Nadmierne pocenie się po 40 roku życia: te naturalne cuda sprawią, że będzie lepiej w ciągu kilku dni

Czy masz nadmierne pocenie lub uderzenia gorąca podczas menopauzy? Powinnaś znać zioła, które pomogą Ci z tym dyskomfortem nie tylko po 40-tce. 

Nadmierne pocenie się w okresie menopauzy

Jakie naturalne środki mogą pomóc w nadmiernej potliwości? Jest ich wiele, ale jest jedno „ale” dla kobiet po 40-tce.

Spadek estrogenu wpływa również na termoregulację organizmu, co często prowadzi do dużych wahań.

W tym czasie pojawiają się również uderzenia gorąca, które pojawiają się niespodziewanie i znacząco wpływają nie tylko na odczucia fizyczne, ale także na samopoczucie psychiczne.

Co gorsza dochodzi również do spadku ilości kolagenu w skórze, a skóra ciała ma większe trudności z odprowadzaniem potu.

W połączeniu ze stresem dochodzi do jeszcze głębszej nierównowagi hormonalnej i całe koło się zamyka.

Kobietom cierpiącym na te problemy zaleca się noszenie ubrań wykonanych z naturalnych oddychających materiałów oraz w miarę możliwości poruszanie się na świeżym powietrzu lub możliwość przewietrzenia i ochłodzenia otoczenia.

Pikantne potrawy i gorące napoje mogą również nasilać uderzenia gorąca i możliwe jest, że doświadczanie tych doznań zostanie również zaostrzone przez spożycie alkoholu i kofeiny.

Regularne ćwiczenia mogą pomóc w poprawie kondycji, ale także hormonalna terapia zastępcza, która nie jest odpowiednia dla każdego.

Dlatego możesz wypróbować różne zioła, które nie tylko działają przeciw poceniu się, ale mogą również pomóc zrównoważyć poziom hormonów u kobiet w okresie przejściowym.

Jakie zioła pomagają na potliwość?

Herbaty ziołowe, które są również zalecane przeciw poceniu się to szałwia, mięta i żeń-szeń.

O ile szałwię i miętę można mieć z własnego ogródka, o tyle żeń-szeń można kupić w aptekach i sklepach internetowych w postaci herbaty lub kapsułek jako suplement diety.

Skupiając się na herbatach pozytywnie wpływających na hormony w okresie menopauzy, przekonasz się, że polecane zioła to koniczyna czerwona, pochrzyn chiński, serdecznik zwyczajny, melisa i wspomniana już szałwia.

To właśnie szałwia stosowana jest od czasów starożytnych w celu łagodzenia uderzeń gorąca i nadmiernej potliwości związanej z menopauzą.

Jeśli te problemy Cię niepokoją, spróbuj dodać jedną do dwóch filiżanek herbaty szałwiowej do swojego schematu picia dziennie i sprawdź, czy to działa dla Ciebie.