najmniej 2 godziny. Wszystkie wymienione receptury są naturalne i bezpieczne. Jeśli mimo to ciśnienie nie poprawi się, koniecznie skonsultuj się z lekarzem i rozpocznij leczenie.